Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Lietuvos geografija>Hidrometrijos praktikos ataskaita: Vilnelė

Hidrometrijos praktikos ataskaita: Vilnelė

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Hidrometrijos praktikos ataskaita. Akinė nuotrauka. Vandens matavimo posto niveliacijos žurnalas. Upės skerspjūvio matavimai. Upės plano su izobaromis sudarymas. Upės išilginio nuolydžio radimas. Vandens tekėjimo greičių upėse matavimai. Vandens tekėjimo greičių upėse matavimas plūdėmis. Vandens tekėjimo greičių, matuotų plūdėmis, skaičiavimas. Vandens debito skaičiavimas pagal vandens tekėjimo greičių plūdėmis matavimas. Upės debito matavimas hidrometriniu suktuku. Vandens greičių matuotų hidrometriniu suktuku, skaičiavimas. Debito skaičiavimas Šezi formulės pagalba. Visų debitų palyginimo lentelė. Išvados.

Ištrauka

Mokomoji hidrometrijos praktika skiriama susipažinti su pagrindiniais hidrometrijos darbais, atliekamais tyrinėjant upes bei ežerus (vandens gylių ir tekėjimo greičiu matavimais bei debitų nustatymo metodais), taip pat hidrometriniu darbų tvarkymo dokumentacija. Prieš pradedant darbus visos grupės išklausė darbų saugos taisykles ir pasirašė darbų saugos žurnale.
Mokomąją hidraulinę praktiką atlikome keturiese: A. Buivydas, T. Ivanova, A. Korosteliova ir J. Linkevičiūtė. Praktikos atlikimo vieta – Vilnios upė Vilniaus centre.
Vilnia (Vilnelė) - upė Lietuvoje. Ištakos - netoli Vindžiūnų kaimo, 5 km į pietus nuo Šumsko. Upės ilgis – 81,6 km, baseino plotas – 623,5 km², vidutinis metinis debitas (nuotėkis) 6,01 m3/s, tačiau itin sausomis vasaromis minimalus paros debitas gali siekti tik 1,8 m3/s, vidutinis upės nuolydis 1,57 m/km. Per 10 km upės nuolydis net 39.7m. Iki pat santakos su Nerimi sutinkama nemažai rėvų, didelių akmenų, bei keletas slenksčių.
Upė teka pietryčių Lietuvoje, pravinguriuoja pro Lavoriškes, Mickūnus, N.Vilnią. Vilniuje, pratekėjusi pro senamiestį ir Sereikiškių parką, Gedimino kalno papėdėje iš kairės įteka į Nerį, 164,9 km nuo šios žiočių.
Pradėjusi savo kelią Medininkų aukštumoje, nuo 77,7 iki 65,3 km prateka Lietuvos – Baltarusijos valstybine siena. Upelis iš pradžių teka pelkėtos dubumos nuolydžio kryptimi. Nuo 76 iki 74 km jis reguliuotas, o apie 1,5 km ruožas, einantis Arvydų žuvininkystės ūkio tvenkinių zona, kanalizuotas. Vagos plotis aukštupyje 3 – 6, o vidurupyje ir žemupyje – apie 10 – 15 metrų. Vilnia nuo versmių iki žiočių nukrenta 124,6 m. Didžiausias kritimas – aukštupyje (nepraplaukiamas dėl vandens stygiaus) ir žemupyje, kur upė beveik 10 km ruože nukrenta 39,7 m (vidutinis nuolydis 4m/km). Upė ypač vingiuota tarp Lavoriškių ir Mickūnų bei žemiau Naujosios Vilnios. Pats žemupys ties Pilies kalnu Vilniuje, manoma, yra kanalas.
Kritulių šiose vietose neiškrinta labai daug (apie 700 mm), be to, Vilnios baseine vyrauja lengvos mechaninės sudėties gruntai, o palei Tauriją (dešinįjį intaką) driekiasi net žemyninių kopų ruožas. Kita vertus, aukštupyje paplitę giliai sudūlėję ir perplauti seni moreniniai dariniai taip pat akumuliuoja požeminius vandenis.
Į Vilnią suteka apie 100 ilgesnių kaip 3 km. upelių, jų bendras ilgis - 311 km (upių tinklo tankis 0,50 km/km2). Didžiausi iš jų: iš kairės įtekanti Kena (ilgis 24 km, baseino plotas 177 km2) ir dešiniakrantė Taurija (13 km, 45 km2). Baseine telkšo tik 5 nedideli ežerėliai, tačiau yra daug tvenkinių. Didžiausi yra Margių žuvininkystės tvenkiniai prie Bražylės upelio. Be jų paminėtinas senas (nuo 1824 m.) Naujosios Vilnios kartono fabriko tvenkinys. Baseine yra 2 hidrografiniai (Kenos ir Vilnios) ir vienas kraštovaizdžio (Baravykinės) draustiniai, Pavilnių regioninis parkas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvos geografijos praktikos ataskaita
KategorijaGeografija >  Lietuvos geografija
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis771.77 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hidrometrijos praktikos ataskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą