Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Įmonėms taikytina teisė

Įmonėms taikytina teisė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įmonių teisės sistema. Įmonėms taikytinos teisės nustatymo kriterijai. Kriterijai, kurie remiasi juridinio asmens fikcijos teorija. Kriterijai, kurie remiasi realine juridinio asmens teorija. Dviejų pagrindinių inkorporacijos bei siege reel kriterijų palyginimas. Įmonėms taikytinos teisės sfera. Įmonėms taikytina teisė pagal Europos Teisingumo Teismo sprendimus. Įmonių įstatymo pakeitimai. Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimai. Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo pakeitimai. Įmonių konsoliduotos finansinės atskaitomybės įstatymo pakeitimai. Lietuvos Respublikos derybinių pozicijų derybose dėl narystės Europos Sąjungoje įstatymas. Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) privalumai ir trūkumai įmonėms taikytinos teisės srityje/Kokį bendrą teigiamą poveikį turės narystė Europos Sąjungoje (ES). Išvados.

Ištrauka

Bendroji įmonių teisė yra aktuali vykdant bet kokią komercinę veiklą ir įgyvendinant bet kokį verslo sandorį. Tai apima: įmonės steigimą, filialus bei atstovybes registravimą, juridinių asmenų pertvarkymą (pvz. Individualią Įmonę į UAB, ir kt.), pačios įmonės likvidavimą, jos dokumentų tvarkymą, įstatų pakeitimus bei įmonių dokumentacijos teisinį auditą. Svarbu nustatyti koks įmonėms taikytinos teisės kriterijus yra taikomas konkrečioje valstybėje, kur yra įkurta įmonė, jos reali buveinė ar įmonės vykdoma veikla. Nuo to priklauso taikytina teisė ir iškilusių problemų išsprendimas.
Todėl mano darbo tikslas yra trumpai apžvelgti įmonėms taikytiną teisę .
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti įmonėms taikytiną teisę;
2. Apžvelgti įmonių teisės sistemą ir įmonėse taikomus teisės aktus;
3. Apibūdinti įmonėms taikytinos teisės kriterijus;
4. Paminėti įstatymų pakeitimus, kurie turėjo įtakos įmonių valdymui;
5. Nurodyti teisės privalumus Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą.
Lietuvoje įmonių teisės aktų sistemą sudaro įstatymai bei poįstatyminiai teisės aktai. Įmonių teisės pagrindai įtvirtinti Lietuvos Respublikos Seimo priimtuose įstatymuose, tai yra Civiliniame kodekse, Akcinių bendrovių įstatyme bei Juridinių asmenų registro įstatyme. Dauguma Europos Bendrijų bendrovių teisės direktyvų nuostatų atsispindi šiuose įstatymuose.
Civilinis kodeksas yra skirtas sistemiškai reglamentuoti civilinius teisinius santykius. Vienas iš svarbiausių Civilinio kodekso tikslų yra suderinti Lietuvos Respublikos privatinę teisę, tame tarpe ir įmonių teisę, su tarptautinės teisės šaltiniais - pirmiausia su Europos Sąjungos teise.
Akcinių bendrovių įstatymas reglamentuoja akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių steigimą, valdymą, veiklą, reorganizavimą, pertvarkymą, atskyrimą ir likvidavimą, akcininkų teises ir pareigas, taip pat užsienio bendrovių filialų steigimą bei jų veiklos nutraukimą. Šio įstatymo nuostatos suderintos su Europos Bendrijos bendrovių teisės reikalavimais.
Įmonės, jų filialai ir atstovybės registruojami vadovaujantis Civiliniu kodeksu bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintais Juridinių asmenų registro nuostatais. Juridinių asmenų registro nuostatai reglamentuoja juridinių asmenų registro paskirtį, objektus, jų registravimą, juridinių asmenų registro tvarkymo įstaigas, jų teises ir pareigas, registro tvarkymą, reorganizavimą ir likvidavimą. Poįstatyminiai teisės aktai nustato juridinių asmenų registro tvarkymo taisykles, valstybės rinkliavos už įmonių registravimą bei už juridinių asmenų registre esančių duomenų ir dokumentų naudojimą dydžius. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimas "Dėl įmonių, įstaigų ir organizacijų simbolinių pavadinimų darymo taisyklių" reglamentuoja Lietuvos Respublikoje steigiamų įmonių bei jų filialų simbolinių pavadinimų darymą ir rašymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-04
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis35.6 KB
AutoriusSkaiste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV.Jaruševičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imonems taikytina teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V.Jaruševičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą