Išplėstinė paieška
 
 
 

Isterinė asmenybė

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Isterinė asmenybė. Isterija. Konstitucinis isteroidinis žmogaus tipas.

Ištrauka

Charakterio akcentuacija – tai kraštutiniai normos variantai, pasižymintys atskirų charakterio savybių stiprumu, kurių pasėkoje gali išsivystyti psichogeniniai sutrikimai.
Asmenybės sutrikimas – tai asmenybės bruožų, paprastai pirmą kartą pasireiškiančių paauglystėje, išliekančių visą gyvenimą ir sąlygojančių socialinę dezadaptaciją, visuma. Šie sutrikimai pasižymi tam tikrais, savitai pasireiškiančiais, nelanksčiais ir nemokančiais prisitaikyti asmenybės ypatumais. Nustatyta, kad šių sutrikimų atsiradimui įtakos turi genetiniai tyrimai, tai įrodė studijos, atliktos su dvyniais. Taip pat galvos smegenų pakenkimas, traumos, infekcijos nėštumo metu ir ankstyvojoje vaikystėje. Simptomai: įtarumas; jautrumas nesėkmėms; abejingumas; atsakomybės, kaltės jausmų nebuvimas; polinkis kaltinti kitus; emocinis nestabilumas; kritikos baimė; pedantiškumas; demonstratyvumas, teatrališkumas; pasinėrimas į fantazijas.
Rūpinimasis tuo, kokį kitiems sukeli įspūdį, noras atkreipti į save dėmesį, sužavėti ar bent nelikti nepastebėtam natūrali žmogaus savybė. Nors ryškiau ji pasireiškia jaunystėje, kai pradedama daug dėmesio skirti savo poelgių kitų akimis vertinimui, išvaizdai, įspūdingumui, dažnai ją turi ir visai maži vaikai. Suaugę žmonės irgi nelieka abejingi kitų žmonių vertinimams: pripažinimui, populiarumui, susižavėjimui. Tai vienas iš veiksnių, verčiančių juos negailėti jėgų savęs tobulinimui, kūrybai, laimėjimams. Noru patraukliai, efektingai ar iššaukiamai atrodyti grįsta visa kosmetikos ir mados industrija.
Poreikio atkreipti į save dėmesį svarbą akivaizdžiai rodo intensyvus jo naudojimas socialiniam žmogaus veiklos valdymui. Kiekvienoje visuomenėje galioja daugybė rašytų ir nerašytų taisyklių, kartais griežtai nustatančių, kokio dydžio socialinis pagarsinimas ir pripažinimas (oficialios padėkos, medaliai ir pan.) skirtinas žmogui už laimėjimus, pasiaukojimą ar pavyzdinį paklusnumą. Yra daug žmogaus veiklos sričių, kuriose noras atkreipti į save dėmesį yra būtina savybė. Aktoriai, politikai, sportininkai, dainininkai paprastai nesmerkiami už siekimą išgarsėti, nes jiems populiarumas  ne tik savimeilę glostanti sąlyga, bet ir profesinė būtinybė, objektyvus jų talento ir įdėtų pastangų vertinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis13.55 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isterine asmenybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą