Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Ginčai dėl vaikų

Ginčai dėl vaikų

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. 3.173 str. Ginčai dėl vaiko vardo ir pavardės. 3.174 str. Ginčai dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo. 3.175 str. Ginčai tarp skyrium gyvenančių tėvų dėl bendravimo su vaiku ir dalyvavimo jį auklėjant. 3.176 str. Ginčai dėl vaiko bendravimo su artimaisiais giminaičiais. 3.177 str. Vaiko teisė reikšti savo nuomonę. Išvados.

Ištrauka

Tema. Ginčai dėl vaikų – tema aktuali šiuolaikinėje teisinėje visuomenėje, kadangi visi teisės subjektai (tėvai, vaikai) turėtų žinoti kokias teisines pasėkmes turi kiekvienas poelgis.
Darbo tikslas.
• Sužinoti kokie yra keliami ginčai dėl vaikų;
• Susipažinti su galimais ginčų atvejais;
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti ginčų dėl vaikų atvejus teisinėje literatūroje;
2. Apibūdinti galimus ginčo išsprendimo atvejus;
3. Suvokti ginčų esmę.
Darbo aktualumas ir naujumas. Darbo aktualumas grindžiamas tuo, kad kiekvienoje srityje yra susiduriama su skirybomis ir vaiko teisėmis. Medžiaga galėtų būti naudinga tiems, kurie toliau tirs ginčus dėl vaikų.
Metodai. Informacija buvo surinkta ir susisteminta išanalizavus teisės aktus, internetinę bei teisinę literatūrą.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, dėstymas, išvados. Įvade kalbama apie darbo tikslus, metodus, aktualumą. Dėstyme kalbama apie ginčus dėl vaikų Civiliniame kodekse. Išvadose pateikti darbo rezultatai.


Civilinio kodekso 3 knygoje "Šeimos teisė" visas XI skyrius skiriamas tėvų teisėms ir pareigoms vaikams. Šiame skyriuje yra kalbama apie tėvų teises, pareigas, vaikų teises, tėvų valdžios apribojimus ir ginčus dėl vaikų.
Vaiku yra laikomas asmuo iki 16 m. Kiekvienas vaikas turi neatimamą teisę nuo gimimo turėti vardą ir pavardę. CK 3.166 str. ir 3.167 str. 2d. nurodo, kad kiekvienam vaikui vardą suteikia tėvai, taip pat suteikiama tėvų pavardė. Vaikui gali būti suteikiami du vardai, tačiau jeigu tėvų pavardės skirtingos, vaikui suteikiama tėvo ar motinos pavardė tėvų susitarimu. Jei tėvai nesutaria dėl vaiko vardo ar pavardės, tėvai turi teisę kreiptis į teismą. Prasidėjus šiems nesutarimas prasideda ir ginčai dėl vaikų.
CK 3.173 str. 1d. nurodo, kad kreiptis su prašymu į teismą suteikti vaikui vardą ar pavardę, kai tėvai nesusitaria, turi teisę vaiko tėvas, motina ar neveiksnių nepilnamečių tėvų tėvai (globėjai, rūpintojai). Teisė kreiptis į teismą suteikta:
1.vaiko motinai ar tėvui, tarpusavyje nesutariantiems, kokį vardą ar pavardę suteikti vaikui;
2. nepilnamečių tėvų tėvams ar globėjams, rūpintojams.
Kai vaiko gimimas jau įregistruotas ir vaikui vardas ar pavardė, dėl kurių nesutariama, nurodyta gimimo įrašę, laikomasi nuostatos, kad vardas ar pavardė vaikui jau suteikti, ir galimybės suteikti juos vaikui iš naujo nenumatyta. Realiai vaikui vardas yra laikomas suteiktu ne nuo tada, kai tėvai pradeda juo vadinti vaiką, o tada, kai oficialiai nurodomas vaiko gymimo įraše.Todėl į teismą kreipiasi, kai įregistruoti vaiko gimimą kliudo ta aplinkybė, kad tėvai nesutaria, kokį vardą ar pavardę suteikti vaikui.
Teisė ir pareiga suteikti vaikui vardą ir pavardę, kai tėvų pavardės skirtingos, yra nustatyta vaiko tėvams, todėl tėvai, nesutariantys dėl vaiko vardo ar pavardės, turi teisę kreiptis į teismą, kad įvykdytų pareigą ir vaikui būtų suteikti vardas ir pavardė. Prašymą gali paduoti vienas iš tėvų arba abu tėvai. Prie prašymo tėvai turėtų pridėti paaiškinimus, dėl kokio vardo, pavardės ar abiejų suteikimo nesutaria, nurodyti, kokius skirtingus vardus ir kodėl siūlo suteikti. Nesutarus dėl pavardės suteikimo, būtina argumentoti, kodėl siūloma suteikti vieno ar kito iš tėvų pavardę.
CK 3.173 str. 2 d. nurodoma, kokiu būdu teismas nagrinėja jau tėvų ar vieno iš tėvų pateiktą prašymą. Teismas prašymą suteikti vaikui vardą ar pavardę nagrinėja supaprastinto proceso tvarka ir vaikui vardą ar pavardę suteikia nutartimi, išklausęs tėvus ar gavęs jų rašytinius paaiškinimus. Teismas, priimdamas prašymą suteikti vaikui vardą ar pavardę, jei jame nėra reikiamų ginčui spręsti argumentų, turi pareikalauti besikreipiančiojo rašytinio paaiškinimo, dėl kokio vardo tėvai nesutaria, kokį vardą vaikui siūlo suteikti besikreipiantysis į teismą, kokį – antrasis iš tėvų ir kodėl tėvai nesutaria, taip pat reikia nurodyti priežastis, kodėl nesutariama dėl vaiko pavardės, kuo grindžiamas prašymas suteikti vieno iš tėvų pavardę. Gavęs prašymą teismas turi pareikalauti ir antrojo iš tėvų paaiškinimo dėl vaiko vardi ir pavardės ir nagrinėti vardo ar pavardės vaikui suteikimo klausimą supaprastinta tvaka. Kad būtų kuo skubiau įgyvendinta vaiko teisė nuo pat gimimo turėti vardą ir pavardę, tėvams neatvykus į teismo posėdį, prašymas nagrinėjama jiems nedalyvaujant, remiantis jų rašytinais paaiškinimais. Išnagrinėjęs prašymą teismas nutartimi suteikia vaikui vardą ar pavardę. Suteikdamas vaikui vardą teismas turėtų įvertinti abiejų tėvų argumentus, atsižvegti į tvų tautybę, į tai, ar vardo neturi daugelis artimųjų giminaičių ir dėl to jis gali būti tinkamas vaiko individualumui pabrėžti, ar derinasi prie vaikui suteikiamos pavardės ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-08
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.81 KB
Autoriusanna
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gincai del vaiku [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą