Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Draudimo formos, jų privalumai ir trūkumai draudimo teisėje

Draudimo formos, jų privalumai ir trūkumai draudimo teisėje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Draudimo formos, jų privalumai ir trūkumai draudimo teisėje. Savanoriškojo draudimo sutartis. Privalomojo draudimo sutartis. Draudimo rūšys, skirtos verslo struktūroms. Išvados.

Ištrauka

Draudimo atsiradimo ištakos siekia žilą senovę. Dar Biblijoje randame pasakojimų apie tai, kaip žmonės kaupdavo atsargas nederliaus ar karo metui. Senovės miestų gyventojai mokėdavo tam tikrą mokestį, kad derlingais metais būtų sukauptos atsargos bado ar miesto apsupties laikotarpiui.
Pačių draudimo bendrovių atsiradimą skatino dar viduramžiais prasidėjusi "prekybos revoliucija". Kadangi sparčiai plėtėsi prekybiniai ryšiai su vis tolimesniais pasaulio kraštais, tai žmonėms, įdedantiems lėšas į tokio pobūdžio verslą, atrodė tikslinga, kad tarpusavyje būtų pasidalinta kelionėse patiriama rizika. Daug saugiau bus tuo atveju, kai nė vienas iš investitorių nepraras savo viso turto, jei, tarkim, paaiškės, kad vienintelis iš kelionės negrįžęs laivas yra būtent jo.
Jūrinė prekyba, kuri sparčiai vystėsi Viduržemio jūroje, padėjo vystytis pirmosioms draudimo rūšims. Ši praktika buvo paplitusi Atėnuose ir apie tai savo darbuose rašė Demostenas; prekeivis, gavęs paskolą, ją grąžindavo tik tuo atveju, jeigu sėkmingai baigdavosi jo kelionė, tuo pačiu grąžindamas 30 procentų pinigų daugiau nei pasiskolino.
Siekimas išvengti rizikos, slypinčios vandenyje, buvo vienas iš svarbiausių stimulų kurti pirmąsias draudimo bendroves. Antras rizikos šaltinis, skatinęs draudimo verslo plėtrą, buvo dažnai kylantys gaisrai, kurie keldavo ypač daug rūpesčių. Vėliau buvo pradėtas drausti sausumos transportas, gyvuliai, pasėliai, gyvybė. Taip atsirado panašūs į dabartinius draudimo susivienijimus valstiečių susivienijimai (XII a. Islandija).
XV a. dokumentuose jau galima rasti visiškai sutvarkytą tų laikų draudimo kodeksą. 1601 m. prie Anglijos Parlamento buvo įkurta komisija, kuri sprendė ginčytinus jūrinio draudimo sutarčių klausimus. 1680 metais Anglijoje atsidarė pirmoji istorijoje draudimo kompanija, draudžianti nuo ugnies. Draudimo verslas tapo populiarus ir naudingas.
O nuo XVII amžiaus pabaigos atsiranda akcinės kompanijos. Bet vis dėlto, atsižvelgiant į tai, kad nebuvo tikslių statistinių duomenų apie nelaimingus atsitikimus, jų dydžius, mirtingumą ir kt., draudimas liko, kad ir pelningu, bet rizikingu verslu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-23
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.56 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo formos ju privalumai ir trukumai draudimo teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą