Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Elektroninio verslo saugumas. SSL

Elektroninio verslo saugumas. SSL

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Kas yra SSL? Kaip vartotojai mato kad Jūsų svetainė yra apsaugota? Kaip atrodo SSL sertifikatas? SSL veikimas. Viešas ir privatus raktai. SSL naudojimo sritys. Išvados. Terminai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Elektroninė komercija ir elektroninis verslas – neseniai pradėti vartoti terminai. Kasdien girdime pasakojimus apie interneto bendrovių sėkmę. Elektroninė komercija apima visas santykių, susijusių su tarptautinių ir nacionalinių sandorių sudarymu elektroniniu būdu, rūšis: pirkimą, pardavimą, tiekimą, užsakymus, reklamą, konsultavimą, įvairius susitarimus bei dalykinio bendradarbiavimo formas.
Vien tik perduodamų duomenų kodavimo nepakanka, kadangi jis neduoda galimybės patikrinti užkoduotos informacijos siuntėjo asmens tapatybės.
Skaitmeniniai sertifikatai išsprendžia šią problemą, elektroniniu būdu patikrindami asmens tapatybę. Naudojami perduodamos informacijos kodavimu, skaitmeniniai sertifikatai tuo pačiu užtikrina būtiną saugumą bei visų asmenų, dalyvaujančių duomenų apsikeitime, tapatybės nustatymą.

Secure Socket Layer (SSL) yra protokolas, kurį sukūrė JAV kompanija "Netscape" 1996-aisiais metais, kuris greitai buvo pripažintas kaip saugaus duomenų perdavimo standartu. SSL naudoja dauguma interneto naršyklių bei WEB serverių, nes jo dėka duomenis internetu galima perduoti itin saugiai. SSL naudoja viešą- privatų raktų (public-and-private key encryption system) šifravimo sistemą, kurią sukūrė RSA.
SSL protokolas reikalauja, kad serveryje būtų instaliuota skaitmeninis sertifikatas. Skaitmeninis sertifikatas yra elektroninis dokumentas, kuris leidžias nustatyti svetainės tapatumą. Skaitmeninis sertifikatas tarnauja kaip skaitmeninis pasas, kuris patvirtina serverio autentiškumą prieš sukuriant SSL ryšio kanalą. Dažniausiai skaitmeninius sertifikatus pasirašo nepriklausomi bei patikimos trečiosios šalys, kurios užtikrina sertifikato galiojimą bei pagrįstumą. Sertifikatų pasirašančioji šalis yra žinoma kaip "Sertifikato Autoritetas" (angl. Certification Authority ). Pavyzdžiui: "thawte" ar "VeriSign".
SSL užtikrina saugų bendravimą kombinuodamas šiuos du elementus:
1. Autentifikaciją. Autentifikacija atliekama naudojant skaitmeninius sertifikatus. Jie yra saugių elektroninių sandorių pagrindas, nes identifikuoja sandorio dalyvius ir lengvai patikrina kitų dalyvių identifikaciją.

2. Duomenų šifravimas. Šifravimas yra procesas, kuriuo metu duomenys yra užšifruojami, kad juos neperskaitytu nepageidaujami asmenys. Šiuos duomenys gali būti perimami trečiosios šalies, bet jų nebus įmanoma perskaityti, nes trečioji šalis neturi šifro rakto.
SSL dažniausiai naudojama užtikrinti perduodamų duomenų saugumą tarp interneto naršyklės bei WEB serverio. Taip pat SSL gali būti naudojamas užtikrinant serverių bendravimą.
Paprastai skaitmeninis sertifikatas susideda iš:
• Savininko viešo rakto
• Savininko vardo
• Viešo rakto galiojimo termino
• Skaitmeninį sertifikatą teikiančios organizacijos (CA) pavadinimo
• Skaitmeninio sertifikato serijinio numerio
• Sertifikatą teikiančios organizacijos skaitmeninio parašo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-26
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis139.11 KB
AutoriusAntanas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninio verslo saugumas. SSL [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą