Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Duomenų perdavimo įrenginiai

Duomenų perdavimo įrenginiai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Bluetooth – nuo idėjos iki užbaigto gaminio. Iš IPv4 į IPv6 – ineternet2 planų keliu. Nuo ko viskas prasidėjo? IP struktūra. IPv4 adresacija. Visų ryšio standartų mobilusis telefonas. Telefonų architektūros kontūrai. Keturios pagrindinės technologijos. Specializuoti filtrai. Sistemos adaptyvumas. Programos įkėlimas. Kas dar plėtoja SDR technologiją. Po Internetą išsklaidytų išteklių panaudojimas. Kas yra mano, tas ir tavo. Pagrindinė IMOS struktūra. Taikomųjų programinių priemonių rinkinys. Kaip po dešimties metų atrodys kompiuterių vartotojų sąsajos? Aplinkos valdymas. Kokios papildytosios realybės perspektyvos? Išvados.

Ištrauka

Duomenų perdavimo techninę įranga paprastai aptarnauja duomenų perdavimo profesionanalai, todėl vartotojas ja retai domisi – jam svarbu tik tai, kad duomenys patikimai pasiektų kompiuterį. Vis dėlto supratimą apie pagrindinius duomenų perdavimo įrenginius reikia turėti, nes vis dažniau tenka juos naudoti.
Pagrindiniai duomenų perdavimo ir priėmimo ryšių linijomis techniniai įrenginiai yra šie:
• Modemas
• Prievadas
• Multiplekseris
• Telktuvas
• Valdiklis
• Ryšių procesorius
• Protokolų keitiklis
Modemas – papraščiausias asmeninių kompiuterių vartotojams, dirbantiems kompiuterių tinkluose, ryšių technikos įrenginys. Naudojant modemą kompiuterį galima betarpiškai jungti prie telefono tinklų. Modemas pritaiko kompiuterį telefono linijose, t.y. kompiuterinės sistemos skaitmeninius signalus paverčia į analoginius signalus, kurie perduodami ryšių linijomis, ir atverčia atgal į skaitmeninius signalus, kai ateina į kompiuterinę sistemą.
Asmeniniuose kompiuteriuose išoriniams įrenginiams prijungti naudojami šių tipų prievadais:
• Nuoseklusis
• Lygiagretusis
Nuoseklieji prievadai naudojami jungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, modemus, peles, skenerius. Šiais prievadais duomenys perduodami nuosekliai, t.y. bitas po bito ir nenutrūkstamu srautu.
Lygiagretieji prievadai skirti jungti tokius įrenginius kaip spausdintuvus, displėjus. Šiems prievadams duomenis perduodami lygiagrečiai, t.y. baitais po baito vienu meti aštuoniomis atskiromis linijomis.
Telktuvas taip pat leidžia daugeliui įrenginių dalytis viena ryšių linija, tačiau jis daug intelektualesnis už multiplekserį, nes galima užprogramuoti tam tikras papildomas funkcijas, pavyzdžiui, laikinai saugoti duomenis ir išsiųsti nurodytu laiku.
Valdiklis atsakingas už daugelio įrenginių – spausdintuvo, terminalo ir kt. prijungimą prie kompiuterio. Jis jungiamas po multiplekserio ir atlieka terminalų grupės valdymo funkcijas. Valdiklis perduoda signalus duomenų perdavimo ryšių linijomis, nustato vienetinių bitų skaičių ir parenka lyginimo bitus – klaidų kontrolės bitus – prideda 1 arba 0.
Protokolas – duomenų perdavimo priėmimo ryšių linijomis taisyklių rinkinys. Tai taisyklės apie pranešimo laiko pakeitimą, elektroninio sujungimo tipą, naudojamą ryšių įrenginiuose, klaidų paieškos metodai, duomenų perdavimo būdai, perdavimo schemos lyginė, nelyginė ir kt. protokolo taisyklėms įgyvendinti naudojamas specializuotas intelektualus multiplekseris – protokolų keitiklis. Protokolų keitiklis pasiekia, kad asmeninis kompiuteris, veikiantis asinchroniniu režimu, gali "kalbėti" su universaliuoju IBM kompiuteriu, veikiančiu sinchroniniu režimu. Protokolų keitiklis leidžia leidžia plėtoti efektyvius ryšius tarp asmeninių ir didelių kompiuterių, naudotis bendrais spausdintuvais ir kt.

Norint pagaminti ryšio prietaisą pagal Bluetooth standartą, reikalingas ištisas pastangų kompleksas - gerai sukonstruota skaitmeninė aparatūrinė įranga, programinė įranga, radijo dažnių dalis ir atitinkami testai. Apie tai savaitraštyje "Elektronik i Norden" dėsto kompanijos Eurodis Electronics konstravimo skyriaus vadovas Janas Pettersonas.
Bluetooth yra registruotas prekės ženklas, priklausantis Bluetooth SIG Inc. Haraldas Mėlyndantis (Bluetooth) buvo danų vikingas, gyvenęs daugiau kaip prieš 1000 metų. Šiandien jo vardu pavadintos specialios interesų grupės (SIG), sudarytos maždaug iš 2500 firmų - narių, sukurtas ryšio, kuriame naudojama "laisva" ISM dažnių juosta nuo 2,402 GHz iki 2,480 GHz, standartas. Bluetooth SIG pradėjo veikti 1998 m. vasario mėnesį, o paskutinė jo patvirtinta standarto versija žymima 1.1.
Bevielis ryšys
Pirmiausia konstruktorius privalo įvertinti, ar Bluetooth tinka jo kuriamam gaminiui. Yra nemažai įvairių radijo ryšio standartų ir sistemų ir nebūtina Bluetooth taikyti kaip geriausią. Vietoj jo galima naudoti, pavyzdžiui, GSM, DECT arba ryšį kitose ISM juostose (433 MHz, 868 MHz, 915 MHz). Bluetooth leidžia nedideliame nuotolyje jungtis tarpusavyje įvairių gamintojų pagamintiems prietaisams. Matavimo sistema gali kelis metrus pasiųsti duomenis (300 kb/s) į asmeninį kompiuterį arba PDA ir kompiuterio pusėje nereikia pačiam konstruoti sąsajos. Bluetooth šiuo atveju puikiai tinka, nes jau galima pirkti PCMCIA kortas bei Bluetooth adapterius nešiojamiems ir kišeniniams kompiuteriams. Jeigu nuotolis yra didesnis arba jei galima pasitenkinti mažesne duomenų perdavimo sparta (30 kb/s), problemos sprendimas bus visai kitoks. Tokiu atveju paprasčiausia būtų naudoti kurios nors iš žemesniųjų ISM juostų transyverį. Duomenų perdavimas per DECT taip pat yra neblogas sprendimas, ypač tuomet, kai ryšio nuotolis siekia kelis šimtus metrų, o duomenų perdavimo sparta yra nedidelė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis267.89 KB
Autoriusbinlas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu perdavimo irenginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą