Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetas — vartai į pasaulį

Internetas — vartai į pasaulį

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Interneto atsiradimas. Interneto teikiamos galimybės. World Wide Web (WWW). Elektroninis paštas. Elektroninės konferencijos ir diskusijos UseNet. IRC (Internet Realy Chat). Pokalbių retransliavimas internete. FTP. Gopher. Telnet. Interneto mazgų adresai. Internetas Lietuvoje. Ką internete veikia lietuviai. Kur dažniausiai naudojamasi internetu. Informacijos gavimo forma. Kur sužinoma apie naujienas internete. Reklama internete. Keletas su internetu susijusių įdomių faktų. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Šiais laikais pasaulyje atsiranda begalė naujų technologijų, palengvinančių žmonių gyvenimą. Šioms technologijoms skiriama nemažai laiko ir pastangų, tačiau visuomenė prie naujovių greitai pripranta. Naujausiai atsiradusi technologija yra laikoma internetas.
Internetas – tarptautinis kompiuterių tinklas, jungiantis keliasdešimt tūkstančių kompiuterių tinklų visame pasaulyje. Ko gero šiomis dienomis jau nėra žmogaus, kuris nėra naudojęsis internetu, ar bent jau apie jį ką nors girdėjęs. Internetas plačiai paplitęs visame pasaulyje ir naudojamas ne tik kaip darbo ar susisiekimo priemonė, bet ir informacijos paieškai, pramogoms. Internetas ko gero pati didžiausia informacijos saugykla, kurioje gausu ne tik tekstinės, bet ir vaizdinės, grafinės bei garsinės informacijos. Informacijos gausa labiausiai ir žavi interneto vartotojus, kurie gali rasti sau naudingų žinių bet kokia tema, pradedant evoliucija ir mikropasauliu, baigiant karo pramone ir kosmoso tyrimais. Tačiau be informacijos internete gausu kitų paslaugų, pavyzdžiui elektroninis paštas, leidžintis išsiųsti laišką į kitą pasaulio kraštą per kelias sekundes, ar IRC leidžiantis bendrauti su žmonėmis , esančiais už kelių tūkstančių kilometrų, realiu laiku, ar konferencijos internete – UseNet, taip pat labai populiarūs FTP serveriai, kuriuose gausu naujausių filmų ar muzikos kūrinių.
Interneto istorija prasideda 1957 metais.Tai buvo Tarptautiniai Geofizikos metai paskirti žemutinių atmosferos sluoksnių intensyviam tyrinėjimui.1955 metais Amerikos mokslininkas Eizenhoueris pakelbė sudėtingą trijų lygių programą, kurios pasekoje turėjo būti paleistas į žemutinius atmosferos sluoksnius nedidelis satelitas.TSRS paskelbė, kad irgi siekia to paties tikslo. Rusų pasirinktas metodas buvo sėkmingesnis ir 1957 metų spalio 4 dieną TSRS paleido pirmąjį dirbtinį žemės palydovą SPUTNIK I, jis svėrė 70 kg. Amerikos vyriausybė pasijuto nesaugi, todėl nedelsiant prie gynybos ministerijos buvo įkurta ARPA (Perspektyvių projektų tyrimų agentūra). Jos tikslas buvo sukurti šalies gynybos sistemą, išvengti netikėtų priešų technologinių pasiekimų. ARPA vykdė JAV palydovų programą iki NASA sukūrimo 1958m. ARPA tapo smegenų centru, kuriame dirbo šimtai geriausių amerikos mokslininkų. Svarbiausios ARPA mokslinių tyrinėjimų kryptys buvo - kosmosas, balistinės raketos, atominiai ginklai, nuo pat savo įsikūrimo ARPA labiausiai domėjosi ryšių užmezgimu tarp bazių ir valdymo centrų, ypač pastoviais ryšiais tarp kompiuterių.1962 metais ARPA pradėjo kompiuterių tyrimo programą , kurios vadovu tapo MIT mokslininkas Džonas Liklideris. Liklideris tuo metu buvo publikavęs pranešimą "Galaktikos ryšiai", kuriame išdėstė futuristinę mintį , kad ateityje kompiutriai galės tarpusavyje turėti ryšį nesvarbu , kur jie būtų.ARPA-oje dirbo ir Leonardas Klienrokas, kurio tyrimo objektas - pranešimą "sudėti į paketus " ir išsiųsti juos, bei iš gautų "paketų" sudėti pranešimą..Šitoks informacijos perdavimo būdas daug lankstesnis - informaciniai failai negali būti sugadinami ištisai, paprasčiau užtikrinti perduodamos informacijos slaptumą.1965 metais Berklyje ir MIT buvo sukurta pirmoji eksperimentinė kompiuterio ryšių sistema panaudojant telefono liniją WAN (WIDE AREA NETWORK)
1966-1967 metais tyrimai šiomis kryptimis buvo vykdomi sėkmingai, jie rėmėsi ir naujausiais kompiuterių kūrimo pasiekimais, Leonardas Robertsas paskelbė naują kompiuterių ryšio planą, pavadindamas jį ARPANET. Kai šis planas buvo paskelbtas, tapo aišku, kad nežiūrint to, kad įvairios mokslininkų komandos: MIT, Nacionalinė Fizikos laboratorija(UK), RAND korporacija dirbo atskirai, įvairiomis kryptimis, visos jų geriausios idėjos įeina į ARPATNET projektą.Taip 1968 metais buvo sukurtas projektas, leidžiantis kompiuteriams siųsti ir gauti pranešimus bei duomenis, žinomas kaip IMPs( interface message processor). Laikas buvo teorines žinias pritaikyti praktikoje.1969 metais IMPs buvo instaliuotas UCLA ir Stanforde. UCLA studentai galėjo "naudotis" Stanfordo kompiuteriais, prieiti prie jų duomenų, siųsti pranešimus. Ekperimentas buvo sėkmingas ir ryšys- "jauniklis" pradėjo egzistuoti. 1969 m. gruodžio mėnesį ARPANET apėmė keturias pagrindines kompiuterių darbo stotis su papildomais tyrimo centrais Santa Barbaroje ir Utahe. Mokslininkai toliau dirbo tobulindami programinę įrangą, kuri išplėtė ryšio galimybes ir dar daugiau kompiuterių apjungė į tinklą. 1971 m. gruodžio mėn. ARPANET tinklas apjungė 23 kompiuterius. Tai buvo pirmasis tikras kompiuterinis ryšys. Jo veikimo principai, nežiūrint į tai, kad pasikeitė veikimo greitis, kompiuterių išvaizda, liko tie patys - kompiuteriai sujungti kabeliu, naudojamos vienodos programos ir komandos, todėl galima prieiti prie bet kurio kompiuterio, pajungto į ryšio tinklą failų, juos keisti, spausdinti. Kad gauti informaciją iš kito kompiuterio, mes pirmiausia turime jį pasiekti, tam šiuo metu daugiausiai naudojama telefono linija, be to abu kompiuteriai turi "elgtis" taip pat t.y. juose turi būti tokie pat IPM procesoriai. Tam, kad išsaugoti konfidensialumą, naudojami slaptažodžiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis26.34 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠiaulių Gegužių vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas vartai i pasauli [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Gegužių vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą