Išplėstinė paieška
 
 
 

Savikontrolės problemos

  
 
 
123456789
Aprašymas

Sutrikusi savikontrolė. Savikontrolės problemos. Problemos sprendimo metodas: Įvertinimas, Planavimas, Įgyvendinimas, Tikrinimas ir rezultatų apžvelgimas. Išvados.

Ištrauka

Mano manymu, dėl sutrikusios savikontrolės yra paplitusi gana opi problema tarp paauglių tai alkoholizmas. Sutrikusi savikontrolė lemia tai, kad paaugliams paragavus alkoholio vieną kartą darosi sunku jam atsispirti kitą kartą ir tokiu būdu sutrinka paauglio savikontrolė nuo alkoholio. Kai sutrinka paauglio savikontrolė, jis nebepajėgia savęs kontroliuoti ir jam tampa sunku atsispirti alkoholio vartojimui. Paaugliui su sutrikusia savikontrole darosi sunku su savimi kovoti ir jam gali padėti tik specialistas. Milžinišką žalą Lietuvai daro besaikis alkoholio vartojimas. Pripažįstama, kad kova su alkoholiniais gėrimais yra pati sunkiausia ir bet kokios pastangos atneša tik ribotus vaisius. Nustatyta, kad Lietuvoje 1997 metais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai suvartoja 9,2 l gryno alkoholio.
Kuo anksčiau pradedamas vartoti alkoholis, tuo didesnės galimybės tokiems asmenims tapti be saiko geriantiems ir alkoholikams.
Tuo tarpu Lietuvoje savižudybių tebedaugėja. Anot D. Gailienės, iš 100 000 gyventojų kasmet nusižudo maždaug 43 žmonės. Apie 70% savižudybių susijusios su alkoholio vartojimu.
Kaip ir tabako, taip ir alkoholio produktus svarbu apriboti. Būtina sukurti didžiulę reklamą, pateikiamą mokykloje ir žiniasklaidoje, prieš alkoholinių gėrimų vartojimą, įjungti į šį darbą jaunimo ir kitas organizacijas. Tik sutelkus įvairias pastangas prieš alkoholį, mažėtų įvairių nusikaltimų, avarijų, ligų ir savižudybių. Įpratę svaigintis, o vėliau jaučiantys tokių produktų trūkumą asmenys darosi nervingesni, vis sunkiau įveikia stresines situacijas, atsiranda įtampa bendraujant su kitais asmenimis. Galop didelė geriančiųjų dalis negali gyventi be alkoholio – jo siekia visomis priemonėmis, tiesiog kovoja dėl kiekvieno lašo. Geriantieji rizikuoja visiškai prarasti kontrolę ir tapti alkoholikais. Neretai užmirštame savo vaikus pamokyti, šviesti juos, kad alkoholis ardo mąstymą, naikina atmintį, sukelia galvos (smegenų) skausmus, susiorientavimą vietos ir laiko atžvilgiu, galop haliucinacijas ir mirties pavojų "persigėrus". Viena iš pagrindinių alkoholizmo vartojimo priežasčių yra tėvų nepriežiūra vaikų atžvilgiu. Paaugliui tėvai turėtų skirti ypatingai daug dėmesio, nes paauglystė tas laikotarpis kai paaugliai maištauja, pradeda išgėrinėti, pabando narkotikų ir pan. Tokiu būdu, jei paauglys neturi rūpestingų tėvų jam neretai gresia sužlugimas ir nuėjimas klystkeliais. Pastebėjus, kad paauglys grįžta į namus užgėręs būtina su juo pasikalbėti, aptarti alkoholio žalą, būtina paaiškinti, kad alkoholis nesuteikia drąsos, o tik nuveda blogais keliais. Kiti paaugliai alkoholio pabando dėl smalsumo, nes nori pasijusti suaugusiais, nori patenkinti smalsumą, kodėl suaugusiems tai nedraudžiama, o man draudžiama. Dar kiti paaugliai alkoholį pradeda vartoti dėl to, kad mokykloje jie jaučiasi nesaugūs, atstumti, pažeminti bei savaime aišku diskriminuojami. Šiuo metu labai aktuali problema, tai paauglių neužimtumas, o neužimtumas paauglius pastūmėja prie alkoholio vartojimo. Pastebėjus pirmuosius alkoholizmo simptomus būtina, kad tėvai vaikui padėtų išsiugdyti stiprią savikontrolę, kuri padėtų atsispirti įvairioms pagundoms. Jei paaugliai būtų užimti, jiems mažiau laiko liktų dometis žalingais įpročiais. Prie paauglių savirealizacijos turi prisidėti tėvai, kad jie nuo mažumės skatintų vaikų aktyvumą, patartų kokius būrelius lankyti ir panašiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-02
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis10.47 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLaura Gasiliauskaitė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savikontroles problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Laura Gasiliauskaitė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą