Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Slaugytojų nuomonės apie vyresniųjų slaugytojų (administratorių) darbo kokybę tyrimas VšĮ Kupiškio ligoninėje

Slaugytojų nuomonės apie vyresniųjų slaugytojų (administratorių) darbo kokybę tyrimas VšĮ Kupiškio ligoninėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Literatūros šaltinių analizė. Vadyba ir vadovavimas slaugymo organizavime. Slaugos kokybė sveikatos priežiūros paslaugų visumoje. Slaugos proceso ir modelių įtaka slaugos organizavime. Dorovė slaugos praktikoje. Tyrimo objektas. Tyrimo metodika ir darbo organizavimas. Darbo rezultatai ir jų apibendrinimas. Respondentų demografinė padėtis. Vadybos ir vadovavimo reikšmė vyresniųjų slaugytojų praktinėje veikloje. Vyresniųjų slaugytojų kompetencija ir pareigos praktinėje veikloje. Vyresniųjų slaugytojų įtaka slaugos procesui. Slaugos etika vyresniųjų slaugytojų veikloje. Išvados ir pasiūlymai. Priedas (anketa).

Ištrauka

Slauga tampa labai svarbia sveikatos priežiūros įstaigos veiklos sritimi. Europos Sąjungos šalyse slaugos plėtra pergyvena didžiules transformacijas. Pagerėjus slaugytojų rengimo ir nuolatinio profesinio tobulinimo sistemoms, slaugytojoms suteikiamos naujos funkcijos, kurios prieš keletą metų buvo priskirtos išskirtinai gydytojų kompetencijai. Reikšmingi ir nuolat vykstantys pokyčiai sveikatos priežiūros sistemoje, slaugos plėtroje reikalauja profesionalaus požiūrio į šių pokyčių efektyvų valdymą. Slaugos administratoriaus pareigybės vienas tikslų ir yra efektyviai veikiančios slaugos sistemos sukūrimas bei slaugos procesų valdymas bei ad-ministravimas sveikatos priežiūros įstaigoje, užtikrinant įstaigos teikiamų slaugos paslaugų reikiamą kokybę ir kiekybę, atitinkančią pagristus pacientų poreikius bei atsižvelgiant į esamus išteklius.
Darbo tema yra aktuali, nes augant aukštesniems sveikatos priežiūros standartų poreikiams bei skiriant didesnį dėmesį pacientams, gydymo įstaigose atliekamos įvairios apklausos, skir-tos pacientų tenkinimo kokybei ištirti bei slaugytojų darbo kokybės vertinimai, o vyresniųjų slaugytojų (administratorių) darbo kokybės vertinimas mažai nagrinėtas slaugytojų tarpe arba per mažai darbų spausdinama leidiniuose. Ištyrus slaugytojų nuomonę apie vyresniųjų slaugy-tojų darbo kokybę bus galima nustatyti kokią įtaką darbo kokybei turi personalo valdymas, vyresniųjų slaugytojų funkcijos, kompetencija, pareigos bei slaugytojų nuomonė apie vado-vavimo reikšmę, užtikrinant kokybiškas slaugos paslaugas.
Taikant vadybos principą, ne kiekvienas geriausias tam tikros profesijos profesionalas gali būti geru tos srities administratoriumi. Taip pat ir ne kiekvienas slaugytojas, nors jis būtų ir geriausias profesionalas slaugoje, paskirtas į administracines pareigas taps geru administrato-riumi. Kiekvienas turi dirbti darbą, kurį geriausiai išmano. Sparčiai vystantis sveikatos prie-žiūros paslaugų rinkai, atsirandant konkurencijai sveikatos priežiūros sektoriuje, palaipsniui didėjant pacientų informatyvumui apie teikiamų paslaugų kokybę bei esant galimybei pasi-rinkti sveikatos priežiūros įstaigą, įstaigoje didelis vaidmuo atitenka profesionaliems slaugos administratoriams.


DARBO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

Darbo tikslas:
Įvertinti slaugytojų nuomonę apie vyresniųjų slaugytojų (administratorių) darbo kokybę Vš. į. Kupiškio ligoninėje.
Darbo uždaviniai:
1. Ištirti vadybos sistemos diegimo aktualumą vyresniųjų slaugytojų praktinėje veikloje.
2. Nustatyti vyresniųjų slaugytojų kompetencijos ir pareigų reikšmę slaugos paslaugų kokybės gerinime.
3. Išsiaiškinti kokią įtaką turi slaugos proceso ir slaugos modelių taikymas vyresniųjų slaugy-tojų praktinėje veikloje.
4. Nustatyti kokią įtaką turi etiniai principai organizuojant slaugos personalo darbą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis117.54 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slaugytoju nuomones apie vyresniuju slaugytoju (administratoriu) darbo kokybe tyrimas VsI Kupiskio ligonineje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą