Išplėstinė paieška
 
 
 

3G tinklai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

UMTS sistemos atsiradimo priežastys. 3G standarto kūrimo eiga. Standartai. Nuo GSM prie UMTS. Dažnių juosta. Multipleksavimo metodai. W – LAN bevielis internetas. Bluetooth technologija.

Ištrauka

Iki šiol buvę atskiros telekomunikacijų paslaugos (tokios kaip garso telefonija, faksas, elektroninis paštas, Internet) turi tendenciją integruotis. Jei prieš penketą metų telekomunikacinių paslaugų įvairovė buvo siaura (telefonija, faksas, teleksas), tai šiuo metu, viskas auga eksponentiniu dėsniu, pradedant Internet tinklu, elektroniniu paštu, baigiant videokonferencijomis ir didelės raiškos televizija. Jau dabar pasaulyje yra virš milijardo mobiliojo telefono ryšio abonentų ir virš milijardo žmonių, reguliariai naudojančių internetą. Be to, per artimiausius dvejus trejus metus labai sustiprės šių dviejų galingų komunikacijos srautų susiliejimo poreikis. Šiuo metu technologinės pažangos dėka pasaulis stovi prie mobiliojo interneto slenksčio. Vartotojui darosi nepatogu naudotis keliomis paslaugomis naudojant kiekvienai atskirą terminalą. Kompanijos reagavo į tai ir pradėjo naują integracijos etapą. Bandoma visas paslaugas įdiegti viename mobiliame terminale. Sprendimo pradžia – mobilus telefonas, prie kurio laikui bėgant buvo įdiegtas prisijungimas prie Internet tinklo. Tai lėmė mobilaus ryšio perdavimo spartos augimą. GSM standarto galimybės neleido pasiekti didesnės informacijos perdavimo spartos, kaip 9.6 kbit/s. UMTS, kuris nuo 2003 metų pradėtas naudoti, yra naujas technologinis sprendimas - tai 2 Mbit/s informacijos perdavimo sparta, kuri leis vartotojui naudotis ne tik telefoniniu ryšiu, bet ir suteiks videokonferencijų, Internet naršymo galimybes, elektroninio pašto paslaugą ar galimybę naudotis elektronine komercija. UMTS paslaugos turės būti teikiamos abonentui nepriklausomai nuo jo buvimo vietos. Tuo atveju, kai nėra antžeminio radijo ryšio, paslauga turi būti teikiama žemų orbitų palydovų sistemos, kaip LEO, pagalba. Tačiau ateity tikriausiai ne visi UMTS terminalai galės palaikyti ryšį su palydovais.

2. 3G standartų kūrimo eiga
Pirmasis GSM žingsnis mobiliojo interneto link buvo HSCSD (High Speed Circuit Switched Data - didelės spartos duomenų perdavimas komutuojamomis grandinėmis). Tai yra ne tiek nauja technologija, kiek GSM patobulinimas. HSCSD leidžia kartu sujungti iki keturių standartinių GSM kanalų ir jais perdavinėti duomenis iki 57 Kb/s sparta - šiek tiek daugiau nei telefoniniu modemu. Nors visi reikalingi standartai turėjo būti paruošti dar 1998 m., šis procesas ir reikalingos įrangos gamyba kiek užtruko, todėl daug operatorių nutarė HSCSD stadiją tiesiog praleisti ir iškart pereiti prie GPRS (General Packet Radio Service - bendrosios paketinio radijo ryšio paslaugos).
Svarbiausieji GSM tinklų operatoriai ir nemažas jų skaičius Azijoje yra pasiryžę GPRS įdiegti savo tinkluose dar šiemet. Ši technologija leis pasiekti duomenų perdavimo spartą iki 140 Kb/s, taigi bus pirmasis žingsnis tikro mobiliojo interneto link.
Kitas GSM evoliucijos žingsnis vadinasi EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution - spartesnis duomenų perdavimas plėtojant GSM). Ši technologija, pasirodžiusi 2001-2002 metais, naudoja naują moduliavimo būdą ir leidžia GSM tinklų galimybes išplėsti iki 384 Kb/s. EDGE jau beveik atitinka trečiosios kartos sistemoms keliamus reikalavimus.
Devintajame dešimtmetyje, kai buvo kuriama Globalioji mobiliųjų telekomunikacijų sistema (GSM), internetu dar mažai tebuvo domimasi, todėl GSM konstruktoriai nepagalvojo apie galimybę įtraukti jį į savąją sistemą. Tiesa, apie didelės spartos duomenų perdavimo mobiliojo ryšio tinklais perspektyvą buvo visada kalbama. Galiausiai, kai mobiliojo interneto atsiradimas tapo realybe, pasirodė, kad reikia kurti ne tik naujas paslaugas, bet ir naujas kreipties technologijas bei naują programinę įrangą.
'3G' vardas yra duotas trečios kartos mobilios telefonijos sistemoms, kurios yra dabar specifikuojamos ir siūlomi standartai yra žinomi UMTS vardu. UMTS: Universal Mobile Telecommunications System – universalioji mobiliojo ryšio sistema. Trečiosios kartos (3G) mobiliojo ryšio standartas. Ryšys nustatomas 2 GHz diapazono dažniais. Jais naudotis išduodama vyriausybės licencija. Ryšiui paspartinti gali būti taikoma ir GPRS, ir HSCSD technologijos. Teoriškai didžiausia duomenų perdavimo sparta – iki 2 Mb/s. Yra du UMTS režimai: W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Acces – kolektyvioji kodinio atskyrimo kreiptis, dar vadinama FDD – Frequency Division Duplex – dažninio atskyrimo dupleksu) ir TD-CDMA (Time Division CDMA – laikinė kolektyvioji kodinio atskyrimo kreiptis, dar vadinama TDD – Time Division Duplex – laikinio atskyrimo dupleksu). Abu režimai veikia dviem skirtingomis ryšio linijomis: nuo siųstuvo – imtuvo link ir atvirkščiai. FDD yra įprastesnė procedūra (šiuo metu ryšio sparta iš siųstuvo į imtuvą – iki 384 Kb/s, priešinga kryptimi – 64 Kb/s). TDD režimas turi didelių privalumų, tarp kurių – labai didelė duomenų perdavimo sparta asimetrinio ryšio atveju. Taip sudaromos idealios sąlygos iš tinklo įkelti didelį duomenų kiekį.
Pagrindiniai skirtumai 3G nuo 2G sistemų yra:
– galimybė palaikyti dideles perdavimo spartas;
– padidėjusi tinklo talpa (didesnis kiekis sujungtų terminalų);
– globalus roaming'as.
Šiuo metu didžiausia mobilių komunikacijų vystymosi priežastis yra garso telefonija. Prieš dešimt metų įsigaliojo skaitmeninis GSM standartas, kuris mums suteikė galimybę naudotis antros kartos (2G) mobiliuoju ryšiu. Dar prieš dešimt metų buvo aišku, kad duomenų perdavimo greitis, kurį garantavo GSM (žr. 1 pav.), tinkamas tik balso ryšiui, o daugialypei terpei yra per mažas. Kaip padidinti duomenų perdavimo greitį? Viena galimybė yra taikyti HSCSD ar EDGE technologijas. Šios technologijos ryšio pralaidą padidina keliais lygiagrečiais GSM kanalais. Kita galimybė - taikyti GPRS mobiliojo radijo ryšio duomenų perdavimo technologiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis53.92 KB
AutoriusViktor
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 3G tinklai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą