Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Kreditorinių reikalavimų tenkinimas

Kreditorinių reikalavimų tenkinimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Kreditoriaus sąvoka. Lietuvoje esančių bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių finansiniai įsipareigojimai. Kreditorinių reikalavimų teikimas. Restruktūrizuojamos ar bankrutuojamos įmonės kreditorių teisės. Kreditorių reikalavimų pateikimas. Kitos kreditorių teisės.

Ištrauka

Klaidų daro kreditoriai, skolindami pinigų žmonėms, kurie vėliau nesugeba atsiskaityti; klaidų taip pat daro žmonės, pasiskolindami finansuoti reikmėms ar projektams, kurie pasirodo besą neproduktyvūs. Bankroto procedūros turi nutraukti klaidingų sprendimų veikimą tačiau, aišku, negali grąžinti įmonės į pradinę padėtį. Nuostoliai neišvengiami, jų paprastai patiria ir skolintojai, ir skolininkai.
Pasaulio banko atliktas bankrotų tyrimas 35 šalyse dokumentiškai pagrindžia tam tikrus dėsningumus, kuriuos šiaip galima ir nujausti. Juo stipresnė teisinė šalies sistema, tuo bankrotai dažnesni, tačiau jei kartu su tuo ir kreditorių teisės didesnės, tai bankrotų būna mažiau.
Bankroto procedūra yra vienas iš kreditorių teisių gynimo būdų, tačiau dažnai kreditoriai nesiryžta kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo manydami, kad tai yra paini procedūra, kuri gali nemažai kainuoti, o atsižvelgiant į bankroto bylos esmę ir nustatytas išieškojimo eiles, dažnai visiškai ar didžiosios kreditoriaus reikalavimo dalies neįmanoma patenkinti.
Net jeigu bankrutuojančios įmonės turto užtenka patenkinti bent dalį kreditoriaus reikalavimo, tai kreditorius atgauna savo pinigus tik baigus visas bankroto bylos procedūras ir teismui priėmus sprendimą dėl įmonės pabaigos, o tai gali užtrukti ne vienerius metus.
Tačiau laiku pateikus ieškininį pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo, įmanoma užkirsti kelią nemokios įmonės turto visiškam "išpardavimui" ar iššvaistymui ir patenkinti bent didžiąją dalį kreditorių reikalavimų.[2] Jei įmone turi laikinų finansinių nesunkumų ir nori išvengti bankroto, ji gali pasirinkti restruktūrizavimą. Įmonės bankroto ir restuktūrizavmo atveju svarbu žinoti kaip ir kokia tvarka yra tenkinami kreditorių reikalavimai, tai as ir panalizuosiu savo darbe.
Tyrimo objektas - Šio darbo tyrimo objektas, tai kreditorinių reikalavimų tenkinimas bankrutuojant ir restruktūrizuojant įmonę ir su juo susiję veiksmai
Tikslas – Išanalizuoti kreditorinių reikalavimų tenkinimo ypatumus restuktūrizuojant įmonę ir jai bankrutuojant
Metodai – mokslinės literatūros analizė, palyginamoji analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-28
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis24.86 KB
Autoriuskristaliukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kreditoriniu reikalavimu tenkinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą