Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Žymiausi Lietuvos diplomatai

Žymiausi Lietuvos diplomatai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Diplomatas Pranas Kūris. Diplomatas Stasys Lozoraitis. Antanas Smetona (1874-1944). Jurgis Baltrušaitis. Jurgis Šaulys. Stasys Antanas Bačkis.

Ištrauka

Diplomatas - tai asmuo, kuris atstovauja savo šaliai kitoje šalyje. Jis dirba ambasadoriumi ar kitu ambasados darbuotoju (sekretoriumi, konsulu, atašė ir t.t.). Jis taip pat gali atstovauti savo šaliai tarptautinėse organizacijose.
Jo darbai gali būti įvairūs (politika, prekyba, vizų ir pasų administravimas ir t.t.). Jis sprendžia savo specializacijos bendradarbiavimo klausimus ar problemas ar konfliktus bei problemas tarp savo šalies ir jo diplomatinės tarnybos šalies. Dirbdamas su tarptautine organizacija, jis daugiausia dėmesio skiria klausimams spręsti, pavyzdžiui, savo šalies prisijungimo prie tos tarptautinės organizacijos tos srities klausimais, kuriais jis užsiima, bendros šios srities politikos rengimas ir t.t.


PRANAS KŪRIS gimė 1938 m. rugpjūčio 20 d. Šeduvoje, 1961 m. baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, 1963-1965 m. tęsė studijas Maskvos universiteto Teisės fakultete ir įgijo daktaro laipsnį. Grįžęs į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, dirbo docentu, dekanu. Tuo pačiu metu gilino žinias Paryžiaus universiteto Aukštųjų tarptautinių studijų institute, Hagos tarptautinės teisės akademijoje. Maskvos universitete 1973 m. apgynė habilituoto daktaro laipsnį. Vilniaus universitete 1974 m. jam buvo suteiktas tarptautinės teisės profesoriaus vardas. 1990 m. išrinktas Lietuvos MA nariu korespondentu, 1996 m. - akademiku.
Praktinę teisininko veiklą P.Kūris pradėjo nuo 1977 m., kai buvo paskirtas Lietuvos TSR teisingumo ministru. 1990 m. kovo 11 d. aktu atkūrus Lietuvos valstybingumą, jis buvo paskirtas Lietuvos Respublikos teisingumo ministru (iki 1991 m.), vėliau - Lietuvos Respublikos valstybės patarėju (1991-1992). 1990-1992 m. P.Kūris buvo Lietuvos valstybės delegacijos narys deryboms su TSRS. 1992-1994 m. jis - Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Belgijoje, Liuksemburge ir Olandijoje. 1994 m. balandžio mėnesį P.Kūris išrinktas Europos Žmogaus Teisių Teismo (Strasbūre) teisėju, 1994 m. gruodžio mėnesį paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju ir šio Teismo pirmininku, 1995 m. išrinktas Lietuvos teisėjų tarybos pirmininku.
Pagrindinė profesoriaus P.Kūrio mokslinių tyrimų sritis - tarptautinė teisė. Svarbiausi moksliniai darbai yra skirti valstybių atsakomybės už tarptautinės teisės pažeidimus tyrimui. Šia tematika jis yra paskelbęs daugiau kaip 70 darbų, tarp jų - 5 knygas. Didžiausio pripažinimo sulaukusi monografija ''Tarptautinės teisės pažeidimai ir valstybės atsakomybė'' (1973), kurios išvadomis, rengiant konvenciją dėl valstybių atsakomybės, rėmėsi Jungtinių Tautų Tarptautinės teisės komisija.Už nuopelnus politinėje ir mokslinėje veikloje Lietuvos valstybės atkūrimo 80-osioms metinėms paminėti apdovanotas Antrojo laipsnio Gedimino ordinu ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis75.98 KB
Autoriusanna
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zymiausi Lietuvos diplomatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą