Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Kolektyvinės sutarties samprata ir reikšmė, kolektyvinės sutarties rūšys, šalys, taikymas, galiojimas

Kolektyvinės sutarties samprata ir reikšmė, kolektyvinės sutarties rūšys, šalys, taikymas, galiojimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kas tai yra sutartis? Kolektyvinės sutarties samprata. Kolektyvinių sutarčių rūšys. Kolektyvinių sutarčių šalys. Kolektyvinės sutarties sudarymas ir vykdymas. Kolektyvinės sutarties turinys. Išvados. Literatūros sąrašas (5).

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje darbdaviai gana vangiai ir nenoriai sudarinėja kolektyvines sutartis su darbuotojų kolektyvais. Visų pirma tai susiję su tuo, jog dėl kolektyvinių sutarčių darbuotojai bei jų atstovai (profesinės sąjungos) turi galimybę užsitikrinti savo teises bei išsiderėti papildomų garantijų ir lengvatų.
Reikėtų atkreipti darbdavių dėmesį į tai, jog šiuo metu galiojantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksas numato nemažai atvejų, kurie gali būti palankūs ir darbdaviui. Tačiau jų atsiradimui būtina, jog tokios sąlygos būtų aptartos įmonėje sudarytoje kolektyvinėje sutartyje.
Šiame darbe aš bandysiu įsigilinti į kolektyvinės sutarties sudarymo principus (rūšis,šalis,vykdymą ir t.t ), kadangi, Valstybinės darbo inspekcijos nuomone, nesant kolektyvinės sutarties, kai kurie klausimai dažnai negali būti įgyvendinami.
Manau , kad dauguma žmonių nėra susidūrę su kolektyvine sutartimi ir nežino kas tai yra. Aš taip pat nesu su tuo susidūrusi ,todėl manau, kad man panagrinėti šią temą yra labai naudinga,nes ateityje man teks su tuo neišvengiamai susidurti.
Šio darbo tikslas sužinoti kuo daugiau apie kolektyvines sutartis , kaip jas reglamentuoja LR DK ir kiti įstatymai.
Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Šalys turi teisę laisvai sudaryti sutartis ir savo nuožiūra nustatyti tarpusavio teises bei pareigas, jeigu tai neprieštarauja įstatymams.
Sutartis sudaroma pateikiant pasiūlymą (oferta) ir priimant pasiūlymą (akceptas) arba kitais šalių susitarimą pakankamai įrodančiais veiksmais. Kai šalys susitaria dėl visų esminių sutarties sąlygų, sutartis galioja, nors susitarimas dėl antraeilių sąlygų ir atidėtas. Kai šalys dėl antraeilių sutarties sąlygų nesusitaria, ginčas gali būti sprendžiamas teisme atsižvelgiant į sutarties pobūdį, dispozityviąsias teisės normas, papročius, teisingumo, protingumo bei sąžiningumo kriterijus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-20
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.6 KB
Autoriusrūta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasT. Račius
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyvines sutarties samprata ir reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • T. Račius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą