Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Neformalios organizacijos

Neformalios organizacijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Formalios ir neformalios organizacijos. Formalios organizacijos samprata. Neformalios organizacijos samprata. Formalios ir neformalios organizacijų palyginimas. Neformalių organizacijų privalumai ir trūkumai. Neformalių organizacijų privalumai. Neformalių organizacijų trūkumai. Konformizmas ir referentinės grupės. Gandų vieta reikšmė neformalioje organizacijoje. Gandai kaip informacijos perdavimo sistema. Gandų ypatumai. Gandai ir sprendimų priėmimas. Išvados.

Ištrauka

Organizacija turi atitikti tokius reikalavimus:
1) dirba nors du žmonės, kurie mano esantys grupės dalis;
2) būtinas nors vienas tikslas (t.y. norimas rezultatas), kurį priima kaip bendrą visi grupės nariai;
3) grupė žmonių dirba kartu kryptingai, kad pasiektų reikiamą tikslą.
"Organizacija – tai grupė žmonių, kurių veikla sąmoningai koordinuojama bendram tikslui pasiekti."
Minėtas apibrėžimas tinka formaliajai organizacijai. Yra ir neformaliųjų organizacijų, grupių, kurios susikuria spontaniškai, bet žmonės čia bendrauja vienas su kitu pakankamai reguliariai. Neformaliųjų organizacijų yra visose formaliose organizacijose, išskyrus labai mažas. Nors jo neturi vadovų, yra reikšmingos.
Neformalių organizacijų egzistavimas formaliose struktūrose gali atnešti nemažai naudos, tačiau gali sukelti ir nemažai problemų.
Nauda iš neformalių organizacijų gaunama tada, kai jų veiklos kryptis sutampa su formalios organizacijos veiklos kryptimi. Jeigu neformalūs santykiai sustiprina formalią struktūrą, o nesipriešina jai, tokiu atveju vadovas turi darnią darbo grupę, galinčią netgi užpildyti vadovavimo spragas, padedančią vadovui planavimo procese bei sukuriančia palankų darbo klimatą.
Tačiau jeigu neformalios organizacijos veiklos nuostatų kryptis nesutampa su formalios organizacijos veiklos nuostatų kryptimi, gali kilti nemažai problemų.

Socialinės organizacijos priskirtinos prie labai sudėtingų sistemų, viršijančių vadybos galimybes kontroliuoti jose vykstančius organizacinius procesus. Todėl tokių sistemų valdymo problemas siekiama spręsti siaurinant formalizavimo diapazoną bei supaprastinant organizacijos sandarą.
Organizacijų valdymo sunkumai siejami su daugeliu veiksnių. Šie sunkumai atsiranda dėl organizacijos, kaip sistemos, elementų gausos, jų įvairovės, ryšių tarp elementų įvairiapusiškumo, sudėtinių dalių augimo autonomijos. Socialinių organizacijų valdymas susiduria su savo svarbiausiu antagonistu - neapibrėžtumu, individų, turinčių asmeninius tikslus ir elgsenos laisvę, subjektyvumu.
Organizacijų vadyboje naudojamasi įvairiais neapibrėžtumo mažinimo metodais. Vienas iš tokių yra valdymo procesų formalizavimas, kuris tolygus individų elgsenos standartizavimui.
Formalios organizacijos sąvoka aprėpia keliolika matavimų, grindžiamų tokiais veiksniais:
administracinis teisinis organizacijos, jos padalinių ir narių statusas,
ekonominė ir technologinė charakteristikos,
valdymo sistemos, apibrėžiančios poveikio į organizacijos ir jos narių elgseną reikalavimus, organizacijos kultūros normas ir kt.
Kiekvienas tų veiksnių atlieka savo organizacinį vaidmenį, o jų visuma sudaro formalizuotą organizacijos dalį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.64 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neformalios organizacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą