Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Šperos

Šperos (2046 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Kūno kultūros teorija (3)

  Fizinės treniruotės apimtis ir intensyvumas. Kas tai yra sveikata? Nustatykite savo kvėpavimo sistemos funkcinį pajėgumą. Odos funkcija ir higiena. Fizinio, techninio, taktinio rengimo uždaviniai. Apibūdinkite sveikos gyvensenos sampratą. Pagrindiniai reikalavimai savarankiškai fizinei treniruotei. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Jėgos fizinė ypatybė, jos ugdymo metodai ir priemonės. Išvardinkite pagrindinio sveikatos mokymo uždavinius. Sudarykite asmeninę pirmo mėnesio aerobinės treniruotės programą. Cholesterolio, lecitino ir ląstelienos įtaka sveikatai. Greitumo, lankstumo, vikrumo fizinės ypatybės. Jų ugdymo metodai ir priemonės. Apibrėžkite sveikatos rizikos veiksnius. Sudarykite pirmo mėnesio kūno svorio reguliavimo fiziniais pratimais programą (fizinio krūvio apimtis, intensyvumas, dažnis) remiantis Rufje testo rezultatais. Nikotino poveikis rūkančiųjų sveikatai. Ištvermės fizinė ypatybė. Asmens higienos samprata. Sudarykite asmeninę vienos treniruotės jėgos ištvermės ugdymo programą (pratimų skaičius, serijų skaičius, kartojimų skaičius serijoje, pertraukėlės (min.) tarp pratimų ir tarp serijų). Kaip pasireiškia abstinencinis sindromas?Ištvermės fizinės ypatybės ugdymo metodai ir priemonės. Tinkamo gyvenimo rėžimo higieninis apibūdinimas. Kaip be vaistų galima sumažinti padidėjusį kraujospūdį?
  Sportas, špera(9 puslapiai)
  2006-01-04
 • Kūno kultūros teorija (4)

  Kultūros ir kūno kultūros samprata. Šalkausko požiūris į fizinį lavinimą. Vidūno sveikatos filosofija. Kūno kultūros ir sporto vertybiniai aspektai, funkcijos. Sportas ir olimpizmas. Sveika gyvensena. Žalingi įpročiai. Fizinis aktyvumas ir žmogaus organizmo gyvybinė veikla.
  Sportas, špera(8 puslapiai)
  2006-12-22
 • Kvantinė optika

  Kvantinė optika. Šiluminis spinduliavimas. Spinduliavimo sužadinimo būdai. Liuminescencinis ir temperatūrinis spinduliavimas. Kūno spektrinis spinduliavimo tankis. Emisijos ir absorbcijos bei atspindžio gebos. Kirchhofo dėsnis. Absoliučiai juodo kūno spinduliavimas. Spinduliavimo dėsniai. Stefano ir Bolcmano dėsnis. Vyno poslinkio dėsnis. Relėjaus ir Džinso formulė. Kvantų hipotezė Planko formulė ir ryšys su kitais spinduliavimo dėsniais. Optinė pirometrija. Optinis pirometras. Šviesos šaltiniai ir jų charakteristikos. Išorinis fotoefektas. Komptono reiškinys. Šviesos slėgis ir aiškinimas. Kvantinė mechanika. Debroilio hipotezė. Debroilio bangų statistinė prasmė. Devisonas ir Džermeris. Heizenbergo neapibrėžtumo principas. Banginė funkcija. Šrėdingerio lygtis. Šrėdingerio lygtis stacionariam atvejui. Laisvoji dalelė. Jos judėjimas. Dalelė potencialo duobėje. Šrėdingerio lygtis vandenilio atomui. Kvantiniai skaičiai. Impulso momento kvantavimas. Orbitinis kvantinis skaičius. Magnetinis kvantinis skaičius.
  Kvantinė mechanika, špera(10 puslapių)
  2005-11-25
 • Kvantinės mechanikos ir statistikos elementai

  De Broilio hipotezė. De Broilio bangų statistinė prasmė. Eksperimentinis pagrindimas. Heizenbergo neapibrėžtumų sąryšis koordinatėms ir impulsams, energijai ir laikui. Banginė funkcija. Banginės funkcijos standartinės sąlygos. Šrėdingerio lygtis. Šrėdingerio lygties gavimo kelias. Laisvosios dalelės judėjimas. Dalelė potencialo duobėje. Mikrodalelės sąveika su potencialo barjeru: praėjimas ir atspindys. Tunelinis reiškinys. Tiesinis osciliatorius. Osciliatoriaus energija. Kvantinės statistikos samprata. Bozės ir Einšteino bei Fermio ir Dirako skirstiniai.
  Kvantinė mechanika, špera(9 puslapiai)
  2007-02-26
 • Kvantinės mechanikos simetrijos teorija

  Simetrijos vaidmuo kvantinėje mechanikoje. Simetrijos transformacijos. Transformacijų grupės. Taškinės grupės. Grupių atvaizdavimai. Taškinių grupių neredukuotiniai atvaizdavimai. Redukcijos matrica. Neredukuotini atvaizdavimai ir fermių klasifikavimas. Matricinių elementų atrankos taisyklė. Begalinės grupės. Baigtinių taškinių grupių dvireikšmiai atvaizdavimai. Hukerio metodas. Grupių teorijos panaudojimas π- elektroniniame artėjime.
  Kvantinė mechanika, špera(15 puslapių)
  2009-02-21
 • Kvėpavimas (4)

  Kvėpavimas. Viduląstelinis kvėpavimas. Viduląstelinio kvėpavimo būdai. Aerobinio kvėpavimo lygtis. Aerobinio kvėpavimo eiga. Anaerobinis kvėpavimas(rūgimas). Kaip kvėpuoja bakterijos? Kaip kvėpuoja protistai? Kaip kvėpuoja duobagyviai? Kaip kvėpuoja kirmėlės? Kaip kvėpuoja nariuotakojai? Kaip kvėpuoja minkštakūniai? Kaip kvėpuoja augalai? Kaip kvėpuoja chordiniai? Kaip kvėpuoja žmogus? Kvėpavimo eiga. Keletas įdomių faktų apie kvėpavimą.
  Fiziologija, špera(5 puslapiai)
  2006-03-15
 • Laivininkystė

  Laivų klasifikacija pagal paskirtį. Augaliniai lynai. Pagaminimo medžiagos, savybės. Panaudojimas. Minkšto lopo užvedimas. Švartavimosi įranga. Paskirtis ir sudėtinės dalys. Laivo tvarkymai ir sanitariniai avralai. Sauga dirbant aukštyje ir už borto. Krovos strėlių klasifikacija. Pagrindiniai elementai. Laivo tvarkaraščiai. Dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija. Gelbėjimosi plaustai. Komplektavimas. Laivo laiko tarnyba. Darbų sauga dirbant tankuose.
  Laivininkystė, špera(6 puslapiai)
  2006-09-27
 • Leidinių paruošimo procesai

  Svarbiausios optinių sistemų charakteristikos. Šviesos moduliatoriai ir deflektoriai. Energetiniai ir fotometriniai dydžiai. Fotoformų gamyba. Liuksmetrai. Medžiagų optinės charakteristikos. Elektroninis spalvų skaidymas ir koregavimas. Densitometrai. Reprodukcinė kamera. Rastrai ir fotografinis rastravimas. Juodai baltos fotografijos procesas. Elektroninis spalvų skaidymas ir koregavimas. Šviesai jautrios medžiagos. Sensitometrija. Ideali optinė sistema. Didinimai. Spalvų atgaminimo principai. Spalvų iškraipymai. Spalvų skaidymas ir atgaminimas. Objektyvai. Lupa. Mikroskopo optinė schema. Skenerių tipai ir charakteristikos. Elektroninis spalvų skaidymas ir koregavimas. Teleskopinės sistemos. Stebėjimo vamzdžiai. Fotoaparatai ir jų charakteristikos. Skaitmeniniai fotoaparatai. Skeneriai. Fotometrijos principai ir fotometrai.
  Kita, špera(10 puslapių)
  2008-03-03
 • Leksikologija (2)

  Leksikos sistema. Leksikos tarmybės. Terminė leksika. Žargoninė leksika. Žargonybių samprata. Leksikos kilmė ir raida. Paveldėtoji leksika. Leksikos bendrybės. Dalinės bendrybės. Kitų baltų leksikos pėdsakai. Lietuviškoji (unikalioji) leksika. Skolintoji leksika (skoliniai). Skoliniai pagal vartojimą. Skoliniai iš Pabaltijo finų kalbų. Germanizmai. Slavizmai. Kitų kalbų skoliniai. Svetimybės (barbarizmai). Slavizmai. Germanizmai. Svetimybių charakteristika. Tarptautiniai žodžiai. Egzotinė leksika. Hibridai. Leksikos kitimas. Neologizmas. Naujadaras. Leksikos naujadarai. Aktyvioji leksika. Pasyvioji leksika. Pagrindinis žodyno fondas. Prigiję naujadarai. Reikšmės naujadarai. Leksikos archaizmai. Reikšmės archaizmai. Vertiniai. Reikšmės vertiniai.
  Kalbų studijos, špera(7 puslapiai)
  2007-10-11
 • Lengvoji atletika

  Lengvosios atletikos pratimų klasifikacija. Varžybinio laikotarpio rutulio stūmimo treniruočių mikrociklo str. Ėjimo ir bėgimo technikos pagrindai. Jėgos ugdymas. Greitumo ugdymas. Lengvaatlečių savaitinio treniruočių plano sudarymo pagrindai. Ištvermės ugdymas. Paruošiamojo laikotarpio ieties metikų treniruočių struktūra ir pr. Trumpų nuotolių bėgikų metų treniruočių struktūra ir priemonės. Šuolių technikos pagrindai. Metikų technikos pagrindai. Barjerinio bėgimo technika. Šoklumo ugdymas. Estafetinio bėgimo technika ir mokymo metodika. Trumpų nuotolių bėgimo technika ir mokymo metodika. trišuolio teisėjavimo taisyklės. Ieties ir kamuoliuko metimo teisėjavimo taisyklės. Daugiakovių teisėjavimo taisyklės. Vikrumo ugdymas lengvaatlečių treniruotėse; priemonės ir metodai. Vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimo technika ir mokymo metodika. Šuolio į tolį teisėjavimo taisyklės. Šuolių į tolį būdai. Šuolių technika. Mokymo metodika. Barjerinio bėgimo technika ir ir mokymo metodika. Šuolio į aukštį teisėjavimo taisyklės. Rutulio stūmimo teisėjavimo taisyklės. Įrankio kritimo zona. Barjerinio bėgimo teisėjavimo taisyklės. Nuotoliai. Trišuolio technika ir mokymo metodika. Technika. Šuolio į aukštį būdai. Jų technika. Mokymo metodika.Technika. Ieties ir kamuoliuko metimo technika ir mokymo metodika. Šuolininko į aukštį metų treniruočių ciklo struktūra ir pagrindinės priemonės. Lietuvos lengvaatlečiai – olimpiečiai. L.a. varžybų organizavimas ir vykdymas vidurinėje mokykloje. Daugiakovių treniruočių struktūra ir jų pagrindinės priemonės.
  Sportas, špera(23 puslapiai)
  2005-10-03
 • Lengvoji atletika (2)

  Sportinis ėjimas. Metodika. Bėgimas metodika. Trumpų nuotolių bėgimo technika ir mokymo metodika. Vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimo technika ir mokymo metodika. Barjerinio bėgimo technika. Estafetinio bėgimo technika ir mokymo metodika. Šuolio į aukštį būdai. Jų technika. Mokymo metodika. Technika. Ieties ir kamuoliuko metimo teisėjavimo taisyklės. Ieties ir kamuoliuko metimo technika ir mokymo metodika. Trišuolio technika ir mokymo metodika. Šuolių į tolį būdai. Šuolių technika. Mokymo metodika. Rutulio stūmimo teisėjavimo taisyklės. Šuolių technikos pagrindai. Metikų technikos pagrindai. Lengvosios atletikos pratimų klasifikacija. Lietuvos lengvaatlečiai – olimpiečiai.
  Sportas, špera(16 puslapių)
  2006-06-06
 • Lietuvių bendrinės kalbos formavimasis

  Bendrinės kalbos formavimasis, pirmieji lietuviški raštai, reformacijos judėjimas, autoriai, leidę pirmąsias lietuviškas knygas, gramatikas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) ir Mažojoje Lietuvoje, "Aušra", "Varpas", lietuvių kalbos žodyno rengėjai, norminamojo pobūdžio darbai. Kalbos priežiūros ir norminimo institucijos. Valstybinės lietuvių kalbos įstatymas.
  Kalbos kultūra, špera(7 puslapiai)
  2005-09-27
 • Lietuvių kalba (5)

  Veiksmažodžių kirčiavimas - esamasis ir būtasis kartinis laikas. Būtasis dažninis ir būsimasis laikas. Priešdėlinių veiksmažodžių kirčiavimas. Tariamoji nuosaka. Liepiamoji nuosaka. Prielinksniai, jungtukai, dalelytės, jaustukų ir ištiktukų kirčiavimas. Vietovardžių ir asmenvardžių kirčiavimo pavyzdžiai. Leksika. Barbarizmai ir hibridai. Nevartotinis vertiniai (vertalai). Semantizmai. Terminai. Žodžių daryba.
  Gramatika, špera(5 puslapiai)
  2006-03-10
 • Lietuvių kalba (6)

  Kalbos kultūra. Etiketas. Balsių tartis. Priebalsių tartis. Priebalsių tarties klaidos. Dvigarsių tartis. Bendrieji kirčiavimo dėsniai. Pirmoji kirčiuotė. Antroji kirčiuotė. Trečioji kirčiuotė. Ketvirtoji kirčiuotė. Tarptautinių žodžių kirčiavimas. Veiksmažodžių kirčiavimas. Leksika. Semantizmas. Skoliniai. Priešdėlių vediniai. Giminės vartojimo klaidos. Skaičiaus vartojimo klaidos. Laipsnių klaidos. Skaitvardžių vartojimo klaidos. Įvardžių klaidos. Veiksmažodžių vartojimo klaidos. Dalyvio vartojimas. Pusdalyvis. Prieveiksmiai. Dalelytė. Vardininkas. Kilmininkas. Naudininkas. Galininkas. Įnagininkas. Vietininkas. Prielinksnis.
  Gramatika, špera(5 puslapiai)
  2006-03-13
 • Lietuvių kalbos klaidos

  Leksika. Barbarizmai. Daliniai barbarizmai (hibridai). Hibridai su svetima šaknimi. Hibridai su svetimu priešdėliu da-. Hibridai su svetima priesaga. Vertalai. Daliniai vertalai. Daliniai priešdėlio vertalai. Daliniai priesagos vertalai. Semantizmai. Morfologija. Gramatinės žodžių formos. Giminė. Skaičius. Linksnių ir asmenų galūnės. Laipsniai. Kalbos dalys ir jų formos. Skaitvardžiai. Įvardžiai. Įvardžiuotinės formos. Veiksmažodžiai ir jų formos. Prieveiksmiai. Sintaksė. Linksnių vartojimo klaidos. Vardininkas. Kilmininkas. Naudininkas. Galininkas. Įnagininkas. Vietininkas. Prielinksnių vartojimo klaidos. Bendrosios prielinksnių vartojimo klaidos.
  Kalbos kultūra, špera(12 puslapių)
  2005-12-06
 • Lietuvių liaudies šventės

  Andriejus ir adventas. Kūčių ir Kalėdų šventės. Naujieji metai. Trys karaliai. Pusiaužiemis. Grabnyčios ir Blažiejus. Agota. Vieversio diena. Užgavėnės ir Pelenų diena. Gavėnia. Kazimierinės. Keturiasdešimties paukščių diena. Pempės šventė. Gandro šventė. Balandžio pirmoji. Verbų sekmadienis. Velykos. Jurginės. Šeštinės. Sekminės. Devintinės. Joninės. Septynių miegančių brolių diena. Škaplierna. Oninės. Laurynas. Žolinė. Baltramiejus. Užgimimo šventė. Mykolinės. Ilgės, vėlinės. Martynas.
  Etninė kultūra, špera(11 puslapių)
  2007-01-19
 • Lietuvių literatūra

  Kristijonas Donelaitis. Jonas Biliūnas. Balys Sruoga. Šatrijos Ragana. Juozas Tumas -Vaižgantas. Vincas Krėvė - Mickevičius. Vincas Mykolaitis-Putinas. Jurgis Savickis. Salomėja Nėris. Henrikas Radauskas. Vytautas Mačernis. Antanas Škėma. Romualdas Granauskas. Aidas Marčėnas.
  Lietuvių literatūra, špera(5 puslapiai)
  2005-06-10
 • Lietuvių literatūra (12)

  Kazio Bradūno poezijos ypatybės. Alfonso Nykos-Niliūno lyrikos ypatybės. Henriko Nagio poezija. Bežemių kartos pasaulėjauta (Algimantas Mackus, Liūnė Sutema). Antano Škėmos kūrybos modernumas. Lietuviškasis simbolizmo variantas. Ryšiai su rusų ir prancūzų simbolizmu. Vinco Mykolaičio-Putino poezija. Jurgis Baltrušaitis lietuvių poezijos kontekste. Neoromantikų karta (leidinys, programinės nuostatos, atstovai). Antano Miškinio poezija. Kazio Binkio poezija (eilėraščiai, 100 pavasarių). Petro Tarulio, Jurgio Savickio prozos novatoriškumas (naujovės). Antanas Vaičiulaitis – psichologinės novelės kūrėjas. Dramos raidos ypatybės. Balio Sruogos istorinių dramų ypatumai. Psichologinis romanas (Vincas Mykolaitis-Putinas, Antanas Vaičiulaitis). Kazys Binkis – dramaturgas. Folklorinis ir socialinis-buitinis romanai (Kazys Boruta, Petras Cvirka, Liudas Dovydėnas). Petras Cvirka – novelistas. Kosto Ostrausko dramaturgijos problematika. Mariaus Katiliškio romanai ir jų specifika. Rašytojų emigracija. Rašytojų kartos. Poetinės transformacijos principas Henriko Radausko poezijoje. Jonas Aistis – neoromantikas. Balio Sruogos poezija. Tautinės kultūros problema Vaižganto "Pragiedruliuose". "Pragiedruliai" – žanro problema, pagrindinės problemos. Individo ir visuomenės santykiai Vinco Krėvės kūriniuose istorijos temomis. "Dangaus ir žemės sūnūs" – genezė (kilmė), žanro problema. Dievoieškos problema "Dangaus ir žemės sūnuose". Neoromantizmas. Literatūrinis gyvenimas Lietuvoje II pasaulinio karo metais. Prozos raidos tendencijos: novelė. Antologija "Žemė" ir jos svarbiausios idėjos.
  Lietuvių literatūra, špera(21 puslapis)
  2008-03-20
 • Lietuvių literatūra (3)

  Kristijonas Donelaitis (Socialinis aspektas. Tautosakinis aspektas. Epocha. Religinis aspektas. Barokas. Švietimo epocha. Pasakotojas. Būrai. Kūrybos bruožai.). Maironis (Istorinis, religinis, tautosakinis, filosofinis, kultūrinis, socialinis, epochos aspektai. Lyrinis žmogus. Kūrybos bruožai). Jonas Biliūnas (Epochos, kultūros, filosofinis, tautosakinis aspektai. Pasakotojas, veikėjai. Kūrybos bruožai.). Vincas Mykolaitis – Putinas (Filosofinis aspektas, srovės. Kūrybos bruožai. Lyrinis "aš". Jurgis Savickis. Salomėja Nėris (Biografinis ir filosofinis aspektai. Srovės. Kūrybos bruožai. Lyrinis žmogus.). Henrikas Radauskas (Lyrinis subjektas. Forma. Vaizdų žaismas), Antanas Škėma (Kūrybos bruožai. Pasakotojas, veikėjai.). Romualdas Granauskas (Kūrybos bruožai. Pasakotojas, veikėjai.). Juozas Aputis (Kūrybos bruožai. Pasakotojas, veikėjai.). Justinas Marcinkevičius (Kūrybos bruožai. Pasakotojas, veikėjai. Mindaugas. Mažvydas. Katedra). Judita Vaičiūnaitė (Kūrybos bruožai. Pasakotojas, veikėjai.)
  Lietuvių literatūra, špera(8 puslapiai)
  2005-11-18
 • Lietuvių rašytojai (2)

  Lietuvių autorių santrumpa, skirta pasiruošti interpretacijos rašymui. Aprašymai kiekvieno autoriaus. Justinas Marcinkevičius Pabaiga. Bitė Vilimaitė. Pabaiga. Vincas Krėvė (Mickevičius). Pabaiga. Jurgis Savickis. Pabaiga. M. Martinaitis. Pabaiga. Antanas Škėma. Pabaiga. Aidas Marčėnas. Henrikas Radauskas. Pabaiga. Pabaiga. Jonas Mačiulis-Maironis. Pabaiga. Juozas Tumas-Vaižgantas. V. Juknaitė. Pabaiga. Marija Pečkauskaitė. Pabaiga. Salomėja Nėris. Pabaiga. Balys Sruoga. Pabaiga. Jonas Biliūnas. Pabaiga. J. Vaičiūnaitė. Pabaiga. Vincas Mykolaitis Putinas. Pabaiga. Antanas Vaičiulaitis. Pabaiga. Saulius Šaltenis. Pabaiga. Romualdas Granauskas. Pabaiga. Juozas Aputis. Pabaiga.
  Lietuvių literatūra, špera(8 puslapiai)
  2008-09-22
Puslapyje rodyti po