Išplėstinė paieška
 
 
 

Adaptacijos problemos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Kas yra adaptacija. Adaptacijos problemos. Dezadaptacija. Deviacijos sąvoka. Agresyvumas. Kaip kovoti su agresija? Narkomanija. Narkomanų kategorijos bei narkotikų vartojimo priežastys. Vartojimo atvejai ir adaptacijos prie narkotinių medžiagų būdai. Narkotikų vartojimo priežastys ir pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Adaptyvus elgesys apibrėžiamas kaip efektyvumas ar lygis, kuriuo asmuo patenkina savo amžiaus ir kultūrinei grupei keliamus reikalavimus. Yra išskiriama 10 adaptyvaus elgesio sričių: komunikacijos, savitvarkos, buities, socialinių įgūdžių, bendruomenės, savireguliavimo ir veiklos organizavimo, sveikatos ir saugumo, akademinių žinių taikymo, laisvalaikio leidimo bei darbo. Šiame darbe adaptacija nagrinėjama kaip pritapimo prie bendraamžių grupių ir kaip priklausymo poreikio mokykloje patenkinimas.

Ankstyvos mokymosi problemos, bendraamžių nepripažinimas, nepriėmimas į savo grupę gali būti viena iš daugelio deviacinio elgesio paskatų. Šis darbas kaip tik plačiau analizuoja tas išorinės dezadaptacijos rūšis, kurios pasireiškia destruktyviu elgesiu: agresyvumu ir narkotikų bei svaigalų vartojimu.

Rašant darbą, daugiausia buvo remtasi: I. Leliūgienės atlikta narkotinių medžiagų klasifikacija bei narkotikų vartojimo paplitimo ir priežasčių analize (Leliūgienė I. Socialinė pedagogika.- Kaunas: "Technologija", 2003), R. Žukauskienės, R. Šimulionienės atliktais moksleivių agresyvaus elgesio tyrimais, Psichologija. T. 20, 1999, Psichologija. T. 17, 1997. Nr. 2), L. Rupšienės moksleivių nenoro mokytis priežasčių analize (Filosofija. Sociologija. 1999. Nr. 2), A. Suslavičiaus, G. Valicko vadovėliu "Socialinė psichologija teisėtvarkos darbuotojams",- V., 1999 ir kt.
grupėms – šeimai, mokyklai, darbo kolektyvui, visuomenei ir t.t. Pagrindinis žmogaus siekis – surasti tarp kitų savo vietą, priklausyti. Jei jaučiamės priklausą, o tai reiškia – svarbūs ir reikalingi, mūsų elgesys bus pakankamai produktyvus, nes patenkindami savo siekį priklausyti, mes prisidedame prie visos grupės gerovės. Situacijos, kai to poreikio negalime patenkinti,nesijaučiame grupės dalimi, lemia mūsų prastą savijautą. Norėdami ją pataisyti, elgiamės ne visada priimtinai. Ypač tai aktualu kalbant apie jauną, nesusiformavusią asmenybę.
Adaptacija apibrėžiama kaip tarp individo ir jo aplinkos vykstantis dvipusis procesas, pakeičiantis aplinką arba skatinantis keistis jį patį; kaip žmogaus, organizmo prisitaikymas prie kintančių gyvenimo sąlygų
Tradiciškai adaptyvaus elgesio apibrėžimuose akcentuojami asmens savarankiškumas ir socialinė atsakomybė. Asmens savarankiškumą lemia gebėjimas tenkinti savo reikmes, rūpintis savimi, gebėjimas dalyvauti visuomenėje, naudotis jos ištekliais. Socialinę atsakomybę atspindi asmens gebėjimas suvokti socialinius lūkesčius, tam tikro elgesio tinkamumą konkrečiose situacijoje ir tinkamo elgesio motyvacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.17 KB
Autoriusvirga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Adaptacijos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą