Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Pabėgėlio statuso suteikimas Lietuvos Respublikoje (LR)

Pabėgėlio statuso suteikimas Lietuvos Respublikoje (LR)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pabėgėlio statuso suteikimas Lietuvos respublikoje. Konvencija dėl pabėgėlių statuso. Afrikos vienybės organizacijos (AVO). Kartaginos deklaracija. Įstatymas "Dėl pabėgėlio statuso". Užsieniečių teisės. Užsieniečio pareigos. Išvados.

Ištrauka

XX a. pab. - XXI a. pr. pasižymi ne tik procesais, aktyvinančiais visas pasaulio valstybes bei tautas, įtraukiančiais į globalizacijos iššūkių priėmimą tautines, valstybines, pilietines bendruomenes ir net kiekvieną individą atskirai. Šiuolaikinis žmogus tampa vis mobilesnis, nes atsiranda galimybės veikti bei konkuruoti ne tik nacionalinėje erdvėje, išryškėja vis didesni žmonių siekiai veikti globaliai. Ne visada poreikiai veikti tarptautiniame kontekste būna natūraliai suvokti, kartais jie yra priverstiniai, nes yra skatinami karų, skurdo, autoritarinio valdymo. Dėl pasikartojančių smurto protrūkių ir sistemingų žmogaus teisių pažeidimų daugelyje pasaulio vietų kyla vis sunkiau sprendžiamų priverstinio persikėlimo problemų. Kintamas ginkluotų konfliktų ir persikėlimo pobūdis bei rimti nuogąstavimai dėl sunkiai sukontroliuojamos globalios migracijos vis labiau sukuria tokią aplinką, kurioje turi būti įgyvendinama apsauga. Šią padėtį sunkina nelegali prekyba žmonėmis ir slaptas jų gabenimas, piktnaudžiavimas prieglobsčio procedūromis ir sunkumai, keliami prieglobsčio prašytojų, kuriems nesuteikiamas prieglobstis. Daugelis prieglobstį suteikiančių valstybių visame pasaulyje nerimauja dėl to, kad neišspręstos ir užsitęsusios pabėgėlių, ypač miestuose gyvenančių, problemos, dėl nevienodo pareigų ir atsakomybės pasidalijimo neišspręsti nereguliarios migracijos klausimai, taip pat dėl vis didesnių išlaidų, susijusių su pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų priėmimu. Pabėgėlių tematika vis aktualesnė tampa ir mūsų valstybei [Jastram K., Achiron M., 2001 p.1].
Pabėgėliai, nepriklausomai nuo visuomenės pozityvių ar negatyvių nuostatų, atvyksta į Lietuvos Respubliką. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 350 pabėgėlių. Nuo valstybės politikos ir mūsų pačių požiūrio bei aktyvumo priklausys, ar žmonės, atvykę iš svetimų kraštų dėl karo baisumų, persekiojimo, kankinimų, bado, siekdami savo vaikų saugumo, galės integruotis į Lietuvos visuomenę; ar adaptuosis mūsų šalyje priimdami mūsų vertybes bei papročius ir praturtindami juos savaisiais; ar pati Lietuva sugebės paimti ir priimti iš atvykusių pabėgėlių viską, ką jie turi geriausio ir naudingiausio. Ar galima daryti prielaidą, kad prieglobsčio prašytojai mūsų valstybei virs našta, tapdami dar viena rizikos grupe, aštrindami kriminogeninę padėtį, sudarydami balastą ekonomikos kilimui ir gerbūvio augimui bei didindami nedarbo lygį mūsų valstybėje? Mūsų valstybėje dar nėra tobulai funkcionuojančios sistemos pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų reikalams spręsti, visuomenė dar nėra pasiruošusi pakančiai žvelgti į bėdos ištiktus atvykėlius. Nepaisant to, daug darbų visuotinės gerovės labui jau yra padaryta. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis23.36 KB
Autoriusrau
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pabegelio statuso suteikimas Lietuvos Respublikoje (LR) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą