Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Interneto ryšių linijų apžvalga

Interneto ryšių linijų apžvalga

  
 
 
1234567
Aprašymas

Bendra charakteristika. Trumpa istorija. Internetas "per telefono liniją". Internetas "per kabelį". "Palydovinis ryšys". Apibendrinimas.

Ištrauka

Ryšio su internetu techninė įranga ir programos perkamos pagal turimą kompiuterį ir pageidaujamas interneto paslaugas. Jei norite turėti tik galimybę susirašinėti su draugais bei dalyvauti neakivaizdinėse konferencijose, užtenka seno IBM PC/XT kompiuterio ir 2400bitų per sekundę greičio modemo.
Visapusiškam ryšiui reikia gana gero kompiuterio (procesorius 80486) ir bent 14400 bitų per sekundę greičio modemo. Daugelis interneto programų veikia tik Windows aplinkoje. Naujos iš jų yra 32 bitų, todėl patartinos opercinės sistemos 95/98 arba Windows NT/2000. Daug interneto programų šioms OS yra nemokamos. Mažiau jų pritaikyta OS/2 ar MacOS operacinėms sistemoms. Vartotojo ryšys su interneto serveriu galimas kelių rūšių linijomis:

a) paprasta telefono linija (dial-up), greitis iki 33,6 Kb p/s (analoginėse linijose) ar 56 Kb p/s (skaitmeninės);
b) ISDN (Integrated Services Digital Netvork) linija (skaitmeninis telefono ryšys), greitis iki 64 Kb p/s (jei naudojatės vienu kanalu) arba 128 Kb p/s (dviem);
c) Nuomojamu telefono stoties laidu (leased line), greitis iki 128 Kb p/s;
d) Vietinio tinklo kabeliu 10 ar 100 Mb per sekundę. Panašus greitis galimas ir kabelimės TV laidais;
e) Radijo modemas (reikia, kad nebūtų ekranuojančių kliūčių tarp perduodančių ir priimančių modemų), greitis iki 2 Mb p/s;
f) Informacijos telefono linija perdavimas, naudojant aukštą dažnį (ADSL, Asymetrik Digital Subscriber Line). Realus greitis – iki 8 Mb p/s.


a) ir b) atvejais atskirai mokate Telekomui ir interneto paslaugų tiekėjui, kaina priklauso nuo ryšio trukmės. ISDN linijai reikia kitokios įrangos, nei paprastai telefono linijai. c)atveju kaina Telekomui ir IPT fiksuota, jūsų kompiuteriai dieną-naktį gali naudotis internetu. Modemas, galintis jungtis skirtine linija truputį brangesnis už įprastą. d) ir e) atvejais reikalingos nemažos pradinės išlaidos tinklo, antenos (e) ir maršrutizatoriaus įrengimui. Prisijungus turite mokėti tik interneto paslaugų teikėjui. Paskutiniai keturi prisijungimo variantai leidžia nuolatinį kompiuterio prijungimą.
Pavieniai vartotojai ar nedidelės organizacijos, nusipirkę modemą, dažniausiai prisijungimui prie interneto naudoja paprastą telefono liniją. Integruotas skaitmeninis ISDN ryšys pradžioje brangus, bet jo kaina mažės didėjant abonentų skaičiui. Skirtinėmis (leased) telefono linijomis ar radijo modemais naudojasi didesnės organizacijos. Tokioje organizacijoje statomas papildomas ryšio kompiuteris (bridge) su įranga, kuri atenančią iš serverio informaciją paskirsto vietinio kompiuterių tinklo vartotojams. Iš ryšio kompiuterio vedžiojami laidai iki kitų kompiuterių. Kompiuteriuose turi būti tinklo plokštė, palaikanti TCP/ip protokolą. Šie kompiuteriai gauna IP adresą ir yra visą laiką prijungti prie interneto serverio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-11
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.35 KB
AutoriusRaminta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaElektrėnų pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interneto rysiu liniju apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Elektrėnų pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą