Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacinė visuomenė (8)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Informacinė visuomenė, kompiuterio įtaka visuomenei, žmogui. Elektroninė valdžia ir elektroninė demokratija. Informacinių technologijų poveikis visuomenei. Daugiakalbystė. Interneto ir bendravimo elektroniniu būdu etiketas. Nepageidaujami laiškai. Duomenų apsauga ir autorių teisės. Programinė įranga. Virusų veikla ir kovos prieš juos.

Ištrauka

Lietuvoje dar ir šiandien ne visiems aišku kas iš tikrųjų tai yra. Iki šiol oficialiuose Lietuvos informacijos šaltiniuose teko sutikti net 4 iš dalies skirtingus informacinės visuomenės apibrėžimus, tačiau visuose juose yra vienas bendras besikartojantis teiginys – informacinė visuomenė tai visuomenė besinaudojanti informacinėmis technologijomis.
Informacinė visuomenė nėra dirbtinis dalykas, sugalvotas informacinių technologijų specialistų ar kurių nors šalių vyriausybių. Iš principo tai yra pasaulinė raidos tendencija, kuri veikia visas šalis ir prasidėjo kartu su labai sparčia informacinių technologijų raida. Būtent informacinių technologijų paplitimas ir buvo tas veiksnys, iš esmės paskatinęs globalizaciją bei visuotinį informacijos prieinamumą.
Ji keičia beveik du amžius pasaulyje vyravusią industrinę visuomenę. Informacinė visuomenė ėmė kurtis XX amžiaus septintojo dešimtmečio viduryje, kai pakankamai ištobulinti kompiuteriai buvo pradėti naudoti įvairios paskirties informacijai kaupti, apdoroti ir analizuoti sprendžiant ekonomikos, mokslo, kultūros ir kitų sričių uždavinius. Dar didesni pokyčiai vyko devintajame dešimtmetyje pradėjus masiškai naudoti asmeninius kompiuterius, jų pagrinu kurti kompiuterių tinklus ir ypatingai sparčiai pradėjus plisti internetui. Šis procesas tęsiaisi ir dabar.
Siekiant dar tiksliau apibrėžti kas yra informacinė visuomenė, galima sakyti kad esminis jos bruožas yra interneto arba kitaip tariant informacinių tinklų panaudojimas. Statistika rodo, kad šiuo metu Lietuvoje yra 30,1% interneto vartotojų, todėl pakankamai drąsiai galima teigti, kad beveik devyni šimtai tūkstančių Lietuvos visuomenės jau gali save vadinti informacine.
Nagrinėjant informacinės visuomenės klausimus, informacinių technologijų sąvoka neretai papildoma ir vadinama informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis. Taip pabrėžiama kompiuterių tinklų, ryšiolinijų ir duomenų siuntimo priemonių svarba, nors apskritai visa tai įeina į informacinių technologijų sąvoką.

Kokie gi veiksmai numatyti strateginiame plane? Problemų daug, taigi daug ir darbų:
1. Užtikrinti, kad kuo daugiau nei pusė pasaulio gyventojų galėtų naudotis IKT tose vietose, kurios jiems pasiekiamos.
2. Skatinti rengti medžiagą ir sudaryti technines sąlygas internete vartoti visas pasaulio kalbas.
3. Užtikrinti, kad visi Žemės gyventojai galėtų žiūrėti televizijos laidas ir klausytis radijo programų.
4. Pakeisti visų pradinių ir vidurinių mokyklų moymo planus taip, kad jie derintųsi su informacinėmis visuomenės iššūkiais įvertinant nacionalinius šalių skirutmus.
5. Užtikrinti gyventojams galimybę įgyti žinių ir kvalifikaciją, kad, pasitelkę ryšių ir informacijos technologijų teikiamas galimybes, jie galėtų lanksčiau prisitaikyti prie sparčiai kintančių gyvenimo ir darbo sąlygų, sėkmingai konkuruoti pasaulio rinkose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis116.87 KB
AutoriusEimis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus "Minties" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus "Minties" gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą