Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Pelno mokesčio įstatymas. Pelno mokesčio įstatymo taikymo ypatybės

Pelno mokesčio įstatymas. Pelno mokesčio įstatymo taikymo ypatybės

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Pelno mokesčio įstatymas, jo taikymo ypatybės. Įvadas. Bendrosios nuostatos. Naujo pelno mokesčio įstatymo ypatumai ir naujovės. Pajamų pripažinimo pasikeitimai. Sąnaudų pripažinimo pasikeitimai. Pelno paskirstymas, dividendų apmokestinimo ypatumai. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) apskaičiavimo tvarkos pasikeitimai. Lengvatos. Nuostolių perkėlimas. Išvados.

Ištrauka

"Gyveno sau didelio banko buhalteris, o gyvenimas jam buvo aiškus kaip buhalterijos knyga. Aktyvas, pasyvas, kreditas, debetas, balansas ir saldo. Ir visa, ką dievas ir žmogus sukūrė ir ką jam nuomininkai sumokėdavo, lengvai buvo suskirstoma išmintingosios buhalterijos rubrikomis. Dėl to buhalteris niekados neturėjo jokio vargo su vertybių klasifikavimu, o jo gyvenimas buvo lygus ir grynas kaip balta lenta" (Juozas Grušas "Pirmasis geras darbas").
Tik rašytojui, besivadovaujančiam kūrybine išmone, o ne gyvenimo realijomis, buhalterio gyvenimas atrodo toks paprastas ir aiškus.
Džiugiai palydėję praeitin praėjusius metus, pirmosiomis dienomis ne savo valia tapome bandomaisiais triušiais: daug nesukdama galvos valdžia naujųjų išvakarėse paskelbė naują Pelno mokesčio įstatymą, pakeitusį daugiau nei dešimtmetį galiojusį skylėtą it rėtis Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymą. Atrodytų, džiugu, pagaliau turėsime šiuolaikines, atitinkančias pasaulinę praktiką pelno mokesčio apskaičiavimo taisykles…Deja, net ir jo rengėjai pripažįsta, kad jis yra pakankamai sudėtingas.
Yra daug ir skirtingų nuomonių dėl naujai priimto Pelno mokesčio įstatymo. "Įsigaliojęs įstatymas įgyvendina kompleksą priemonių , kurios turėtų teigiamai veikti šalies ūkio konkurencingumą, paskatinti užsienio investicijų atėjimą, naujų informacinių technologijų diegimą. Įstatymas atspindi Europos valstybių tendenciją mažinti įmonių pelnui taikomus mokesčių tarifus, nes vietoje galiojusio 24 proc. pelno mokesčio tarifo 2002 metų pelnas Lietuvoje bus apmokestinamas daug mažesniu - 15 proc. tarifu. Tai vienas liberalių Europoje pelno mokesčių tarifų. Be to, smulkesniems mokėtojams, kurių pajamos neviršija 500 tūkst. litų, bus taikomas dar mažesnis - 13 proc. - mokesčio tarifas."- tokią nuomonę dėsto Finansų ministerijos Mokesčių departamento direktorė I.Šimonytė. Tačiau girdėti ir kitokių nuomonių - kad naujo įstatymo nuostatos nėra visiškai iki galo pritaikomos mūsų sąlygomis, jame yra daug naujų dalykų nenaudingų ir netinkamų Lietuvos įmonėms, bet taip padarytų tik dėl to, kad įstatymas būtų suderintas su Europos Sąjungos teise, jis priimtas paskubomis, nepasikonsultavus su praktikais.Šiame savo darbe apžvelgsiu naują Pelno mokesčio įstatymą, naujoves į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, mokesčio taikymo ypatumus, bandysiu pateikti šio įstatymo privalumus ir trūkimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.78 KB
Autoriusgintas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. R.Stačiokas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno mokescio istatymas. Pelno mokescio istatymo taikymo ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. dr. R.Stačiokas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą