Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Įpročiai, padedantys palaikyti darbingumą ir sveikatą

Įpročiai, padedantys palaikyti darbingumą ir sveikatą

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Mes patys atsakingi už savo sveikatą. Fizinis aktyvumas. Poilsis - atstato mūsų prarastas jėgas. Sveikos mitybos įpročiai. Žalingi įpročiai. Žmogaus darbingumas. Išvados.

Ištrauka

Žmonės ateina į polikliniką arba ligoninę, jau vedami problemų su sveikata. Ir tik maža dalis žmonių uoliai tikrina savo sveikatą, nueina profilaktiškai pas dantų gydytoją, vartoja vitaminus, sportuoja bei kitaip palaiko savo sveikatą. Bet šiais laikais, sveikata suprantama ne tik kaip lygų arba negalių nebuvimą, bet ji suprantama kaip visuma, kurią sudaro viena nuo kitos priklausančios fizinė, protinė, emocinė, socialinė, asmeninė ir dvasinė sveikatos sritys.(E. Žilinskienė, V. Gudžinskienė, 2003m.). Pavyzdžiui, jeigu nemokėsime išreikšti savo jausmų, nuolat konfliktuosime, nuolat pyksime, tai netrukus galime ir sunegaluoti. Gali pradėti skaudėti galvą, nuo pastoviai vykstančių barnių, dar vėliau, jei problemos neišsprendžiamos, gali atsirasti depresija, nervinis išsekimas, ir kitos lygos. Bendrai visa mūsų sveikata priklauso nuo mūsų gyvensenos. Mūsų gyvensena- tai visų mūsų įpročių visuma. Įprotis - tai veiksmas, kurio nuolatinis atlikimas jau pasidarė poreikiu.(D.Kolesovas, 1987). Sveika gyvensena tai kelias į laimingesnį gyvenimą.

Atsakomybę už savo sveikatą reikėtų ugdyti nuo pat vaikystės, nes būdami vaikais, jie dar nesupranta kodėl svarbu atlikti vienus ar kitus veiksmus. Sveikos gyvensenos mokymas turi prasidėti nuo pačių paprasčiausių įgūdžių lavinimo, tai asmens higienos. Tai patys paprasčiausi įgūdžiai, kurie turi virsti įpročiais, nes jie irgi įtakoja mūsų gerą savijautą. Tėveliai turėtų nuolat prižiūrėti kaip vaikas valosi dantys, kiek kartų eina i dušą, ar plauna rankas atėjus iš lauko, po naudojimusi tualetu, ar jo drabužėliai yra švarūs, keisti jo patalynę, kol vaikas nesugeba to padaryti pats. Taip pat vaikas turi įprasti išplauti savo indus po pietų, vakarienės, nevaikščioti su lauko batais po kambarį. Po naudojimosi vonia arba tualetu, turi palikti jos tokius pat švarius kaip rado ir pan. Turi mokėti prižiūrėti savo odą ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Nes paauglystėje, kaip ir berniukai, taip ir mergaitės dažniausiai turi vienodą problemą- tai spuoguota veido oda.
Tėvai turi ne tik vaikams priminti nuolat tai daryti, taip pat turi patys rodyti atitinkamą pavyzdį, bei turi skatinti, kad tai taptų nuolatiniu poreikiu. Asmens higienos įpročiai neišugdomi savaime. Dar vienas iš veiksnių, kuris įtakoja žmogaus sveikatą yra fizinis aktyvumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSveikos gyvensenos ir higienos referatas
KategorijaMedicina >  Sveika gyvensena ir higiena
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis151.64 KB
AutoriusConqueror
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Iprociai padedantys palaikyti darbinguma ir sveikata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą