Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Kūno grožio suvokimas paauglystėje

Kūno grožio suvokimas paauglystėje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Kūno vaizdo samprata. Kūno vaizdo raidos ypatumai paauglystėje. Sociokultūriniai faktoriai, įtakojantys kūno vaizdo formavimąsi paauglystėje. Kūno vaizdo ryšys su paauglių savęs vertinimu ir nepasitenkinimu kūnu. Fizinio grožio samprata ir kriterijai. Fizinio grožio ir išvaizdos svarba paauglystėje. Kūno svorio ryšys su fiziniu grožiu. Paauglių moteriško ir vyriško grožio idealai. Kultūriniai fizinio grožio idealai.

Ištrauka

Pastaraisiais dešimtmečiais kūnas ir kūniškumas tapo kone populiariausios temos sociologijoje, psichologijoje ir kitose mokslo srityse. Šiuolaikinėje visuomenėje kūnas yra ne tik savo identiteto šaltinis ir aktyvi, transformatyvi ir dinamiška savęs išraiška, bet ir savojo įvaizdžio kūrimo centras bei savęs pateikimas kitiems (Haavio-Mannila ir Purhonen, 2001; Jankauskienė ir Kardelis , 2002).
Kiekvienas žmogus turi vidinių įsivaizdavimų apie save sistemą, kuri yra vadinama "Aš-koncepcija" (Абрамова, 1999; Бернс, 1986). Ją sudaro įvairūs "Aš" vaizdai":
Realusis "Aš"- tai nuostatos, susijusios su individo įsivaizdavimais apie tai, koks jis yra iš tikrųjų: kokios yra jo galimybės ir statusas, kokius vaidmenis jis atlieka gyvenime;
Veidrodinis (socialinis) "Aš"- tai nuostatos, susijusios su individo įsivaizdavimais, kaip jį mato kiti;
Idealusis "Aš"- tai nuostatos, susijusios su individo įsivaizdavimais, koks jis nori būti (Бернс, 1986).
Gana didelį sluoksnį realaus "Aš" sudaro fizinis "Aš" arba kitaip tariant kūno vaizdas (Banfield ir McCabe, 2002; Абрамова, 1999).
Skirtingi autoriai pateikia skirtingus kūno vaizdo apibrėžimus. Slade (1994) apibūdina kūno vaizdą kaip "laisvą psichinį kūno formos ir dydžio įsivaizdavimą, įtakojamą įvairių istorinių, kultūrinių, socialinių, individualių ir biologinių veiksnių, veikiančių kintančiame laike" (cit. pg. Banfield ir McCabe, 2002). Cash ir kiti (1995) mano, kad kūno vaizdą sudaro kūno suvokimas ir nuostatos kūno atžvilgiu (Cash ir kt., 1995). Gleaves (1997) pasiūlė modelį, kurį sudaro trys dalykai: nutukimo baimė, iškreiptas kūno suvokimas, pirmenybės teikimas lieknumui ir nepasitenkinimas kūnu (cit. pg. Banfield ir McCabe, 2002).
Mokslininkai priėjo išvados, kad kūno vaizdas yra multidimencinė sąvoką, į kurią įeina žmogaus mintys, jausmai ir nuostatos savo kūno atžvilgiu (Banfield ir McCabe, 2002; Botta, 2003; Cash ir kt., 1995; Halliwell ir Dittmar, 2003). Banfield ir kiti (2002) teigia, kad kūno vaizdą sudaro keturi pagrindiniai komponentai:
Suvokimo komponentas. Savo kūno dydžio, formos ir svorio vertinimo tikslumas realių proporcijų atžvilgiu. Kūno dydžio įvertinimo tikslumas matuojamas ne tik remiantis atskirų kūno dalių, bet ir kūno kaip visumos išmatavimais.
Emocinis komponentas. Individo jausmai ir išgyvenimai savo išvaizdos atžvilgiu.
Pažintinis komponentas. Individo mintys ir įsitikinimai kūno formos ir išvaizdos atžvilgiu. Dažnai emocinis ir pažintinis komponentai yra apibendrinami kaip nepasitenkinimas kūnu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-18
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.62 KB
Autoriusanastasija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno grozio suvokimas paauglysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą