Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Žaislai. Žaislų poveikis vaikui

Žaislai. Žaislų poveikis vaikui

  
 
 
12345
Aprašymas

Namelis ant vištos kojelės - taupyklė. Žaislų poveikis vaikui. Kompiuterinių žaidimų poveikis vaikams. Pažinimo džiaugsmas. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Žaislas "Namelis ant vištos kojelės" skirtas šešerių metų ir vyresniems vaikams. Šis žaislas kartu yra ir taupyklė. Tai nedidelių matmenų medinis žaislas.
Tai iš kelių detalių sudedamas namelis. Sudėtas jis gali suktis ratu ant kojelės ašies. Sudėti šį namelį yra paprasta. Namelis gali būti sudėtas ir be kojelės, taigi vaikas gali lavinti loginį mąstymą ir kūrybiškumą. Tokio tipo žaislas skatina vaiką kurti ir mąstyti. Šis žaislas sukurtas pasakos motyvais, tad tai gali būti ir puiki iliustracinė priemonė.
Tėvai dažnai susiduria su problema, kad vaikai nori visokių menkniekių ir nesupranta pinigų vertės. Kamino viršuje yra skylutė, per kurią galima mesti pinigus, taigi šis namelis puikia padės išspręsti šią problemą. Pvz. vaikui duodama į savaitę 5lt ir paaiškinama jog jis pats gali spręsti ar išleisti pinigus tuoj pat, ar pasidėti į taupyklė ir susitaupyti kam nors vertingesniam. Taip vaikas galės ne tik žaisti su nameliu, tačiau ir mokysis taupyt. Žaisdamas su pinigais vaikas galės įsivaizduoti pirkimus ir pardavimus tai padės išmokti skaičiuoti.
Pasirinkta žaislo forma-namelis ant vištos kojos-labai siejasi su vaiko pasaulėžiūra, mąstysena ir gyvenimo būdu. Juk "vienakojis"namelis, kuriame paprastai būna apgyvendinta ragana, yra labai dažnai minima lietuvių pasakose, o pasakos ir vaikystė –neatsiejami dalykai Jos formuoja vaiko supratimą apie įvairius gamtos reiškinius, žmonių tarpusavio santykius (pasirodo, klausydamasis jų vaikas gali įsijausti į bet kurį veikėją. Taip jis išbando įvairius personažų tarpusavio santykius, kurie visiškai tokie pat, kaip ir realiame gyvenime. Pasakose vaikas randa žodžių, kurie atliepia jo jausmus ir emocijas), moko atskirti realius dalykus nuo pasakoms būdingų stebuklingų nutikimų, gerus veikėjus ir jų poelgius nuo visokiausių piktadarių ir jų rezgamų niekšiškų planų(Pasak psichologės R.Bieliauskaitės, vaikai retai jautriai reaguoja į aprašomas baisybes. Dar rečiau pasitaiko atvejų, kai pradeda bijoti herojų, kurie kuriami kaip gėrio ir gailestingumo simboliai, šie herojai tarsi pasimeta nerimastingoje vaiko jausmų painiavoje),apskritai padeda suvokti juos supantį pasaulį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis678.21 KB
Autoriuserror
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zaislai. Zaislu poveikis vaikui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą