Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Tariamieji ir apsimestiniai sandoriai

Tariamieji ir apsimestiniai sandoriai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Tariamojo sandorio samprata. Apsimestinio sandorio samprata. Tariamojo ar apsimestinio sandorio sudarymo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Manau, jog nesuklysiu pasakiusi, kad vienas iš svarbiausių civilinės teisės institutų yra institutas, reglamentuojantis sandorius. Civilinės teisės ir pareigos atsiranda, keičiasi ar pasibaigia dėl juridinę reikšmę turinčių (juridinių) faktų. Sandoriai Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau - CK) 6.2 straipsnyje yra nurodyti kaip pirmas prievolių atsiradimo pagrindas. Manau, kad tai nėra atsitiktinis dalykas. Dauguma civilinių teisinių santykių atsirandą iš sandorių . Be to, turint omenyje CK 1.2 ir 6.156 straipsniuose įtvirtintą sutarties laisvės principą, vienas iš pagrindinių prievolių atsiradimo pagrindų yra būtent šalių susitarimas. Tokiu būdu CK sureikšmina prievolės šalių valią, arba individualią jų laisvę. Tokia CK nuostata atitinka Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnio 1 dalyje įtvirtintą asmens ūkinės veiklos laisvės ir iniciatyvos, kaip Lietuvos ūkio gyvavimo pagrindo, idėją .
Norėčiau dar kartą pabrėžti sandorio šalių valios reikšmę, nes ji, kaip vėliau matysime, turi labai svarbų vaidmenį. Prievolėms, atsirandančioms tiek iš dvišalių, tiek iš vienašalių sandorių, būdinga tai, kad jos atsiranda dėl šalių valios, t.y. šalys savarankiškai prisiima tarpusavio teises ir pareigas. Laisva valia – tai fizinio asmens, esančio normalios fizinės ir psichikos būsenos ir adekvačiai suvokiančio savo veiksmų padarinius ir aplinkybes, valia, atsiradusi neveikiama išorinių aplinkybių (apgaulės, prievartos, grasinimo, fizinės ar ekonominės priklausomybės nuo kitų asmenų ir pan.) .
Viena iš ypatingai svarbių sandorių instituto dalių yra normos, reglamentuojančios sandorių negaliojimą. Šių normų tikslas – apsaugoti nukentėjusią sandorio šalį, užtikrinti civilinių teisinių santykių teisėtumą, teisingumą, sąžiningumą ir protingumą bei išsaugoti civilinių teisinių santykių stabilumą.
Šiame darbe nagrinėsiu dvi negaliojančių – niekinių – sandorių rūšis – tariamuosius ir apsimestinius sandorius, jų sampratą, santykį, sudarymo pasekmes. Analizuosiu tiek galiojančio, tiek 1964 m. CK normas, reglamentuojančias šiuos sandorius, kadangi pastarasis kodeksas vis dar yra aktualus. Taip pat apžvelgsiu teismų praktiką, kuri yra ypač svarbus kiekvienos teisės šakos šaltinis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-25
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.89 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tariamieji ir apsimestiniai sandoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą