Išplėstinė paieška
 
 
 

Derybos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Derybos. Efektyvių derybų principai. Pasirengimas deryboms. Darbinės medžiagos rengimas. Derybų partnerių tipai. Derybų pradžia. Derybų eiga. Klausimai pašnekovui. Argumentavimas. Derybų pabaiga.

Ištrauka

Derybos tai - bendravimo procesas , kurio metu partneriai , remdamiesi skirtingais tikslais bei pozicijomis , siekia rasti abi šalis patenkinantį sprendimą.
Derybų sėkmingumo kriterijus – derybų veiksmingumas ir partneriškas bendradarbiavimas , kuris suprantamas kaip vienas kito pozicijų papildymas , pagrįstas pozityviais partnerių pasiūlymais ir minimaliomis nuolaidomis .
Sėkmingo partneriško bendradarbiavimo psichologinis kriterijus – derybų partnerių pasitenkinimas derybų procesu ir puikiu sprendimu.
Priklausomai nuo derybų dalyvių orientacijos išskiriamos pozicinės bei interesų derybos.Pozicinėse derybose jau nuo pat pradžios kiekviena šalis pasirenka tam tikrą poziciją ir stengiasi ją išlaikyti, kad gautų sau naudingų nuolaidų. Partneris šiuo atveju – varžovas. Todėl nuo jo slepiami tikrieji tikslai, gudraujama, pasitelkiami spekuliatyvūs argumentavimo būdai. Partneris verčiamas priimti jam nenaudingą sprendimą. Derybos vyksta lėtai, įsitempia derybininkų santykiai, išnaudojama tik dalis galimybių, net sėkmė būna trumpalaikė, nes antroji šalis siekia "atsiteisti".
Pagrindiniai efektyvių derybų principai:
atskirti asmenys nuo problemų;
koncentruotis į interesus, o ne į pozicijas;
surasti objektyvius kriterijus ir jais vadovautis;
ieškoti bendro abiem priimtino sprendimo.
Organizacijos strategija ir funkciniai planai tampa standartais ir ribomis to , ką derybininkui derėtų ir ko nederėtų daryti.
Rengiantis deryboms, būtina palaikyti ryšius tarp numatomų ir tiesioginių vykdytojų, terminų, medžiagos bei parengiamųjų darbų eiliškumo. Po to imamasi techninio derybų rengimo darbo, tai yra derybų planavimo bei patvirtinto pasirengimo sistemos praktinio įgyvendinimo. Rengimosi seka būtų tokia : idėja vietos ir laiko pasirinkimas vykdymo principai įstaigos politikos pagrindu nustatomi ir patikslinami uždaviniai derybų strategija paties pasirengimo planai pačių derybų planai pačių derybų taktika pačios derybos sprendimas sprendimų vykdymas bei jo padariniai.
Visais atvejais pokalbio strategija lemia jo tema. Ji grindžiama visais principais, kuriuos mes pasirenkame atsižvelgdami į psichologiją bei komunikacijos teoriją, kad pasiektume norimą tikslą. Suprantama , jog strategija kinta priklausomai nuo pokalbio ir nuo pašnekovo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.19 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Derybos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą