Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinė teisė (3)

Komercinė teisė (3)

  
 
 
1234
Aprašymas

Įvadas. Komercinės teisės subjekto – individualios įmonės - ypatybės. Individualios įmonės samprata ir steigimas. Individualios įmonės savininkas. Individualios įmonės valdymas. Individualios įmonės turtas. Individualios įmonės buhalterinė apskaita ir finansinė atskaitomybė. Individualios įmonės paveldėjimo ypatumai. individualios įmonės pertvarkymas. Individualios įmonės reorganizavimas. Individualios įmonės likvidavimas. Individualios įmonės nuostatai. Juridinių asmenų registro duomenys. Individualių įmonių įstatymo nuostatos.

Ištrauka

Komercinės teisės subjektu yra verslininko (komersanto) statusą turintis teisės subjektas (fizinis ar juridinis asmuo), savininkas arba nuomininkas, kurio pagrindinis tikslas yra pelno siekimas, kuris veiklą vykdo profesiniais pagrindais ir yra įregistruotas kaip verslininkas valstybiniame rejestre.
Individuali įmonė yra privatus neribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Individualios įmonės įsteigimą, veiklą ir likvidavimą reglamentuoja Individualių įmonių įstatymas, Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas ir Individualios įmonės steigimo dokumentai (nuostatai).
Darbo tikslas – aprašyti komercinės teisės subjekto – individualios įmonės, ypatybes.
Uždaviniai:
1. Pateikti individualios įmonės ypatybes.
2. Pateikti individualios įmonės nuostatų turinį.
3. Pateikti juridinių asmenų registro duomenų turinį.
4. Pateikti individualių įmonių Įstatymo nuostatas.
Darbo objektas – individualios įmonės ypatybės.
Darbo metodai: teisinės literatūros analizė.
Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Individualios įmonės pavadinime turi būti jos teisinę formą nusakantys žodžiai "individuali įmonė" arba šių žodžių santrumpa "IĮ". Individualios įmonės buveinė turi būti Lietuvos Respublikoje.
Individualios įmonės steigėju gali būti tik veiksnus fizinis asmuo. Individualią įmonę steigia vienas fizinis asmuo. Įmonė laikoma įsteigta nuo jos įregistravimo juridinių asmenų registre. Individuali įmonė įregistruojama po to, kai yra paskirtas individualios įmonės vadovas, jei jis nėra individualios įmonės savininkas, ir juridinių asmenų registrui yra pateikti Civiliniame kodekse nurodyti įmonei įregistruoti reikalingi dokumentai. Įmonės steigėjas nuo įmonės įregistravimo laikomas individualios įmonės savininku.
Individualioje įmonėje yra vienas savininkas. Juo gali būti tik fizinis asmuo. Individualios įmonės savininkas negali būti kitos individualios įmonės savininku. Savininko teises ir pareigas nustato Civilinis kodeksas, Individualių įmonių bei kiti įstatymai, individualios įmonės nuostatai.
Individualios įmonės savininkas priima šiuos sprendimus:
1) keisti individualios įmonės nuostatus;
2) paskirti individualios įmonės vadovu kitą asmenį, jei tai nustatyta individualios įmonės nuostatuose, jį atšaukti, individualios įmonės vardu sudaryti su juo darbo ar civilinę sutartį;
3) tvirtinti metinę finansinę atskaitomybę, jeigu metinės finansinės atskaitomybės sudarymas yra nustatytas individualios įmonės nuostatuose ir individualios įmonės vadovu yra paskirtas kitas asmuo;
4) steigti filialus ir atstovybes, nutraukti jų veiklą ir tvirtinti filialų bei atstovybių nuostatus;
5) pertvarkyti individualią įmonę;
6) reorganizuoti individualią įmonę, kai ji remiantis šiuo Įstatymu gali būti reorganizuojama;
7) likviduoti individualią įmonę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-11
DalykasKomercinės teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.08 KB
AutoriusKRISTINA
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercine teise (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą