Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Susisiekimo ūkio valdymas

Susisiekimo ūkio valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Susisiekimo ūkio valdymo samprata. Automobilių, oro, jūrų, vidaus vandenų, geležinkelio, bevariklio transporto ir kelių ūkio valdymo reguliavimas. Kelių ūkio reguliavimas. Automobilių transporto reguliavimas. Jūrų transporto reguliavimas. Vidaus vandenų transporto reguliavimas. Geležinkelio transporto valdymas. Bevariklio transporto reguliavimas. Oro transporto valdymo reguliavimas. Pagrindinės valdymo institucijos, jų kompetencija, funkcijos ir jų vidinė organizacinė struktūra. Susisiekimo ministerija. Kelių policija. Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos. Teisės aktai reglamentuojantys susisiekimo ūkio valdymą. Jūrų transporto veiklą reglamentuojantys dokumentai. Automobilių transportą ir kelių ūkį reglamentuojantys teisės aktai.

Ištrauka

Kalbant apie susisiekimo ūkio valdymą reiktų apibrėžti valdymo ir pačios susisiekimo sistemos sąvokas. Taigi valdymas yra valstybės institucijų vykdoma veikla, reglamentuojama teises aktų, specifinių jų veiklos nuostatų normomis bei pripažintais tarptautinės ir nacionalinės teisės principais.
Tuo tarpu susisiekimo sistemą galima apibrėžti dviem aspektais, t.y. siaurąja ir plačiąja prasmėmis.
Siaurąja prasme susisiekimo sistema suprantama kaip pėsčiųjų, keleivių ir transporto priemonių bei jai funkcionuoti reikalingos techninės infrastruktūros, informacinių ir eismą valdančių priemonių visuma, skirta pėsčiųjų eismui, keleiviams ir kroviniams pervežti miesto teritorijoje ir už jo ribų bei specialios ar ypatingos paskirties transporto eismui. Plačiąją prasme, susisiekimo sistema siejama ne tik su miesto teritorija, bet ir tarpmiestiniu, tarptautiniu pėsčiųjų, keleivių ir transporto priemonių bei jai funkcionuoti reikalingų techninių infrastruktūrų, informacinių ir eismą valdančių priemonių visuma, skirta pėsčiųjų eismui, keleiviams ir kroviniams pervežti. Galima paminėti, jog susisiekimo sistemą sudaro tokios mechaninės transporto priemonių posistemės:
• keleivių pervežimo;
• krovinių pervežimo;
• specialiųjų tarnybų.

Susisiekimo planavimo bendrieji tikslai
Bendrasis tikslas – suplanuoti tinkamą miesto bendruomenės sistemą, kurią eksploatuojant būtų tenkinami keleivių susisiekimo, krovinių pervežimo ir kt. poreikiai.
Taigi susisiekimo ūkio valdymas pasižymi specifiniu valdymo užtikrinimo ir vykdymo subjektų ratu bei konkrečiomis jų atliekamomis funkcijomis. Susisiekimo ūkio valdymą sudaro transporto ir kelių ūkio valdymas.


Transportas yra ūkio šaka, apimanti krovinių gabenimą ir keleivių vežimą įvairiomis transporto priemonėmis. Jo paskirtį įgyvendina kiekvienoje valstybėje funkcionuojanti transporto sistema, susidedanti iš transporto tinklo (infrastruktūros), transporto rūšių techninių priemonių ir valdymo struktūrų. Pagal savo paskirtį transporto sistemą būtų galima suskirstyti į dvi pagrindines dalis - krovinių transporto ir keleivių transporto sistemas. Lietuvos Respublikoje yra šios transporto šakos: biotransportas, geležinkelio, automobilių, jūrų, vidaus vandenų, oro, miestų elektrinis, vamzdinis. Lietuvos Respublikos kelių Įstatymas nustato Lietuvos Respublikos automobilių kelių plėtojimo, priežiūros ir naudojimosi jais teisinius pagrindus. Taigi transporto ūkio valdymą sudaro automobilių, oro transporto, jūrų, vidaus vandenų transporto, geležinkelio, bevariklio transporto reguliavimas.
Tuo tarpu kelių ūkio valdymas yra siejamas ne su transportavimo sąvoka, bet daugiau su kelių priežiūros, plėtojimo institutu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-10
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis126.76 KB
AutoriusRamune
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Susisiekimo ukio valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą