Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Neurolingvistinis programavimas

Neurolingvistinis programavimas

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. NLP tikslai. NLP principai. NLP prielaidos. NLP esmė. Išvados.

Ištrauka

Neurolingvistinio programavimo metodas – tai praktinis ir teorinis metodas, kuris padeda efektyviai bendrauti su žmonėmis. Taipogi tai savo vidinių įsitikinimų, kompleksų ir kitų problemų pakeitimas, stiprinimas pozityvumo, mokėjimas gyventi pagal sėkmingai gyvenančių žmonių pavyzdį.
Neurolingvistinis programavimas (NLP) yra viena iš sistemų, padedančių suvokti kitą, susivokti pačiam ir efektyviau susieti savo ir kitų žmonių tikslus.
NLP metodus Lietuvoje 1992 metais pradėjo dėstyti NLP mokytojas iš JAV Frank Pucelik. Jis pateikė devynis pagrindinius šios sistemos teiginius:
1. ŽEMĖLAPIS NĖRA TERITORIJA. Kiekvienas žmogus turi savitą pasaulio patyrimą ir savus įsitikinimus, kuriuos galima pavadinti tikrovės žemėlapiu.
2. PAGARBA. Jūs su savo pašnekovu jau turite savyje pakankamai atsargų, reikalingų teigiamiems pokyčiams, nieko naujo kurti nereikia
3. SKIRTUMAI - TAI GROŽIS. Kai žmonių skirtumus vertini ne kritiškai ir smerkiamai, o su susidomėjimu ir simpatija, žymiai lengviau pačiam būti lanksčiam ir pasiekti teigiamų rezultatų.
4. 50/50 TAISYKLĖ. Maždaug pusė bendravimo naudos gauname per nežodinį bendravimą. Todėl svarbu pasitikėti tuo, ką pasąmoningai perteiki kitam.
5. MANIPULIACIJA YRA BENDRAVIMAS. Nebendrauti negalima. Kiekvienas žmogaus žodinis ar nežodinis signalas sukelia kitų žmonių atsaką. Kaip pasakė viena klientė, "tau atėjus į parduotuvę tai jau nebe ta pati parduotuvė".
6. PASIPRIEŠINIMAS YRA JĖGA. Jeigu susiduri su tuo, kad žmogus "nenori tavęs suprasti", vadinasi, nepanaudoji pašnekovo tikrovės žemėlapio arba neatsižvelgi į jį. Pašnekovo pasipriešinimą galima puikiai panaudoti kaip jėgos šaltinį.
7. PASITIKĖK PASĄMONE. Žmonių pasąmonė - neišsenkantis kūrybinių sprendimų šaltinis.
8. PATS SVARBIAUSIAS ŠALTINIS - TU PATS. Pradėk tobulinti bendravimą nuo savęs. Kai tau sekasi, ir pasitiki savimi, tu savaime tampi aplinkiniams pozityvaus mąstymo ir pokyčių pavyzdžiu, kuriuo jie gali sekti.
9. TEISĖ MOKYTIS. Leiskite sau ir kitiems klysti mokantis. Suvoktos klaidos yra ženklas, kad keitiesi, o pokyčiai spartina rezultatus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis16.18 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neurolingvistinis programavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą