Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Procesinio bendrininkavimo ir civilinių bylų sujungimo santykis

Procesinio bendrininkavimo ir civilinių bylų sujungimo santykis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Procesinis bendrininkavimas. Privalomas procesinis bendrininkavimas. Poskyris. Neprivalomas procesinis bendrininkavimas. Procesinio bendrininkavimo ir civilinių bylų sujungimo santykis. Kelių ieškinio reikalavimų sujungimas ir išskyrimas. Išvados. Santrauka (vokiečių kalba).

Ištrauka

Tema, kurią nagrinėsime yra aktuali, nes liečia teismų darbą bei šalių teisių ir pareigų įgyvendinimą, brangaus tiek teismo tiek šalių laiko sutaupymą, galimą teismų sprendimų prieštaringumo išvengimą ir kt. Reikia susipažinti su daugeliu teisės aktų tam, kad suvoktum su kokiomis problemomis susiduria, kokias turi teises ir pareigas teismai bei šalys, atsidūrę nagrinėjamos temos instituto statuse. Ši tema svarbi praktiniu aspektu, kadangi procesinio bendrininkavimo institutą taikant praktiškai, pasiekiama daug naudingų tikslų tiek teismo tiek šalių teisių ir pareigų įgyvendinimo atžvilgiu.
Šio darbo tikslas- išnagrinėti ir išanalizuoti procesinio bendrininkavimo institutą ir su tuo susijusį civilinių bylų sujungimo santykį.
Šio darbo uždaviniai:
1)išanalizuoti procesinio bendrininkavimo sąvokos esmę, atskleisti jos ypatumus;
2)išnagrinėti privalomojo procesinio bendrininkavimo , kaip vienos iš procesinio bendrininkavimo formos, požymius;
3)atskleisti neprivalomojo procesinio bendrininkavimo požymius;
4) atskleisti instituto "procesinis bendrininkavimas" santykį su civilinių bylų sujungimu;
5) aptarti CPK 136 straipsnį: kelių ieškinio reikalavimų sujungimas ir išskyrimas.
Nagrinėdami pasirinktą temą analizuojame literatūros ir šaltinių tam tikras mūsų temai aktualias nuostatas, lyginame įvairių autorių nuomones, pateikiame jų vertinimus bei trumpas išvadas.
Nagrinėdami šią temą, plačiau paanalizuosime sąvoką " procesinis bendrininkavimas" analizuodami ją aptariant procesinio bendrininkavimo rūšis, jų požymius, pagrindines taisykles, tokiu būdu atskleisdami šio instituto esmę bei reikšmę, svarbą teismų darbo bei šalių teisių ir pareigų įgyvendinimo atžvilgiu. Antrajame skyriuje kalbėsime apie minėtą procesinio bendrininkavimo santykį su civilinių bylų sujungimu, bandysime išsiaiškinti kaip tai susiję, ko, kokiu būdu ir kodėl siekiama siejant šias dvi sąvokas. Išvadose pateikiame atsakymus į įžangoje iškeltus uždavinius. Taip pat darbo pabaigoje pateiksime santrauką užsienio kalba (vokiečių).
Atlikdami šį darbą, remsimės įvairia literatūra ir šaltiniais: vadovėliu, norminiais teisės aktais, Europos Sąjungos teisės aktais, teismų praktika ir kt.

Turėdami šio darbo tikslą atskleisti procesinio bendrininkavimo ir civilinių bylų sujungimo santykį, turime pradėti nuo instituto procesinis bendrininkavimas analizės.
Civilinio kodekso ( toliau- CK) 6.279 straipsnis teigia: " bendrai padarę žalos asmenys nukentėjusiam asmeniui atsako solidariai". Tai reiškia, kad civiliniame procese už padarytą žalą nukentėjusiajam asmeniui privalės atsakyti visi tie asmenys, kurie bendrai padarė žalą. Tačiau iškyla klausimas kiek susidaro tokiu atveju šalių, kada pagal įstatymą už padarytą žalą atsako ne vienas ,o keli asmenys ir koks statusas juo visus tarpusavyje sieja, kokias jie turi teises ir pareigas ir pan. Tai, kad neatsižvelgiant į tai, kiek asmenų atsako už tam tikrą teisės pažeidimą, civiliniame procese visuomet yra tik dvi šalys- ieškovas ir atsakovas, patvirtina Civilinio proceso vadovėlis: " realiai ieškovo ir atsakovo pusėje gali dalyvauti keli ar keliolika asmenų, o šalys vis tiek bus dvi." Taigi minėtu atveju, keli asmenys padarę nukentėjusiajam žalos, jie visi sudarys vieną atsakovo šalį.
Vadovėlis kaip pagrindinę sąlygą atsirasto tokiam institutui kaip "procesinis bendrininkavimas įvardija vieno teisinio santykio vienoje, kitoje ar abiejose pusėse buvimą daugiau nei vieno dalyvio. Taigi, tarp asmenų, esančių vienos šalies pusėje atsirandanti ryšys vadinamas procesinio bendrininkavimu. Asmenys, dalyvaujantys vienos iš šalių pusėje atitinkamai vadinami ieškinio bendrininkais arba atsakomybės bendrininkais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-07
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis19.89 KB
AutoriusZita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Procesinio bendrininkavimo ir civiliniu bylu sujungimo santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą