Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Lietuviškų internetinių svetainių analizė

Lietuviškų internetinių svetainių analizė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Lietuviškieji interneto puslapiai. Internetinių svetainių tipai. Svetainių tipai. Svetainių tipai pagal adresatą. Tekstų siuntimas ir jų tvarkymo problematika. Išvados.

Ištrauka

Populiarejant informacinems technologijoms gana svarbią vietą visuomeneje uzemė internetas, kaip informacijos šaltinis ir bendravimo priemone. Nekontroliuojamai plaukiančios informacijos gausa bei ivairus jos pobudis atskleidzia gana plačią, beveik neaprepiamą interneto tematiką. Pamazu vis labiau susidomima
lietuviškaisiais interneto puslapiais. Atsiranda ivairiausiu tyrinejimu ir darbu šia tema.
Vytauto Didziojo universitete Kompiuterines lingvistikos centre parengus bei dar toliau pildant
bendrojo pobudzio Dabartines lietuviu kalbos tekstyną (šiuo metu apimanti 60 milijonu zodziu) taip pat paruošus kelis specialaus pobudzio tekstynus, iškilo butinybe parengti internetini tekstyną, kuris butu pagrindinis šaltinis interneto tekstu tyrinejimui. Šiuo metu kaupiama internetiniu tekstu duomenu baze pasieke apytiksliai 18,6 milijono zodziu skaičiu ir dar toliau pildoma. Prognozuojama, jog internetinis tekstynas turetu apimti apie 20 milijonu zodziu. Kadangi jis yra specialaus pobudzio, tai tokia apimtis yra pakankama. Tekstynas turetu buti pakankamai reprezentatyvus, kad "tekstyne lyg veidrodyje atsispindetu kalba" [36]. Tai yra viena iš tekstynu kurimo sąlygu. Todel tekstu atranka šiam tekstynui nera oportunistine, o paremta subalansuotu atrankos principu, [36] t. y. tekstai atrenkami taip, kad atspindetu interneto tekstu tipiškumą. Šis darbas atliekamas keliais etapais. Visu pirma, reikia susirasti nemazą kieki internetiniu svetainiu adresu. Lietuvoje kol kas nera parengto didelio adresu zinyno, kuriame butu suregistruoti bent jau dauguma adresu, ir to, matyt, neimanoma padaryti. Galima būtų pamineti Lietuviškojo interneto katalogą [1] bei interneto svetainę www.online.lt, kur pateikiama nemazai adresu, suskirstytu pagal veiklos sritis.
Kitas darbo etapas – iš interneto svetainiu išrinkti tekstus, kurie butu bent jau puses puslapio dydzio.Tekstai imami kuo ivairiausiu sričiu, kad kuo labiau atspindetu konkrečios srities leksiką bei sintaksinę sandarą,internetiniu tekstu pobudį bei žanrinę ivairovę. I ši etapą ieina tu tekstu parsiuntimas, neretai sukeliantis ivairiu problemu bei parsiustu failu tvarkymas. Ši darbą atlikus, tekstai jungiami skirstant juos pagal veiklos sritis ir pobudi. Perzvelgus daugeli lietuviškojo interneto puslapiu ir ziurint i juos kaip i visumą, galima daryti nemazai apibendrinimu ir iškelti klausimu: kokią informaciją teikia adresas, kokio tipo vyrauja svetaines, kiek informatyvus tekstai, kodel apskritai domimasi tekstais ir ar jie internete tokie svarbus.

Internetiniu adresu informatyvumas
Vienas pagrindiniu uzdaviniu – kaip iš gausybes adresu išrinkti, kurios svetaines galetu buti
tinkamiausios kuriant tekstyną. Juk adresą dazniausiai sudaro firmos, istaigos išsamus pavadinimas, pvz.:http://www.ambergallery.lt – Gintaro muziejus-galerija; http://muziejai.mch.mii.lt – Lietuvos muziejai arba tik zodziu pirmuju raidziu santrumpos, pvz.: http://www.lnm.lt/ – Lietuvos nacionalinis muziejus. Todel, jei dar iš išsamiai nurodyto pavadinimo galima pasakyti kieno tie puslapiai, tai iš santrumpu gana sunku spręsti apie ką ta svetaine. Nemazai adresu netgi nera susiję su puslapiu kureju ar istaiga, pvz.: http://www.elnet.lt/inema/ – periodinis leidinys "Iš pirmo zvilgsnio"; http://www.iti.lt/~piketas/landyne/ – elektroninis "Šluotos" variantas; http://freehosting2.at.webjump.com/ – Vidmanto Karoso puslapis; http://mp3.ku.lt/bilas/ – anekdotai apie Bilą Klintoną; http://www.muza.lt/index.html – Kulturos ministerija; http://www.is.lt/karma/ – Antandrijos veislynas. Tai apsunkina vartotoją, nes adresai nera informatyvus ir daug sunkiau nezinant adreso surasti reikiamą informaciją. Lietuviškojo interneto kataloge šiek tiek padeda skirstymas pagal veiklos sritis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai37
Dydis10.72 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų28 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠilutės r. Vainuto vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvisku internetiniu svetainiu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šilutės r. Vainuto vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą