Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Meilė, pareiga, ištikimybė šeimoje

Meilė, pareiga, ištikimybė šeimoje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Šeimos funkcijos. Meilės jausmas šeimoje. Dvasinis bendravimas šeimoje. Pareiga ir atsakomybė šeimoje. Ištikimybė šeimoje. Laimingo šeimyninio gyvenimo taisyklės. Išvados.

Ištrauka

Šeima - mūsų visuomenės rūpestis ir viltis. Tai viena intymiausių, pastoviausių, patikimiausių ir veiksmingiausių vaikų ugdymo, tautos identiteto kūrimo ir išsaugojimo, dorovės ir dvasingumo bei kultūros ugdymo grandžių.Ji yra tautos stabilumo, tęstinumo garantas, svarbi taikos ir ramybės kūrėja. Tai svarbiausioji vaikų auklėjimo grandis, jog šeimoje perteikiamos ir puoselėjamos tėvams ir vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės.(Z.Bajoriūnas, 1997,p. 5).
Iš socialinės pedagogikos pozicijų tyrinėjanti šeimą I. Leliūgienė (1997) žvelgia į šeimą pirmiausia kaip į socializacijos institutą:šeima – "svarbiausia mikroaplinka, kur vykdoma vaikų socializacija, atliekamos šeimos funkcijos: ugdomoji, rekreacinė, komunikacinė ir kt." ir pažymi šio instituto išskirtinį vaidmenį vaikų socializacijoje, teigdama, jog normali šeima savo ugdymo galimybėmis yra aukščiau socialinių institucijų. L.Jovaiša ( 1995, p.29) akcentuoja šeimos bendrumą ir dvasinį mikroklimatą: "šeima – ypatingas socialinis derinys, kurio nariai susieti meile, kraujo giminyste, bendru gyvenimu ir likimu".Šeima sukuria savitą pasaulį, kuriame visus jos narius sieja tarpusavio meilė, pagarba, pasitikėjimas, prieraišumas. ( L.Rupšienė, 2001, p. 8).
Psichologai pirmiausia pabrėžia, jog šeima - vientisas socialinis psichologinis darinys. Svarbiausias šeimos ypatumo – jos funkcijų kompleksiškumas, pagrįstas konkrečių žmonių sąveika: bet kuris žmogaus poreikis gali būti tenkinamas už šeimos ribų, tačiau tik šeima leidžia visus juos sieti. Toks supratimas leidžia pagrįstai atskirti šeimą nuo kitų grupių ir paaiškina, kodėl šeimos funkcionavimo pokyčiai vienoje jos veiklos srityje daro įtaką visai šeimos gyvensenai.
Šeima kaip vertybė yra didžiausias šeimyniškio dorinimo veiksnys. "Vyras ir moteris, gyvendami institucinėj, neišardomoj šeimoj, - rašė J.Keliuotis, - stabilizuoja savo gyvenimą; apvalo savo aistras, apsaugo vienas kitą nuo likimo ir nuotaikos kaprizų; užtikrina vienas kitam ateitį ir visuomeniškumo minimumą ; apsaugo kitas kito vertingumą, nepaverčia vienas kito skurdžiomis pasismaginimo priemonėmis, bet laiko kitą tikslu: savo vaikams gali teikti tinkamą, nuolatinį ir normalų auklėjimą; stiprina morališkumą ir visuomeniškumą; tautai ir valstybei pateikia stiprius ir gilius pagrindus.(Z.Bajoriūnas, 1997,p. 129).
Šiame darbe panagrinėsime: Kokia yra šiandienos šeima? Kokios šeimos funkcijos? Ar šeimas ištiko krizė? Į šeimos klausimus atsakymų ieško sociologai, psichologai, teisininkai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.45 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Seliokienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Meile pareiga istikimybe seimoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Seliokienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą