Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Asmens duomenų apsauga (3)

Asmens duomenų apsauga (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Asmens duomenų apsaugos sąvoka. Asmens duomenų apsaugos teisinis reglamentavimas elektroninėje erdvėje. Asmens duomenų apsaugos užtikrinimo problema. Išvados.

Ištrauka

Kadangi žmogaus teisių apsauga yra labai plati tema ir jos neįmanoma atskleisti rašto darbe. Šiame darbe bus kalbama tik apie asmens duomenų apsaugą. Todėl šio darbo tikslas yra asmens duomenų apsauga elektroninėje erdvėje. Šios temos aktualumą atskleidžia šiuolaikiniai technologiniai pasikeitimai, kurie visapusiškai įtakoja mūsų gyvenimą.
Juk šiuolaikiniame kompiuterizuotame pasaulyje, daugybė įvairių įmonių, įstaigų ar žmonių kaupią kompiuterinę informaciją apie esamus ir potencialius klientus, konkurentus, verslo partnerius ir pan. Galime tik įsivaizduoti koks didžiulis įvairios informacijos kiekis yra kaupiamas asmeninėse ar valstybinėse duomenų bazėse. Tokia informacija, informacija apie privačius asmenis, kuri netūrėtų būti prieinama viešai, kartais net komercinės paslaptys, gali būti ir dažnai yra perkeliama į kompiuterizuotą informacinę sistemą, kadangi tokiu būdu yra lengviau naudotis surinktais duomenimis. Tačiau čia ir iškyla pavojus, kadangi informacija gali būti nepakankamai apsaugota ir surinkta, neskelbtina informacija, gali būti neteisėtai išplatinta.
Tad atskleidžiant darbo tikslą buvo iškelti šie uždaviniai:
1. asmens duomenų apsaugos sąvokos ir turinio pateikimas
2. asmens duomenų apsaugos teisinis reglamentavimas Europos Sąjungos ir Lietuvos teisėje
3. asmens duomenų apsaugos elektroninėje erdvėje, internete, problemos išskyrimas ir būtinų apsaugos priemonių pateikimas

Rašant darbą buvo naudojamasi Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą, įvairia literatūra, pranešimais, autoriniais darbais gvildenančiais pasirinktos temos aspektus.


Kalbant apie asmens duomenų apsaugą reikėtų apsibrėžti, ką vadiname duomenų apsauga.
Labai dažnai yra painiojamos dvi skirtingos, nors ir susijusios sąvokos, tai duomenų apsauga (ang. "data protection") ir duomenų saugumas (ang. " data security"). Duomenų saugumas yra susijęs su kompiuterinių duomenų kodavimu, šifravimu ar kitokiais duomenų apsaugų būdų užtikrinimais, kai tuo tarpu pati duomenų apsauga yra susijusi su asmens duomenimis, draudimu viešai skelbti, platinti, naudotis ir t.t. privačiais asmens duomenimis be jo sutikimo . Būtent apie asmens duomenų apsaugą ir bus kalbama šiame darbe, nes tiek nacionaliniai, tiek tarptautiniai teisės aktai, priimti asmens duomenų apsaugos tikslais, reglamentuoja ne duomenų saugumą, bet fizinių asmenų duomenų apsaugą.
Nors fizinis asmuo paprastai gali būti identifikuojamas pagal tokią informaciją kaip vardas, pavardė, amžius, gimimo data, akių spalva ir t. t. arba pagal jam suteiktą tam tikrą numerį (kodą), pavyzdžiui, asmens kodą, vairuotojo pažymėjimo, socialinio draudimo.. Asmens duomenys tarsi sugrupuojami į dvi kategorijas: identifikatorius ir kitus duomenis. Identifikatoriai tiesiogiai ir vienareikšmiškai nurodo konkretų asmenį. Tipiškiausias identifikatoriaus pavyzdys – asmens kodas, registracijos numeris, leidimo numeris ir pan. Visi duomenys, identifikatoriaus susieti su asmens duomenų subjektu, tampa asmens duomenimis.
Taigi, galime daryti išvadą, kad visi asmens duomenų apsaugos kriterijai turėtų būti nukreipti būtent į tokią asmeninę informaciją, pagal kurią galėtume identifikuoti konkretų asmenį. Jeigu identifikatoriaus nėra, duomenys nebetenka asmens duomenų statuso, nors ir susiję su realiu asmeniu. Šioje vietoje vėl galima supainioti dvi panašias sąvokas: asmeninė informacija ir asmens duomenys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.96 KB
Autoriusramunas
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmens duomenu apsauga (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą