Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Data-mining technologijos

Data-mining technologijos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Data-mining sistema. Duomenų gavybos panaudojimo galimybės. Duomenų gavybos programinė įranga. Programinės data-mining įrangos pasirinkimo problema. Produktų savybės. Data-mining procesas ir analizavimo sistemos. Data-mining proceso seka. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Tobulėjant technologijoms, didėjam duomenų kiekiui tampa vis sunkiau juo išanalizuoti ir daryti greitus bei efektyvius sprendimus. Kadangi duomenų bazėms peržengus terebaitines ribas žmogus yra nepajėgus išanalizuoti visą duomenų gausą. Tokiame kiekyje informacijos gali glūdėti ir strategiškai svarbi bei niekinė informacija.
Tokios problemos paskatino atsirasti aukštos kokybės taikomiesiems paketams, programavimo įrankiams, duomenų analizės priemonėms, kurios padeda nepasimesti informacijos gausoje. Savo ruoštu tai kartu padidino ir vartotojų prieinamumą prie pažangiausių technologijų, atvėrė elektroninės komercijos, on-line analizės ir kitas galimybes.
Viena iš tokių technologijų yra vadinama data-mining (duomenų gavyba arba duomenų kasyba). Data-mining- yra procesas, naudojantis įvairius duomenų analizės įrankius, atrasti tokias duomenų struktūras ir ryšius, kurie būtų panaudojami realioms išvadoms ir sistemos rezultatams apibrėžti.[1]. Ši technologija yra labai sėkmingai pritaikoma versle, medicinoje bei kitose gyvenimo srityse, kur riekia apdoroti dideliu informacijos kiekius.

Duomenų gavybos tikslas – tam tikros naujos informacijos išgavimas iš didelių duomenų bazių. Šios srities tyrinėtojai ir mokslininkai pateikia keletą apibrėžimų:
• "Duomenų gavyba – didelių duomenų kiekių tyrinėjimas ir analizė automatizuotu arba pusiau automatizuotu būdu, siekiant rasti naudingus modelius (patterns) ir taisykles" (M. J. A. Berry and G. S. Linoff);
• "Duomenų gavyba – įdomių struktūrų (modelių, šablonų, statistinių modelių, ryšių) radimas duomenų bazėse" (U. Fayyad, S. Chaudhuri and P. Bradley);
• "Duomenų gavyba – statistikos pritaikymas tiriamųjų duomenų analizės ir prognozuojamų modelių forma, siekiant atrasti modelius ir kryptingumus (trends) dideliuose duomenų rinkiniuose" ("Insightful Miner 3.0 User Guide")
Žinios, kurias galima apibendrinti iš turimų duomenų, juos atitinkamai apdorojant yra vadinama "duomenų kasyba" (angl. data mining). Data mining kaip technologija, jos veikimo principas, panaudojimo sritys, glaudžiai siejasi su duomenų apdorojimo, analizės, statistikos ir kitomis informacinėmis technologijomis.
Panašiai, kaip statistika, duomenų gavyba nėra tik modeliavimas ir prognozė, bet ištisas problemų sprendimo procesas. Sėkmingam duomenų išgavimui svarbiausias yra supratimas, ko verslui reikia iš tikrųjų, kadangi to negali įvertinti netgi patys naujausi ir sudėtingiausi algoritmai. Dar vienas svarbus aspektas yra duomenų kokybė, kadangi tik iš kokybiškų duomenų galima išgauti kokybiškus duomenis ir kokybiškai atlikti patį duomenų išgavimą. Tikrovėje ši sąlyga sunkiai įvykdoma, kadangi realūs duomenys beveik nebūna paruošti duomenų gavybai, kadangi jie turi būti integruojami iš skirtingų duomenų šaltinių, turi klaidų arba neteisingų ar trūkstamų reikšmių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasProgramų referatas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.97 KB
AutoriusDite
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Lopata
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Data mining technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Lopata
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą