Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Laisvas prekių judėjimas Europos sąjungoje (ES)

Laisvas prekių judėjimas Europos sąjungoje (ES)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Europos sąjunga ir laisvas prekių judėjimas. Prekių judėjimo laisvės tikslas. Tarifinių barjerų panaikinimas. Netarifinių barjerų panaikinimas. Apie diskriminaciją ir kitus apribojimus. Situacija Lietuvos Respublikoje. Muitų sąjunga. Muitinės kontrolė. Importo-eksporto procedūros. Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) privalumai ir trūkumai laisvo prekių judėjimo srityje. Dėl laisvo prekių judėjimo ir pasikeitimo informacija apie nacionalines priemones užtikrinimo. Išvados.

Ištrauka

Laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimas yra keturios bendrosios rinkos laisvės, sudarančios Europos Sąjungos valstybių ekonominės integracijos pagrindą.
Geriausiai šiuo metu įgyvendinta praktikoje yra prekių judėjimo laisvė. Apie šią laisvę Lietuvoje šiuo metu nemažai kalbama ir diskutuojama.
Laisvai teikti prekes visoje ES teritorijoje gali bet kuri ES šalies įmonė ir save įdarbinantys fiziniai asmenys. Tačiau valstybės narės nevengia šių teisių riboti, todėl verslininkams labai svarbu žinoti, kokiais atvejais ir kaip jie gali ginčytis su nacionalinėmis valstybėmis.
ES teisės aktai draudžia valstybėms narėms bet kokiomis priemonėmis riboti laisvą prekių judėjimą bendrijos teritorijoje, tai jau buvo kartota daugelį kartų. Tačiau ES valstybės nerimsta, prisigalvoja įvairiausių nacionalinių taisyklių ir dėl jų patenka į Europos Teisingumo Teismą (ETT).
Šio darbo tikslas – aptarti laisvą prekių judėjimą ES.
Darbo uždaviniai:
Susipažinti su laisvu prekių judėjimu ES;
Aptarti apribojimus, įvairius diskriminacijos atvejus;
Susipažinti su situacija Lietuvoje.
Laisvosios prekybos teigiamybes galima apibendrinti greitai ir trumpai: laisvoji prekyba sudaro sąlygas specializacijai, specializacija suteikia santykinį pranašumą, o santykinis pranašumas leidžia susidaryti masto ekonomijai – visa tai maksimizuoja vartotojų gerovę ir užtikrina veiksmingiausią pasaulio išteklių naudojimą. Ekonomistas klasikas Adamas Smithas savo žymiajame traktate Tautų gerovė rašė: "Nė viena išmintinga šeimos galva niekada nebandys gaminti namuose to, kas jam pigiau kainuos nupirkti negu pasigaminti. <...> Kas išmintinga privačios šeimos elgsenoje, retai kada gali būti kvaila didelės karalystės mastu". Po dviejų šimtų metų Leutwilerio pranešime, atsispindi toks pat požiūris: "Ūkininkas gali mokėti siūti, o siuvėjas – auginti viščiukus, bet abu pagamins daugiau, jei darys tai, ką kiekvienas moka geriausiai." Kadangi prekyba leidžia šalims sutelkti dėmesį į tai, ką jos moka geriausiai, kadangi nėra dviejų visiškai vienodų šalių, kurios turėtų vienodus gamtinius išteklius, klimatą ar darbo jėgą, tie skirtumai suteikia šalims santykinį pranašumą prieš kitas šalis tų pačių produktų atžvilgiu. Prekyba daugelio šalių individualias teigiamybes paverčia maksimalia nauda visiems.
Laisvosios prekybos erdvei būdinga bendra vidaus politika (laisvas prekių judėjimas tarp dalyvaujančių valstybių) ir skirtinga išorės politika (kiekviena valstybė išlaiko kompetenciją reguliuoti prekybą su valstybėmis ne narėmis). Paprastai tariant, taip yra veikiama Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) ir Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutarties (angl. NAFTA) erdvėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-26
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis58.41 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Jaruševičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laisvas prekiu judejimas Europos sajungoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Jaruševičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą