Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Geografinės informacinės sistemos (GIS) (2)

Geografinės informacinės sistemos (GIS) (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Užduotis. Įvadas. Dynamic Link Library (toliau DLL) failų kūrimas. "Button" klasės vieta ESRI ArcGis objektų diagramoje. Klasių UML diagrama. Programos veikimo aprašymas. Mygtukų įterpimas į ArcMap programą. Mygtukų veikimas ArcMap programiniame pakete. Išvados.

Ištrauka

Sukurti keturis mygtukus ArcMap programai, kurie:
• sukuria "Polygon" failą, kuriame yra sukurta 10 stulpelių skirtingoms atributinėms reikšmėms;
• sukuria "Polyline" failą, kuriame yra sukurta 10 stulpelių skirtingoms atributinėms reikšmėms;
• sukuria "Points" failą, kuriame yra sukurta 10 stulpelių skirtingoms atributinėms reikšmėms;
• pakrauna *.lyr failą i aktyvųjį ArcMap langą

Pastaruoju metu sparčiai vystantis technologijom, neišvengiamas tampa realaus pasaulio atvaizdavimas kompiuteryje. Šiam tikslui įgyvendinti yra kuriamos Geografinės Informacinės Sistemos (GIS). Tai realių grafinių duomenų ir jų atributinių reikšmių saugojimo, apdorojimo ir išrinkimo technologija. Profesoriaus David Rhind knygos "Understanding Gis: The Arc Info Method PC Version" autoriaus nuomone GIS tai:
• kompiuterių ir programinės įrangos sistema, kurios pagalba surenkami, tvarkomi, atnaujinami, analizuojami ir modeliuojami erdviniai duomenys, naudojami planavimo ir valdymo uždaviniams spręsti;
• kompiuterinė sistema, kuri saugo ir naudoja duomenis, apibūdinančius objektus žemės paviršiuje.
GIS privalumas prieš kitas informacines sistemas erdvinės analizės funkcijos: erdvinių, atributinių, integruota erdvinių ir atributinių duomenų analizės bei galutinių rezultatų pakeitimas. Pranašumas labiausiai pasireiškia kartu analizuojant geografinius ir atributinius duomenis. Ši funkcija kaip tik ir atskiria GIS nuo automatizuotos žemėlapių gamybos ir kompiuterizuotos apskaitos sistemų. Analizės procedūros funkcijos galėtų būti suskirstytos į 4 kategorijas: atgaminimas, klasifikavimas, apskaičiavimas; sluoksnių ir kelių, kitų linijinių objektų tinklo analizė ir valdymas.
Geografinės informacinės sistemos turi penkis pagrindinius komponentus:
• Hardware – techninė sisteminė dalis. GIS remiasi duomenų saugojimų kompiuteryje. Nedideliems uždaviniams spręsti gali užtekti ir paprasto personalinio kompiuterio, tuo tarpu dideliems ar dideliam skaičiui uždavinių spręsti jau reikalingi serveriai arba specialūs didelio galingumo kompiuteriai. Be kompiuterių darbe su GIS naudojama ir daug kitų prietaisų:skeneriai (žemėlapių ir paveiksliukų skenavimui), GPS imtuvai (naudojami tikslios padėties ar judėjimo nustatymui) ir kt.
• Software – programinė įranga. Bet kuri GIS programinė sistema pasižymi gebėjimu saugoti, valdyti, nukreipti, išrinkti reikiamą bei apdoroti turimą informaciją.
• Data – duomenys. Duomenys GIS sistemose gali būti dviejų rūšių: Geografiniai (erdviniai) ir atributiniai. Geografiniai duomenys gaunami skenuojant žemėlapius ar palydovines nuotraukas, tuo tarpu atributiniai duomenys yra "pririšti" prie tam tikrų objektų ir turi konkrečią reikšmę (geografinis duomuo – upė Nėris ir jos atributiniai duomenys – ilgis, gylis ir kt.).
• People – žmonės - GIS programuotojai ir GIS vartotojai.
• Methods – metodai skirti duomenų apdorojimui, valdymui ir tikslinimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis177.08 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Geografines informacines sistemos (GIS) (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą