Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>C++ kalbos mokomoji kompiuterinė programa

C++ kalbos mokomoji kompiuterinė programa

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Naujo projekto susikūrimas: kaip dirbame su Microsoft Visual C++ . Naujo projekto susikūrimas: kaip dirbame su C++ Builder. C++ kalbos mokomoji kompiuterinė programa parašyta Visual C++. Programa parašyta C++Builder programa.

Ištrauka

Naturalu, kad pradedant mokytis naujos programavimo kalbos kyla klausimų. Kodėl reikia šios programavimo kalbos, kokie pranašumai palyginus su kitomis programavimo kalbomis? Vienareikšmiškai atsakyti į šiuos klausimus neįmanoma, todėl pažymėsiu keletą svarbių ir patrauklių C++ kalbos bruožų. Tačiau norėdama pradėti kalbėti apie C++ kalbą turėsiu paminėti ir kitą programavimo kalbą t.y. C kalbą.
C ir C++ kalbos – tai bendros paskirties programavimo kalbos, kurios pasižymi išraiškų ekonomiškumu, moderniška duomenų srauto kontrolę, turi turtingą operatorių sąrašą ir papildomų funkcijų biblioteką. C kalbos populiarumą nulėmė patogumas, efektyvumas bei universalumas.
C kalbą septintojo dešimtmečio viduryje sukurė Dennis Ritchie, ir pirmiausiai buvo panaudota kuriant UNIX operacinę sistemą. Augant C kalbos populiarumui, JAV Nacionalinis standartų institutas sukūrė komitetą, kurio tikslas buvo paruošti "nuo kompiuterio tipo nepriklausabtį C kalbos standartą". Šio komiteto veiklos rezultatas - taip vadinamas ANSi C standartas. Šiuo standartu dabar ir vadovaujasi visi naujų C kalbos kompiliatorių kūrėjai.
Programavimo kalba C++ buvo sukurta aštuntojo dešimtmečio viduryje. Ši kalba – tai tolesnis C kalbos išvystymas sudėtingų duomenų struktūrų panaudojimo linkme.
Programų, kurias vykdytų kompiuteris "gamybos" procedūra pavaizduota 1pav. Nors, kaip jau minėjau, C ir C++ nėra labai aukšto lygio kalbos, tačiau kompiuteris tų kalbų nesupranta, ir jam reikalingas vertėjas, kuris išverstų programos tekstą į "kompiuterių kalbą". Kompiuteriui suprantama kalba – tai kompiuterio procesoriui skirtų instrukcijų rinkinys, nurodantis kokį baitą(us) paimti operatyviosios kompiuterio atminties, atsisiųsdinti į procesorių, ką su juo atlikti ir kur po to nusiųsti. To vertėjo funkcijas atlieka kompiliatorius, suuriantis taip vadinamą objektinį failą. Prieš bandydamas išversti programą į kompiuteriui suprantamą kalbą, kompiliatorius tikrina programos tekstą, ieško jame gramatinių klaidų. Jeigu yra klaidų, objektinis failas nesukuriamas. Tuo atveju kompiliatorius išduodą diagnozę - rastų klaidų sąrašą.
Objektinis failas – tai nėra vykdomoji programa, nes rašydami programas mes, kaip taisyklė, naudojamės standartinėmis funkcijomis, kurios yra numatytos C ir C++ kalbų standarte. Objektiniame faile yra tiktai žymės tose vietose, kur yra numatyti tų funkcijų iškvietimai ir sudėtos reikšmės parametrų, kuriuos reikia perduoti kviečiamoms funkcijoms.Tam, kad sukurtume vykdomąją programą, saitų redaktorius (linker) prie jūsų programos objektinio failo prijungia reikiamas funkcijas iš išorinių bibliotekų. Jis ir pagamina galutinį vykdomąjį failą, kurį kompiuteris vykdo ir išduoda jums laukiamą, o kartais ir nelauktą rezultatą.
Kitas dažnai kylantis klausimas: C ir C++ - tai ta pati programavimo kalba, ar dvi skirtingos kalbos? Atsakymas skambėtų taip: tai viena ir ta pati programavimo kalba, tačiau C++ realizuoja objektinio prpgramavimo koncepcijas, kai tuo tarpu C – įprasto, procedūrinio tipo programavimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-16
DalykasProgramų referatas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis167.86 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSigita Turskienė
Švietimo institucijaŠiaulių universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word C kalbos mokomoji kompiuterine programa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių universiteto gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • Sigita Turskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą