Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Biudžetinių ir savivaldybės įstaigų steigimo ypatumai

Biudžetinių ir savivaldybės įstaigų steigimo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Įmonės teisės ir pareigos. Įmonės steigimas ir registravimas. Įmonės įstatai. Įmonės įregistravimas. Juridinių asmenų registro duomenys. Įmonės valdymas. Įmonės nuosavas kapitalas, turtas ir pelno paskirstymas. Įmonės veiklos kontrolė. Įmonės reorganizavimas, pertvarkymas ir likvidavimas.

Ištrauka

Aptarsime valstybės ir savivaldybės įmonių steigimo principus. Valstybės įmonė yra iš valstybės turto įsteigta įmonė arba perduota valstybei ir ji priklauso valstybei bei jos turtą valdo bei juo disponuoja patikėjimo teise.
Savivaldybės įmonė yra įsteigta iš savivaldybės turto įmonė, arba įmonė perduota savivaldybei, kuri nuosavybės teise priklauso savivaldybei bei jos turtą valdo bei juo disponuoja patikėjimo teise.
Valstybės ir savivaldybių įmonių tikslas yra teikti viešąsias paslaugas, gaminti produkciją ir vykdyti kitą veiklą , tikslas tenkinti viešuosius interesus.
Įmonės yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Įmonės pavadinime būtinai turi būti jos teisinę formą nusakantys žodžiai "valstybės įmonė" arba "savivaldybės įmonė" arba šių žodžių sutrumpinimai. Įsteigta įmonė privalo turėti atsiskaitomąją sąskaitą banke, buveinė tiktai Lietuvos Respublikoje. Įmonė savo veikloje turi vadovautis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymu,savo įstatais ir kitais teisės aktais.
Valstybinės ir savivaldybės įmonės turi teises ir pareigas kurių turi laikytis ir kurios neprieštarauja įmonės įstatams bei jos veiklos tikslams. Įmonė įgyja civilines teises prisiima civilines pareigas per įmonės vadovą. Įmonės vadovą skiria ir atleidžia įmonę įsteigusi institucija (atšaukiamas įmonės vadovas tik savivaldybės tarybai pritarus) .Įmonei draudžiama būti kitų juridinių asmenų dalyve. Savo veikloje įmonė gali įkeisti savo turtą savo prievolių įvykdymui, tik negali to turto įkeist kuris pagal įstatymą yra valstybės nuosavybė. Įmonė pati gali nustatyti savo produkcijai bei teikiamoms paslaugoms kainas bei tarifus, išskyrus atvejus, kai kainas nustato Vyriausybė, savivaldybės taryba ar kita institucija. Įmonė turi teisę steigti filialus ne tik Lietuvos Respublikoje bet ir užsienyje.Visi dokumentai turi būti saugomi įmonėje, o filialų dokumentai filialuose ir visa informacija apie jų veiklą.
Valstybės įmonėje savininkas - valstybė. Savininko teises ir pareigas valstybės įmonė įgyvendina viena valstybės valdymo institucija.
Savivaldybės įmonės savininkas yra savivaldybė. Savivaldybės savininko teises ir pareigas įgyvendina per savivaldybės valdymo instituciją. Savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos vadinamos –įgyvendinančiomis institucijomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-26
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.24 KB
Autoriusandželika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biudzetiniu ir savivaldybes istaigu steigimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą