Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>HTTPS protokolas

HTTPS protokolas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Bendra informacija apie HTTPS. SSL ir TLS. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu Web paslaugos netelpa tik į HTTP protokolo rėmus, todėl sukurta daug patobulintų protokolų, skirtų įvairioms kliento reikmėms tenkinti. Vienas iš populiariausių papildomų servisų yra HTTPS (Secure HTTP) – saugus HTTP protokolas, kurį UNIX sistemoje valdo SSL (Secure Socket Layer).[1]
SSL (Secure Socket Layer) - tai rinkos standartu tapusi technologija, kuri garantuoja saugų duomenų perdavimą Internetu. Tai kriptografinis protokolas skirtas informacijos, sklindančios Internete apsaugojimui šifruojant.
HTTPS technologijos šiuo metu, yra labai plačiai naudojamos elektroninėje komercijoje ir bankinėse sistemose.
Šio referato esmė aprašyti SHTML iš kriptografinės pusės.


HTTPS – HTTP protokolo praplėtimas, palaikantis šifravimą. Duomenys perduodami HTTP protokolui "įpakuojami" į SSL arba TLS protokolą, tuo pačiu užtikrinamas duomenų saugumas. Skirtingai nuo HTTP, HTTPS naudoją 433 TCP kanalą. [2]
HTTPS arba S-HTTP - tai Saugus HTTP protokolas (Secure Hypertext Transfer Protocol). Jis orientuotas siųsti saugioms žinutėms ir naudoti kartu su HTTP protokolu. Jis yra sukurtas egsituoti kartu su HTTP žinučių modeliu ir būti lengvai integruojamu HTTP programose.
S-HTTP siūlo galybę saugumo mechanizmų HTTP klientams ir serveriams. S-HTTP siūlo vienodas galimybes ir serveriams ir klientams išsaugant transakcijų modelį ir įgyvendinant HTTP charakteristikas.
Keletas kriptografinių žinučių formatų gali būti integruota į S-HTTP klientus ir serverius. HTTPS (S-HTTP) palaiko veikimą tarp daugybes įgyvendinimų ir yra suderinamas su HTTP. S-HTTP suprantantys klientai gali bendrauti su S-HTTP nesuprantančiais serveriais ir atvirkščiai, tačiau transakcijos jau nebenaudos S-HTTP saugumo savybių.
S-HTTP nereikalauja kliento dalies viešo rakto sertifikatų (ar viešojo rakto), nes jis palaiko simetrinį tik-rakto veikiantį režimą. Tai yra labai svarbu, nes tai reiškia jog gali įvykti spontaniškos privačios transakcijos nereikalaujančios individualiam vartotojui turėti viešą raktą. Nors HTTPS gali pasinaudoti visur išdėstyta sertifikatų infrastruktūra, tačiau jo išsidėstymas nereikalauja to.
S-HTTP palaiko nuo pradžios iki galo saugias transakcijas. Klientai gali būti iš anksto informuojami pradėti apsaugotą transakciją (dažniausiai naudojantis informacija pateikta antraščių eilutėse). Tai gali būti naudojama palaikyti pavyzdžiui užpildomoms formoms. Naudojant S-HTTP galima nesiųsti jokios svarbios informacijos neapsaugotu pavidalu.
S-HTTP suteikia pilną lankstumą naudojant kriptografinius algoritmus, režimus ir parametrus. Pasirinkimo nebuvimas naudojamas leisti klientams ir serveriams sutikti dėl transakcijų režimo kriptografinių algoritmų ir sertifikatų parinkimo.
Taip pat populiarus būdas saugiai perduoti duomenis tinkle yra naudoti HTTP protokolą kitame transporto lygyje, kaip kad TLS arba SSL.
S-HTTP užklausos – atsakymai
S-HTTP užklausos žinutės sintaksiškai tokios pačios kaip ir HTTP, tačiau skiriasi antraščių kiekis bei žinutės turinys yra užkoduotas.
Kad skirtųsi nuo HTTP ir būtų specialiai perduodamos žinutės, užklausos eilutėje turėtų būti nurodytas specialus metodas "Secure", užklausos kelias turi būti "*" o naudojamo protokolo versija "Secure-HTTP/1.4".
S-HTTP atsakymo eilutės taip pat turi turėti naudojamo protokolo versiją "Secure-HTTP/1.4" bei visada pateikti būvio kodą 200 ir jo argumentą OK, kas nurodytų jog visos transakcijos praėjo sėkmingai. Vartotojas apie transakcijos sėkmę spręstų pagal gautus duomenis. Tai neleidžia analizuoti užklausų sėkmingumo. [5] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-08-28
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis12.79 KB
AutoriusSimas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word HTTPS protokolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą