Išplėstinė paieška
 
 
 

Transakcinė analizė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Transakcijos ir asmenybinės pozicijos. Transakcinė analizė-kaip grupinės terapijos metodas. Gyvenimo scenarijus. Psichologiniai žaidimai arba "Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės". Transakcinės analizės grupės. Transakcinės analizės grupės sudarymo principai, darbo forma ir trukmė. Transakcinės analizės grupėje naudojamos technikos. Vadovo vaidmuo transakcinės analizės grupėje. Išvados.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai.
Bendravimas- daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą elektroniniu paštu. Yra skiriamos įvairios bendravimo rūšys, sudėtinės dalys ir aspektai. Pirmiausiai galime išskirti bendravimą su savimi ir bendravimą su kitais, pastarąjį šiame darbe pabandysime apžvelgti kiek plačiau, remdamiesi amerikiečių psichologo ir psichoterapeuto Eric Berne sukurta originalia teorija, pavadinta transakcine analize. Analizuodami šią autoriaus teoriją, taip pat apžvelgsime ir jos praktinį taikymą grupinės psichoterapijos užsiėmimuose.
Transakcijose gali būti pateikta ir paprasta, ir sudėtinga informacija. Transakcijos gali būti geranoriškos partnerio atžvilgiu – tai vadinama paglostymu (E. Berne vartoja terminą stroking ) ir piktavališkos – tai vadinama dūriais.
Transakcijose gali būti pateikta ir paprasta, ir sudėtinga informacija. Transakcijos gali būti geranoriškos partnerio atžvilgiu – tai vadinama paglostymu (E. Berne vartoja terminą stroking ) ir piktavališkos – tai vadinama dūriais.
E. berne teigimu, kiekvienai asmenybei būdingos trys Aš būsenos – Vaiko, Tėvo ir Suaugusiojo. Kitaip tariant, tai tarsi trys skirtingi bendravimo lygiai, tarsi trys socialinės pozicijos, vieną iš kurių mes pasirenkame konkrečioje bendravimo situacijoje. Beje, bendravimo procese pozicijos gali nesunkiai keisti viena kitą, nors yra nemažai ir tokių žmonių, kurių elgesiui būdingiausia viena kuri nors pozicija. (R. Lekavičienė. 2004). Dabar smulkiau aptarsime minėtas vidines pozicijas.
Tėvo poziciją (nuostatas, elgesį) paprastai mes perimame iš savo tėvų. Bendraudami iš Tėvo pozicijos mes kalbame autoritariškai, kategoriškai, esame linkę kitus dogmatiškai vertinti ir kaltinti, mėgstame ironizuoti, nurodinėti ir drausti, pretenduojame būti teisuoliais. Antra vertus, bendraudami iš šios pozicijos mes būname užjaučiantys ir besirūpinantys, linkę paskatinti ir apginti, palaikyti, paguosti ir patarti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-13
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.67 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transakcine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą