Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>IP protokolas; IPv4; IPv6

IP protokolas; IPv4; IPv6

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. IP protokolas. IP protokolo struktūra (IPv4). IPv6. IPv6 sukūrimo motyvai. IPv6 pagrindinės savybės. IPv6 protokolo paketo struktūra.

Ištrauka

Interneto protokolai yra populiariausi atvirųjų tinklų protokolai, kadangi jie gali būti labai sėkmingai taikomi tiek vietiniuose tinkluose, tiek globaliniuose tinkluose. Interneto protokolai tai ryšio taisyklių rinkiniai. Labiausiai žinomi protokolai yra šie: Transmission Control Protocol (TCP) ir Internet Protocol (IP).
Interneto protokolai buvo sukurti aštuntojo dešimtmečio viduryje, kai Gynybos perspektyviųjų tyrimų agentūra DARPA nusprendė sukurti paketų perdavimu paremtą tinklą, per kurį galėtų susijungti pastate esantys kompiuteriai. To pasekoje buvo sukurtas Interneto protokolų rinkinys (TCP/IP). Jis buvo užbaigtas aštuntojo dešimtmečio pabaigoje.
Nepraėjus daug laiko TCP/IP buvo panaudotas UNIX operacinėje sistemoje. Tai padarė TCP/IP protokolą pagrindiniu interneto protokolu.
Dabar TCP/IP protokolų stekas tapo žinomiausia sudėtinių tinklų kūrimo priemonė. Iki 1996 metų populiariausias buvo kompanijos Novell IPX/SPX protokolų stekas, tačiau vėliau jis prarado populiarumą ir naujuoju lyderiu tapo TCP/IP.
Šiame referate bus aptartas IP protokolas ir jo esamos populiariausios versijos (IPv4 ir IPv6).


Interneto protokolas (taisyklių rinkinys), reglamentuojantis kompiuterių adresavimą, duomenų skaidymą į paketus prieš siunčiant ir surinkimą juos atsiuntus, jų maršrutų parinkimą. Dabar daugiausia paplitusi ketvirtoji versija IPv4, naudojanti 32 bitų IP adresus. Tikimasi, kad ją pakeis šeštoji 128 bitų versija IPv6. IP protokolas kartu su TCP protokolu sudaro TCP/IP protokolą, kuris yra pagrindinis interneto protokolas. IP protokolas buvo sukurtas, tam kad būtų galima sujungti skirtingų kompanijų pagamintus LAN ir komutuojamų paketų tinklus.
Internetinis protokolas (IP) yra TCP/IP protokolų rinkinio protokolas adresuojantis ir maršrutizuojantis duomenis, jis atsako už vieno duomenų paketo gabenimą iš mazgo į kitą mazgą. IP protokolas paskirsto duomenų maršrutą nuo vieno kabineto iki visos firmos tinklo, tada į regioninius tinklus, o galiausiai - į globalų Internetą. Visi protokolai iš TCP/IP protokolų rinkinio (išskyrus ARP ir RARP) naudoja IP protokolą. Duomenų sėkmingas persiuntimas įvykdomas vykdant adresavimą. IP protokolo standartas tiksliai apibrėžia, kad kiekvienas pagrindinis kompiuteris (host) turi unikalų 32 bitų numerį (IPv4), kuris vadinamas pagrindinio kompiuterio tarptinklinio protokolo adresu (Internet Protocol address), kuris dažnai trumpinamas IP adresas (IP address) arba interneto adresas (Internet address) . Kiekvienas paketas, siunčiamas internetu, turi siuntėjo (source) 32 bitų IP adresą ir gavėjo (destination) adresą. IP priskiria vietinius IP adresus fiziniams tinklo adresams, suteikia adresus, kuriais naudojasi įvairūs maršrutizatoriai.
Dabar populiariausia IP protokolo versija yra 4 (IPv4). Dabartinė IP versija prisitaikė prie pasikeitimų aparatinės dalies technologijoje. IP protokolas buvo sukurtas labai senai, tuomet vietinių tinklų technologijos nebuvo dar tokios populiarios. Pradinis sumanymas ir toliau dirbo gerai per kelias aparatinės dalies technologijų kartas. TP dabar dirba tinkluose, kurių greitis yra keliomis eilėmis didesnis, nei tinklų kurie buvo naudojami, kai protokolas buvo sukurtas. Dar daugiau, kai kurie modernūs tinklai siūlo freimo dydį, kuris yra žymiai didesnis, nei galimas freimo dydis, kai TP buvo sukurtas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis22.07 KB
AutoriusKestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdėst. R. Valterytė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word IP protokolas; IPv4; IPv6 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dėst. R. Valterytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą