Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Ligos ir traumos>Valgymo sutrikimai (3)

Valgymo sutrikimai (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Valgymo sutrikimų kilmė ir aiškinimas. Kūno vaizdas ir jo sutrikimas. Valgymo sutrikimai. Paauglystė ir valgymo sutrikimai. Valgymo sutrikimų priežastys. Nervinė anoreksija. Kas tai? Kas serga? Ligos priežastys, eiga. Ligos simtomai. Elgesio simptomai. Psichologiniai simptomai. Fiziniai simptomai. Ligos pasekmės. Nervinė bulimija. Kas tai? Kas serga? Ligos priežastys, eiga. Ligos simptomai. Elgesio simptomai. Psichologiniai simptomai. Fiziniai simptomai. Ligos pasekmės. Ortoreksija. Kas tai? Kas serga? Priežastys, eiga; simptomai; pas. Pagalba žmonėms, kurie kenčia nuo valgymo sutrikimų. Valgymo sutrikimų gydymas. Nervinės bulimijos gydymas. Nervinės anoreksijos gydymas. Išvados.

Ištrauka

Tikriausiai ne kartą žiniasklaidoje teko matyti kerinčiai atrodančias manekenes. Jos kaipmat atkreipia dėmesį į save, ar ne? Visi pasaulio žurnalai, televizijos laidos, atrodo "kimšte prikimštos" taip vadinamų "saldžių mergaičių". Visa tai mato jaunos, tik pradėjusios bręsti paauglės, merginos. Nemanau, kad kam nors malonu išgirsti: "Pažvelk, ji atrodo nuostabiai, kodėl tu negali taip atrodyti?", arba "Tu atrodai storai, "lašiniuota"". Deja, šiuolaikinėje visuomenėje tokių įžeidžiančių žodžių tikrai nevengiama. Kartais šie posakiai išties žeidžia ir gali būti lemtingi vienu ar kitu aspektu. Visa tai yra pagrindinės priežastys, kodėl kasmet vis daugėja jaunesnių žmonių, kenčiančių nuo valgymo sutrikimų-anoreksijos ir bulimijos bei naujai atsiradusios ligos-ortoreksijos. Vyraujantis liekno kūno stereotipas, noras būti panašiomis į idealią merginą, baimė tapti stora bei atstumiančia, nemylima, skatina laikytis dietų, atsisakyti tam tikro maisto ar net badauti. (Mano pastebėjimai). Pasak psichologės Ilonos Kajokienės, valgymo sutrikimai dažniausiai kamuoja vienišus, į depresiją linkusius asmenis, kurie kelia sau sunkiai įgyvendinamų tikslų. Liga gali paūmėti ir dėl vaikystėje patirtos seksualinės prievartos, prastų šeimos narių tarpusavio santykių, stresinės situacijos, nuolatinių išvaizdos komentarų, brendimo (DRINGYTĖ R. Pavojingos vaikštynės bado ašmenimis. "Cosmopolitan", 2003).
Manau, norint labiau suprasti, kas tai – anoreksija, bulimija bei ortoreksija, svarbu yra pažvelgti į valgymo sutrikimų praeitį, jų atsiradimo ištakas.

Valgymo sutrikimų etiogenezė yra labai įvairi, todėl nėra vieningo teorinio pagrindo susirgimų kilmei nagrinėti. Santykinai visas teorijas galima sugrupuoti į 4 klases: biologines, sociokultūrines, psichologines ar šeimos teorijas.
Mokslininkų tyrinėjimų, kuriuose buvo mėginama surasti biologinį VS pagrindą, buvo atlikta labai daug praeitame šimtmetyje, jų daug ir įvairiomis kryptimis daroma ir toliau. Genetiniai dvynių tyrimai parodė galimą paveldimą ligos predispoziciją. Monozigotiniai dvyniai turi keletą kartų didesnę riziką susirgti valgymo sutrikimais. 1969m. Rusell teigė, kad amenorėją gali sukelti ir pirminis hipotaliaminės funkcijos sutrikimas, atsirandantis dėl psichologinio streso. Tačiau iki šiol nėra aišku, ar badavimas sukelia hipotaliaminę disfunkciją, ar hipotaliaminiai sutrikimai sukelia anoreksinį elgesį. (Lucas, 1981; Vigersky, 1977; Weiner, 1982). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-09
DalykasLigų ir traumų kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.58 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valgymo sutrikimai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą