Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Frančizės sutartis

Frančizės sutartis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata. Frančizės sutarčių rūšys. Frančizės sutarties elementai. Frančizės sutarties atskyrimas nuo kitų sutarčių rūšių. Frančizės sutarties turinys. Šalių teisių apribojimai. Šalių pasikeitimas. Frančizės sutarties pabaiga.

Ištrauka

Žodis "franchise" prancūzų kalba reiškia lengvatą, leistiną nukrypimą nuo pristatytų prekių kiekio.
Frančizės sutartis atsirado praėjusio šimtmečio trečią dešimtį ir paplito septintąjį. Daugelyje šalių įstatymais ši sutartis nereglamentuojama ir laikoma komercinės koncesijos atmaina arba distribucijos rūšimi. Rusijos civilinis kodeksas distribuciją ir frančizę reglamentuoja tais pačiais kodekso straipsniais, išskirdamas jas atskiromis kodekso straipsnių dalimi. Lietuvos civilinis kodeksas šią sutartį reglamentuoja 6.766 – 6.779 straipsniais.
Frančizės sutartis atsirado JAV ir iš ten buvo perimta Europoje ir kitose šalyse.
Pagal frančizės sutartį (contract of franshising, contrat de franchissageou de franchise) viena šalis pardavėjas, kita – privilegijuotas prekių ar paslaugų pirkėjas ir tiekėjas, naudojantis pardavėjo ar paslaugų tiekėjo prekių ir paslaugų ženklus, pramoninę nuosavybę išimtinės teisės principu ir už tai moka sutartyje numatytą atlyginimą (LR CK 6.776 str.).
Frančizės sutartis reglamentuoja šalių santykius, kurie atsiranda frančizės davėjui (teisių turėtojui) perduodant, o frančizės gavėjui (naudotojui) perimant ir naudojant tam tikrą išimtinių teisių kompleksą, reikalingą verslui plėtoti (prekėms gaminti ir platinti, paslaugoms teikti ir kt.) bei mokant teisių turėtojui atlyginimą už naudojimąsi šiomis teisėmis.
Frančizės sutartimi viena šalis (teisių turėtojas) įsipareigoja perduoti už atlyginimą kitai šaliai (naudotojui) tam tikram terminui arba neterminuotai teisę naudotis verslo tikslais išimtinių teisių, priklausančių teisių turėtojui, visuma (teise į firmos vardą, teisę į prekių ar paslaugų ženklą, teisę į saugomą komercinę (gamybinę) informaciją ir kt.), o kita šalis įsipareigoja už tai mokėti sutartyje nustatytą atlyginimą (CK 6.766 str. 1 d.).
Frančizės sutarties, kaip ji suprantama ir aiškinama šiuo metu, populiarumas pradėjo didėti po Antrojo pasaulinio karo. Ypač sparčiai frančizės sutartimi grindžiamas verslas buvo plėtojamas JAV. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.17 KB
AutoriusKRISTINA
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Francizes sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Panevėžio kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą