Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platono vieta Antikos filosofijoje

Platono vieta Antikos filosofijoje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Platono filosofija. Platono veikalai. Utopinės valstybės struktūra. Individualios kai kurių žmonių savybės ir kasdienybė utopinėje valstybėje. Platono dorybių skalė. Platono požiūris į kitus valstybės tipus. Platono "Valstybės" reikšmė ir įtaka istorijos raidai.

Ištrauka

Platonas(428/427 -348/347 pr.k.) padarė didžiulę įtaką visai Vakarų filosofijos raidai. Taip pat Platonas laikomas idealistinės filosofijos pradininku,sukūrusiu objektyviojo idealizmo sistemą. Šios filosofijos atsiradimą lėmė ankstesnė vergovinė Graikijos filosofija, prieštaravimai tarp atskirų koncepcijų ir ta aplinka,kurioje gyveno Platonas.Tuo metu klestėjo nevaržoma demokratija,sudariusi visas sąlygas pasireikšti kūrėjams.Tačiau tam tikri visuomenės sluoksniai nesaikingai naudojosi laisve,o tai išryškino vergovinės santvarkos trūkumus.Ypač tiek politiškai, tiek morališkai,tiek ekonomiškai Atėnus smukdė Peloponeso karas ir jo sukeltos pasekmės Platonas matydamas krašto negandas priėjo išvados,kad viską reikia tvarkyti moksliškai. Jis nusprendė atskleisti būties esmę ,išanalizuoti žmonių gyvenimą ir parodyti,kokia turėtų būti valstybė.
Jo filosofinė sistema visais laikais buvo vertinama labai nevienareikšmiškai,nes tai labai sudėtinga, neišbaigta ir negriežta jo pažiūrų sistema.Ji kupina paslapčių,neaiškumų,netgi legendų,o būtent tai.ją daro įdomią bei patrauklią.Savo filosofijoj Platonas rėmėsi ankstesniais graikų mąstytojais.Jis domėjosi Heraklito, Anaksagoro pažiūromis,bet didžiausią įtaką jam padarė Sokratas. Platonas,panašiai kaip ir jo mokytojas,galvojo,jog žinojimas pasiekiamas protu,sąvokomis,fiksuojant tai,kas daiktuose bendra ir pastovu.Taip pat jis viename veikale paprastai neapsiriboja viena kuria nors problema,bet sieja ją su daugelių kitų ir analizuoja įvairiais aspektais.Toks būdas dažnai verčia filosifą vis iš naujo sugrįžti prie klausimo,kuris jau buvo nagrinėtas kituose veikaluose.
Pagal pažiūrų genezę Platono veikalai chronologiškai skirstomi į tris laikotarpius.
1.Ankstyvosios kūrybos veikalai:"Eutifronas"(apie dievobaimingumą),"Lachetas"(apie drąsą),"Charmidas"(apie protingumą),
"Protagoras"(apie dorovę),"Georgijas"(apie retoriką,hedonizmo ir egoizmo kritiką),"Sokrato apologija". I"Valstybės"knyga ir kt.Tuo laikotarpiu mąstytojas dar labai sekė Sokratu ir,vadovaudamasis jo metodu,kovojo su jam nepriimtinomis pažiūromis,ypač su sofistais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-25
DalykasSenovės filosofijos namų darbas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasNamų darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.86 KB
Autoriusvidmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus siuvėjų ir automechanikų mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platono vieta Antikos filosofijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus siuvėjų ir automechanikų mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą