Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Patentų registravimo ir apsaugos sistemos ir jų tarpusavio santykis

Patentų registravimo ir apsaugos sistemos ir jų tarpusavio santykis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Nacionalinė patentų sistema. Europos patentų sistema. Europos ir nacionalinė patentų sistemos. Privalumai ir trūkumai. Tarptautinė patentų registravimo sistema. Nacionalinė, Europos ir tarptautinė patentų sistemos. Privalumai ir trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Kalbant apie išradimus mūsų visuomenėje, pažymima jų svarba - kaip bet kurios technikos srities plėtros įrankis ir rezultatas. Dar XV. a. suvokta, kad teisės aktais galima ir būtina reglamentuoti intelektinės veiklos rezultatų apsaugą ir taip ne tik morališkai padėti kūrėjui, bet ir pasiekti akivaizdžių ekonominių rezultatų. Patentas yra juridinis dokumentas, patvirtinantis išradimo autorystę ir patento savininko išimtinę teisę tuo išradimu disponuoti. Patentų registravimo ir apsaugos sistemų apsaugos aktualumą rodo didėjantis kapitalo ir investicijų judėjimas, o esant pakankamai intelektinės nuosavybės apsaugai konkrečioje valstybėje, didėja privataus kapitalo savininkų susidomėjimas tam tikromis ekonominėmis teritorijomis.
Šiuo metu patentinę teisinę apsaugą daugelyje Europos valstybių (įskaitant, Lietuvą) galima įgyti pasinaudojant bet kuria iš šių trijų patentų registravimo ir teisinės apsaugos sistema – nacionaline, tarptautine arba Europos patento. Praktikoje tai dažnai kelia klausimą, kuria sistema pareiškėjui tikslingiausia naudotis norint įgyti patentinę apsaugą keliose valstybėse. Vertinant kiekvieną iš šių sistemų atskirai, galima pastebėti kai kuriuos skirtumus, dėl kurių būtent ir turi apsispręsti kiekvienas pareiškėjas. Šiame darbe autoriai, gvildendami šią vis dažniau kylančią problemą ir saistomi darbo apimties reikalavimų, pabandys atsakyti į tuos klausimus.
Darbo temos ribas nustatyti padeda tikslai. Šiame darbe autoriai siekia įvardinti skirtumus, kurie lemia vienos ar kitos sistemos pasirinkimą, išryškinant kiekvienos iš trijų sistemų naudą. Aptarti procedūrinius patentų įgijimo šiose sistemose aspektus, palyginant su patentų įgijimu susijusių procedūrų panašumus ir skirtumus šiose sistemose; panagrinėti jų tarpusavio sąveiką ir ryšius. Pagrindiniai aspektai, kuriais lyginamos sistemos yra tokie: valstybės teritorija, kurioje galima įgyti patentinę apsaugą pasinaudojant sistema; teisės paduoti paraišką subjektai; pareiškėjų profesionalaus atstovavimo būtinumas; paraišką sudarantys dokumentai ir jų padavimas; mokesčių skaičiavimo esminiai principai ir tvarka; patentų išdavimo procedūra; protesto pareiškimas; paraišką nagrinėjančių institucijų veiksmų apskundimo galimybė; vidutinė patento įgijimo trukmė. Autorių nuomone taip pat reikšminga apžvelgti Euro-PCT patento įgijimo kelią bei įvertinti patentų teisinės apsaugos apimtį (laipsnį) skirtingose sistemose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis33.32 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasas. M. Jakutavičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patentu registravimo ir apsaugos sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • as. M. Jakutavičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą