Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bendros kompetencijos teismai. Jų rūšys

Bendros kompetencijos teismai. Jų rūšys

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Lietuvos aukščiausiasis teismas. Apeliacinis teismas. Apygardų teismai. Apygardų administraciniai teismai. Apylinkės teismai. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Ištrauka

Lietuvos teisinės sistemos ir teismų reforma apibrėžtus kontūrus įgavo 1992 m. spalio 25d. referendumu priėmus Lietuvos Respublikos Konstituciją, įtvirtinusią svarbiausius teisminės valdžios veiklos principus, tarp jų ir teismų bei teisėjų nepriklausomumą. Bendrosios kompetencijos teismų sistemą sudaro keturios grandys: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos apeliacinis teismas, apygardų ir apylinkių teismai, nagrinėjantys civilines ir baudžiamąsias bylas. Apylinkių teismai nagrinėja ir jų kompetencijai įstatymų priskirtas administracinių teisės pažeidimų bylas. Bendrosios kompetencijos teismas, nagrinėdamas civilinę bylą, kartu gali nuspręsti ir dėl individualaus administracinio akto teisėtumo. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ir apygardų administraciniai teismai yra specializuoti teismai, nagrinėjantys bylas dėl ginčų, kylančių iš administracinių teisinių santykių. Teismų sistemą ir kompetenciją nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija, šis ir kiti įstatymai. Lietuvos Respublikos teismai steigiami įstatymu.Kiekvienas teismas yra juridinis asmuo ir turi antspaudą su Lietuvos valstybės herbu. Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, kurie yra nepriklausomi nuo kitų valstybės valdžios institucijų, pareigūnų, politinių partijų, politinių visuomeninių organizacijų bei kitų asmenų ir priima sprendimus Lietuvos Respublikos vardu. Teismų nepriklausomumas lemia jų organizacinį savarankiškumą, kuris įgyvendinamas per teismų savivaldą.Teismo posėdžių salėje turi būti Lietuvos valstybės vėliava ir Lietuvos valstybės herbas.Teisėjai bylas nagrinėja dėvėdami mantijas ir ženklus su Lietuvos valstybės herbu. Teismo posėdžio metu advokatai ir prokurorai dėvi mantijas.
Bylos nagrinėjamos viešai.Teismo posėdis gali būti uždaras - žmogaus asmeninio ar šeimyninio gyvenimo slaptumui apsaugoti, taip pat jeigu viešai nagrinėjama byla gali atskleisti valstybinę, profesinę ar komercinę paslaptį. Procesas vyksta valstybine kalba. Asmenims, nemokantiems lietuvių kalbos, garantuojama teisė dalyvauti tardymo ir teisminiuose veiksmuose per vertėją. Išnagrinėjęs bylą, teismas priimtą sprendimą, nuosprendį, nutarimą ar nutartį proceso įstatymų nustatyta tvarka paskelbia viešai. Įstatymų nustatytais atvejais teismo sprendimas skelbiamas visuomenės informavimo priemonėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-29
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis123.27 KB
Autoriusvilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendros kompetencijos teismai. Ju rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą