Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Interneto kriminalistika (2)

Interneto kriminalistika (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Hakerių judėjimo istorija. Intelektualinės hakerių šaknys: 60-ųjų metų pradžia, 70-ųjų metų pradžia, 80-ieji metai, 1983 metai, 1984 – 1985 metai, 1986 – 1992 metai, 1994 metai, 1995 metai. Pagrindiniai masinio 90-ųjų hakerių judėjimo bruožai. Žymiausi hakeriai: Kevinas Mitnikas (Kevin Mitnick), Vladimiras Levinas (Vladimir Levin), Erikas Reimondas (Eric Raymond), Ričardas Stolmenas (Richard Stallman), Erikas Korli (Eric Corley), Adrianas Lamo (Adrian Lamo). Asmenybės: Selivanovas Vladislavas, Edas Stroza, Larry A. Mefford, Richard Clarke, Frank J. Cilluffo, Ronald Dick. Knygos. Portalai. Straipsniai.

Ištrauka

1. Hakerių judėjimo istorija. Intelektualinės hakerių šaknys
Hakerių kultūra išaugo kartu su pirmosiomis universitetų ir mokslinių skaičiavimo centrų ESM, didelės kūrybinės laisvės atmosferoje. Tada dar mažai kas suvokė, ką daro programuotojai, niekas nestovėjo už nugarų ir nevertė greičiau rašyti programų, nes 70-aisiais kompiuteris nebuvo panašus į veiksmingą pinigų uždirbimo priemonę. Pirmieji, tikrieji hakeriai užsiėmė tuo, kad tobulino savo kuriamas ESM ir joms kūrė ne tik reikalingas, bet ir įdomias programas. Šios buvo rašomos mašininiais kodais, kuriuos suprato tik patys programuotojai ir pačios ESM. Visiška laisvė leido programuotojams žiūrėti į savo užsiėmimą daug dėmesingiau, nei į paprastą darbą, prilyginant jį kūrybai. Prasidėjo naujo kultūrinio sluoksnio formavimasis. Specifinis jumoras, meilė Merfio dėsniams, šmaikštūs plakatai, klasiški meno kūriniai, atvaizduoti mašininiais kodais ir atspausdinti simboliais, padėjo šios kultūros formavimuisi. Atsirado net atskira kalba – techninis žargonas. Jo geriausi pavyzdžiai buvo surinkti plačiai žinomų hakerių kultūros propaguotojų Eriko Reimondo ir Roberto Grehemo pastangomis. Šie pirmieji programuotojai neturėjo vadovėlių, bet buvo labai aukšto lygio specialistais. Jei nėra geros operacinės sistemos – ją galima parašyti pačiam, kaip ir asemblerio transliatorių, programavimo kalbas, matematinius paketus, nenaudojant visokių naujoviškų DirectX, OpenGL, COM, JAVA. Žmonių nesustabdydavo sunkumai – jie patys jų ieškojo, tuo malšindami savo aštrių pojūčių ieškantį intelektualinį alkį.
1.1. 60-ųjų metų pradžia
Pirmieji kompiuterių hakeriai atsirado Masačiūsetso technologiniame institute kartu su pirmųjų mokymo klasių pasirodymu. Žodis "hack" turėjo daugybę reikšmių, tarp jų ir "kapoti, krimsnoti, daužyti į gabalus". Tiems Amerikos paaugliams, kurie rimtai buvo įnikę į geležinkelių ir traukinių modeliavimą, "hack" reiškė miklų manipuliavimą ir traukinių, kelių ir rodyklių perdarymą taip, kad žaislinio geležinkelio traukiniai judėtų greičiau ir įvairesniais maršrutais, balansuodami ties geležinkelio katastrofos riba. Institute tokiu naujuoju žaisliuku, kurį buvo galima išrinkti ir išbandyti, tapo asmeninis kompiuteris. Tuo metu tai buvo geriausių "moksliukų" užsiėmimas, užimdavęs jų pažinimo trokštančius protus ir neteikęs jokios materialinės naudos.

1.2. 70-ųjų metų pradžia
Pirmaisiais "moksliukais", kenkėjiškais tikslais panaudojusiais savo eksperimentiniais būdais apie sistemų sandarą įgytas žinias, buvo "frikeriai", lauždavę vietinius ir tarptautinius telefonų tinklus, kad galėtų paskambinti nemokamai. Idėjinis frikerių judėjimo vadas ir pagrindinis frikerių "visrakčio" atradėjas yra Vietnamo karo dalyvis Džonas Dreiperis (žinomas Cap’n Crunch pravarde), kuris aptiko, kad suvenyriniu švilpuku, kurį jis rado avižinių "Cap’n Crunch" dribsnių dežutėje, galima atkurti 2600 hercų dažnio garsą, sutampantį su elektrinio signalo, naudojamo AT&T kompanijos tarpmiestinių ryšių sistemoje, dažniu. Vėliau šis dažnis tapo paties populiariausio ir įtakingiausio hakerių žurnalo "2600 Magazine", skaitomo visame pasaulyje, pavadinimu. Džonas sukūrė pirmąją "mėlynąją dėžę" - Blue Box – su viduje įtaisytu švilpuku, kuriuo švilpteldavo į telefono mikrofoną, gaudamas galimybę skambinti nemokamai. Kai Esquire žurnalas paskelbė straipsnį "Mažos mėlynos dėžutės paslaptys" ir išspausdino jos naudojimo instrukciją, per JAV nusirito didelė sukčiavimo telefonų tinkluose banga. Nedideliu "mėlynųjų dėžučių" gamybos verslu namų sąlygomis užsiėmė ir koledžo draugai Styvas Vozniakas ir Stivenas Džobsas, už gautus pinigus vėliau įkūrę garsiąją kompiuterių gamybos firmą "Apple Computer".
1.3. 80-ieji metai
Atsirado pirmosios hakerių skelbimų lentos ir uždaros hakerių bendruomenės, kurios virtualiai susitikdavo, naudodamos pirmąsias elektroninių skelbimų lentų sistemas (bulletin board system – BBS), Usenet naujienų grupių ir elektroninio pašto pirmtakes. BBS su tokiais pavadinimais, kaip "Sherwood Forest" ir "Catch-22" tampa hakerių ir frikerių susitikimų, apsikeitimo slaptažodžių laužimo patirtimi ir kreditinių kortelių numeriais vietomis. Pavadinimas "Sherwood Forest" ("Šervudo giria") – užuomina į legendinį plėšiką Robiną Hudą, su kuriuo ir dabar save mėgsta lyginti krakeriai, laužiantys licenzijuotų programų apsaugas, kad vėliau galėtų jas išplatinti nemokamai. Pirmosiomis hakerių grupėmis buvo Legion of Doom (JAV) ir Chaos Computer Club (Vokietija). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-08
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis162.74 KB
AutoriusHakeriai
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKauno "Nemuno" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interneto kriminalistika (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno "Nemuno" vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą