Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Senekos moralinės filosofijos bruožai

Senekos moralinės filosofijos bruožai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Senekos autobiografija. Senekos pažiūros į įvairius dalykus. "Laiškai Lucilijui". "Apie laimingą gyvenimą". "Apie gyvenimo ilgumą", "Apie pyktį". Gražūs Senekos žodžiai. Išvados.

Ištrauka

Liucijus Anėjus Seneka gimė Ispanijos mieste Korduboje apie 4m. pr. Kr. Jis buvo vidurinysis turtingo ir žinomo Romoje raitelių luomo retorikos žinovo Lucijaus Anėjaus Senekos sūnus.
Ankstyvoje vaikystėje busimas filosofas buvo atvežtas į Romą, nes tėvas ir anksčiau čia buvo įsikūręs. Seneka gavo piukų retorinį išsilavinimą ir mokėsi filosofijos pas Sotioną ir Atalą. Filosofija jaunuolį sužavėjo, jis visa galva į ją pasinėrė ir skelbė:"Jei nori būti laisvas, vergauk filosofijai". Senekos jaunystės mokytojai padarė jam įspūdį visam gyvenimui.Užsiėmimą filosofija jis suvokė ne tik kaip pasaulėžiūros formavimą, bet kaip ir savęs tobulinimą.Visą gyvenimą jis stengėsi tobulinti sielą, ragino ir kitus taip daryti.
Turėdamas apie 20 metų, Seneka susirgo sunkia plaučių liga ir išvyko gydytis į Egiptą.Ten toliau domėjosi filosofija, parašė mūsų nepasiektą veikalą apie Egipto geografiją ir religiją.Grįžęs apie 33 ir 35 m. po Kr. buvo išrinktas kvestoriumi.
Pirmasis mus pasiekęs Senekos veikalas "Marcijai apie paguodą " — tai sielos nemirtingumo priminimas ir raginimas nesielvartauti mirus sūnui. Apie 41 m. po Kr.sukūrė veikalą "Apie pyktį",kuris buvo dedikuotas vyresniajam broliui.
Dėl imperatoriaus Klaudijaus žmonos Valerijos Mesalinos intrigų Seneka buvo ištremtas į Korsikos salą.Jis buvo apkaltintas svetimavimu su Klaudijaus dukterėčia Livila.Aštuonerius metus Seneka praleido visai necivilizuotame krašte, supamas piramidės gamtos, mąstydama sapie Dievo ir žmogaus prigimtį.Kad motina neliūdėtų dėl iki gyvos galvos ištremto sūnaus Seneka apie 42 m.po Kr.parašė jai skirtą veikalą "Motinai Helvijai apie paguodą",įrodinėjo, kad tremtis nėra blogai.
Ketvirtajai Klaudijaus žmonai panorėjus, Seneka 49 m. po Kr.rugpjūčio mėnesį buvo sugrąžintas iš tremtis.
Valdant Neronui padarė didžiulę politinę karjerą, tapo vienu iš imperijos valdovų. Sulaukęs 58 metų pasitraukė iš valstybės valdymo ir tris metus atsidėjo rašymui. Apie 62 m. po Kr.rašė "Gamtos mokslų klausimus" ir pradėjo rašyti "Laiškus Lucilijui".
Po to netikėtai įsivėlė į rūmų intrigas, buvo apkaltintas suokalbio rengimu ir gavo įsakymą nusižudyti. Garbaus amžiaus rašytojo tarnai perpjovė jam rankų, o po to ir kojų venas, tačiau kraujas tekėjo silpnai. Tada Seneka išgėrė nuodų ir atsigulė į karštą vonią. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-24
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.65 KB
Autoriusjustina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. dr.B.S.Sabaitė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senekos moralines filosofijos bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • lekt. dr.B.S.Sabaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą