Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Senovės Romos filosofai

Senovės Romos filosofai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Lucijus Anėjus Seneka. Epiktetas. Markas Tulijus Ciceronas. Lukrecijus Karas. Įvadas. Išvados. Testas. Atsakymai.

Ištrauka

Gyveno apie 4 m. pr. Kr. – 65 m. Romėnų rašytojas, filosofas stoikas buvo ispaniškos kilmės, bet visas jo gyvenimas susijęs su to meto pasaulio sostine – Roma. Visapusiškai išsimokslinęs, jaunystėje jis garsėjo iškalba, kūrė tragedijas, o į amžiaus pabaigą susitelkė prie filosofijos, kurios buvo mokęsis pas stoiką Atalą, pitagorietį Sotioną, eklektiką Fabianą Pabirijų ir kiniką Demetriją. Jo gyvenimas kupinas kontrastų: publikos liaupsinamas ir didelę įtaką pasiekęs oratorius staiga (manoma dėl Klaudijaus žmonos intrigų 48m.) imperatoriaus Klaudijaus buvo ištremtas į nykią Korsikos salą, bet, po aštuonerių metų naujosios Klaudijaus žmonos atšauktas ir gavo auklėti būsimąjį imperatorių Neroną: Klaudijui mirus, kol Neronas paaugo, auklėtojas buvo faktinis Romos imperijos valdytojas, bet netrukus pasitraukė į privatų gyvenimą, o vėliau buvo apkaltintas dalyvavęs sąmoksle prieš imperatorių ir Neronui patarus – nusižudė.
Jo filosofiniai traktai buvo skirti Neronui pamokyti arba turėjo pateisinti kuo nors patį filosofą. Išliko dešimt jo tragedijų ir keturiolika filosofijos veikalų. Visuose kūriniuose kalbama apie žmogaus aistrų pražūtingumą, būtinybę atsikratyti ydų ir tobulinti save, apie tai, jog nereikia bijoti mirties, nes siela po jos patenka į šviesią dievišką sritį, jog nei turtas, nei valdžia nėra vertybės. Seneka rašė vadinamuoju "naujuoju" stiliumi, kuriam būdingi neilgi, kapoti sakiniai, patetiniai sušukimai ir klausimai, emocinė įtampa. Laiškai Lucijui buvo savotiška jo filosofinė autobiografija.
Štai keletas jo teiginių: "Likimui niekas nėra per sunku ir neįmanoma", "Būtina pripažinti jog didelių skirtumų yra ir pačių išminties šalininkų. Vienas iš jų patobulėjo tiek, drįsta pakelti akis į likimą, bet neilgam, tuoj nuleidžia jas, apakintas per didelio blizgesio; kitas – tiek, kad gali keistis su juo žvilgsniais, jei jau pasiekė viršūnę ir yra kupinas pasitikėjimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis13.47 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaKauno "Varpo" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senoves Romos filosofai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno "Varpo" gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą