Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikalstamumas: objektyvus reiškinys ar beprasmis terminas

Nusikalstamumas: objektyvus reiškinys ar beprasmis terminas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Nusikalstamumo sąvoka. Kriminologijos terminai ir jų vieta mokslinėje terminologijoje. "Nusikalstamumas" kaip universalus kriminologijos terminas. Realistinis ir nominalistinis požiūris į terminą "nusikalstamumas". Socialinis ir teisinis termino "nusikalstamumas" aspektai. Aptartos teorijos apibendrinimas ir išvados.

Ištrauka

Žvelgiant pačia siauriausia prasme, nusikalstamumą galima įvardinti kaip statistinę nusikaltimų visumą. Tačiau pats nusikalstamumas yra kur kas platesnio pobūdžio reiškinys, kad tai būtų pakankamas jo apibrėžimas. Faktas, jog ryšys tarp nusikalstamumo bei atskirų nusikaltimų egzistuoja kaip ryšys tarp visumos ir dalies, atskleidžia tik vieną iš nusikalstamumo, kaip itin įvairiapusiško reiškinio, aspektų.
Būtina pažymėti, kad nusikalstamumas yra dvejopo pobūdžio reiškinys:
1. socialinis ir
2. teisinis.
Būtent socialinė aplinka bei teisė yra lemiami nusikalstamumą, jo turinį ir esmę sąlygojantys faktoriai. Socialiniu požiūriu nusikalstamumas atsiskleidžia kaip specifinė žmonių elgesio, pažeidžiančio konkrečios socialinės sistemos tinkamą funkcionavimą, forma. Teisiniu požiūriu nusikalstamumas sudaro visumą priešingų teisei veiksmų, kurių atžvilgiu visuomenė (veikdama per valstybės institucijas ar atskirus visuomenės narius) vykdo prevencinę veiklą .
Kaip tik atsižvelgiant į šiuos faktorius ir pateikiami dauguma nusikalstamumo apibrėžimų, iš kurių vieno, kaip visa apimančio, išskirti negalima.
Nusikalstamumas – istoriškai kintantis, socialinis, baudžiamasis - teisinis reiškinys, sudarantis tam tikroje valstybėje padarytų nusikaltimų sistemą (visumą) .
Nusikalstamumas – tai sudėtinis socialinis - teisinis, masinis reiškinys, kurio pagrindą sudaro visuma veikų, turinčių nusikaltimų požymių, taip pat ir asmenų, tam tikroje teritorijoje per tam tikrą laikotarpį padariusių tokias veikas .
Nusikalstamumas – procesas, kurį sudaro visuma įstatymo baudžiamų veikų, padarytų tam tikroje valstybėje ar regione per tam tikrą laikotarpį .
Bet kuri iš šių definicijų tam tikru rakursu atskleidžia esminius nusikalstamumo aspektus, tačiau, nepilnai. Apibendrinus bendrąjį teorinį nusikalstamumo apibrėžimą, derėtų išskirti tokius bazinius jo sąvokos taškus:
1. Nusikalstamumas yra socialinis bei baudžiamasis - teisinis reiškinys (procesas).
2. Nusikalstamumas, kaip kriminologijos mokslo tyrimo dalykas, apibūdina nusikaltimų bei juos supančių aplinkybių (t.y. socialinių faktorių, nusikaltėlio asmenybės bruožų ir kt.) visumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-25
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.98 KB
AutoriusGintarė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalstamumas objektyvus reiskinys ar beprasmis terminas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą